A nap kérdése: érdemes kihagyni a szóbeli érettségit?
Mi történik, ha a rosszul sikerült írásbeli után úgy döntötök, nem mentek el a szóbelire? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Mi történik, ha a rosszul sikerült írásbeli után úgy döntötök, nem mentek el a szóbelire? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Elérhetők az ügyintézési funkciók a felsőoktatási e-felvételiben, amelyet minden jelentkező használhat adatbetekintésre, dokumentumpótlásra, adat- és sorrendmódosításra – azok is, akik hagyományos jelentkezési lapon nyújtották be jelentkezésüket - közölte az Oktatási Hivatal és az Educatio Kft. A módosítások határideje idén július 9-e.
Befejeződött a középfokú intézmények általános felvételi eljárása, a diákok csaknem 97 százalékát felvették valamely középfokú oktatási intézménybe - közölte az Oktatási Hivatal szerdán. A gimnáziumba és a szakközépiskolába felvett tanulók létszáma 2,2 százalékkal, illetve 2,8 százalékkal növekedett, a szakiskolába felvetteké pedig 1,4 százalékkal csökkent.
Milyen szakokon kell alkalmassági vizsgát tennetek, mi történik, ha nem mentek át az alkalmasságin? Itt találjátok a legfontosabb infókat.
Mikor és hogyan jelentkezhettek a pótfelvételire, ha az első körben nem kerültök be egyetemre, főiskolára? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Milyen eredményt kell elérnetek az emelt szintű érettségin, ha többletpontot szeretnétek kapni a felvételin? Van más feltétel is? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Meddig nyújhatjátok be az érettségi- vagy a nyelvvizsga-bizonyítvány fénymásolatát? Csak online, vagy postai úton is pótolhatjátok a dokumentumokat? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Honnan tudhatjátok, hogy nőni vagy csökkenni fognak az idei ponthatárok az elmúlt évekhez képest? Miért fordulhatott elő, hogy tavaly emeltek a központi ponthatáron? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
A felsőfokú nyelvvizsgával vagy az emelt szintű érettségivel jártok jobban a felvételin? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Nem nagyon akaródzik a felsőoktatásba jelentkezőknek a kormány által preferált területeken továbbtanulniuk – írta a HVG.
Még nem késtetek el a nyelvvizsgával, ha szeretnétek érte pluszpontot kapni az idei felvételin.
A műszaki a második legnépszerűbb képzési terület a 2015-ben felvételizők körében, egy friss felmérés szerint pedig a vállalatok is ezen a területen küzdenek a leginkább szakemberhiánnyal. Megnéztük, mely szakokra jelentkeztek a legtöbben, és mennyit kell fizetnie azoknak, akik önköltséges helyre kerülnek be.
Több mint 21 ezren jelöltek meg mesterképzést első helyen az idén: íme, a tíz legnépszerűbb szak önköltsége nappali tagozatos, magyar nyelvű képzésen.
Milyen feltételekkel kaphattok pluszpontot a külföldi nyelvvizsgákért? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Megjelölhettek-e még új képzést a felvételin? Meddig lehet változtatni a szakok sorrendjén? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
A februári határidő lejárta után még hozzáadhattok új szakokat az egyetemi, főiskolai jelentkezésetekhez? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Az eddigi 16 mellett további 25 szakon húztak központi ponthatárt a 2015-ös felvételin: aki ezt nem éri el, csak önköltséges helyre kerülhet be. Íme, a teljes lista.
A jelentkezők az E-felvételiben 2015. április végétől folyamatosan elérhetik – és letölthetik – a regisztrációs levél adattartalmát úgynevezett „Jelentkezői státuszlap" formájában. Az ügyintézési funkciók ugyancsak ettől az időponttól lesznek elérhetők az E-felvételiben.
Az idén 105 616 diák jelentkezett a felsőoktatásba, a tíz legnépszerűbb alapszakra összesen 47 907-en pályáznak, közülük 39 314-en állami ösztöndíjas képzésre szeretnének bekerülni, így ezúttal is éles lesz a verseny az állami helyekért. Utánajártunk, mennyit kell fizetni a legnépszerűbb szakokon, ha csak költségtérítéses helyre vesznek fel.
Nyilvánosságra hozták a 2015-ös felvételi jelentkezési adatait, a legtöbb diák az idén is a gazdálkodási és menedzsment, a gépészmérnöki, a mérnökinformatikus, valamint a kereskedelem és marketing alapszakot jelölte meg, többségük állami ösztöndíjas helyre pályázik. A legnépszerűbb egyetemek-főiskolák listája sem változott: az első három helyen az ELTE, a szegedi és a debreceni egyetem áll.