Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Hol a legbarátságosabbak az emberek, és hol a leggyorsabb a letöltési sebesség? Hova érkezik a legtöbb külföldi, és mely európai országban várják leginkább a karácsonyt? Kilenc égető kérdésre adnak választ a statisztikák.
Az Egyesült Államokban tucatjával működnek olyan egyetemek és főiskolák, ahol 14 millió forintnál is drágább egy tanév. Itt van a tíz legborsosabb árú intézmény.
A világ legdrágább üzleti iskoláiban az MBA-képzésekért akár 34 millió forintnyi összeget is elkérnek, de az alapképzést sem lehet 13 millió forint alatt megúszni. Persze az itt végzettek várható jövedelme sem alacsony. Megnéztük a világ legdrágább és legelismertebb üzleti iskoláit.
Korábban cikksorozatban néztük meg, milyen a felsőoktatási rendszer az európai országokban. Íme, erre számíthattok, ha külföldi terveztek tovább tanulni.
A felsőoktatási stratégiát december 5-én vitatja meg a Felsőoktatási Kerekasztal, az ahhoz kapcsolódó első törvények, rendeletek a kormányzati és európai uniós jóváhagyás esetén jövő tavasszal születhetnek meg - mondta a felsőoktatásért felelős helyettes államtitkár szombaton Pécsen.
Azon gondolkoztok, hogy az érettségi után külföldi egyetemen, főiskolán folytatjátok? Megnéztük, mi a jelentkezési határidő a különböző országokban és intézményekben, ha 2015 őszén szeretnétek elkezdeni a tanulmányaitokat.
A jobb minőségű oktatás és az elhelyezkedési lehetőségek miatt választanak nagy-britanniai egyetemet a magyar diákok a Milestone Intézet friss felmérése szerint.
Bár lassan vége a tanévnek, még nem érdemes elpakolni az egyetemi, főiskolai iratokat - többféle külföldi ösztöndíjra pályázhattok, Japánban, Németországban, Svájcban, Horvátországban is tanulhattok. Íme, a friss pályázati kiírások.