Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A napokban minden szakra lezajlik az alkalmassági vizsga, és közeledik a dokumentumpótlás határideje is. Összeszedtük, mi történik, ha bukjátok az alkalmasságit, és mit kell még tennetek, ha átmentetek rajta.
Kell-e újabb hitelesítő adatlapot beküldenetek, ha változtattok a szakok sorrendjén, vagy új dokumentumot töltötök fel az e-felvételibe? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Meddig kell feltöltenetek az utolsó év végi középiskolai bizonyítványt és az érettségit? Mit kell tennetek, ha felszólítást kaptok hiánypótlásra a felvételin? Összefoglaltuk.
Pánikot okozott a felvételizők között egy levél, a professzorok tiltakoztak Mocsai Lajos díszdoktorrá avatása ellen, valamint több fejtörő is borzolta a kedélyeket – ezek voltak a hét fontosabb hírei.
Július 9-ig még módosíthattok a kiválasztott egyetemi-főiskola képzések sorrendjén. Miért számít, melyik szak kerül előre? Mikor érdemes sorrendet változtatni, és mikor nem?
Hány pontot kell szerezni az államilag támogatott helyhez, ha az egyik legnépszerűbb szakot választottátok? Vajon be lehet jutni közepes érettségivel is? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
A hiánypótlási felszólításban 8 nap szerepel határidőnek a dokumentumpótlásra, míg a felvi.hu honlapján az áll, július 9-ig lehet feltölteni a bizonyítványokat. Most akkor melyikhez kell tartanotok magatokat? Itt a válasz.
Pénteken vége a 2015-ös tavaszi érettségi szezonnak - az utolsó vizsganapon azok is megtudják, hány százalékot szereztek a szóbeliken, akik eddig még nem számolhatták ki, hány ponttal vágnak neki az egyetemi-főiskolai felvételinek.
Előzetes adatok szerint 105 ezren jelentkeztek az idei felvételin alap-, osztatlan és mesterszakra, valamint felsőoktatási szakképzésre - ez ezerrel kevesebb, mint a tavalyi jelentkezői létszám.
Július 9-ig lehet a hiányzó dokumentumokat pótolni, illetve az adatokat módosítani az idei felsőoktatási felvételi eljárásban. A ponthatárokat július 23-án hozzák nyilvánosságra. A felvételizőknek kiküldött levélben azonban az áll, 8 napotok van a pótlásra.
Az addig egyértelmű, hogy 500 pontot lehet szerezni a felvételin, de vajon mi van akkor, ha emelt szintű érettségit tettetek abból a nyelvből, amiből már nyelvvizsgátok is van?
Mi a teendő akkor, ha meggondoltátok magatokat, és mégsem azon a szakon tanulnátok tovább, amelyet elsőként megjelöltetek? Lehet-e képzést törölni? Ha igen, helyette még fel lehet venni egy másikat?
Még mindig a gimnáziumi helyekért folyik a legnagyobb verseny, de a felvételizők csaknem háromnegyedét az általa elsőként megjelölt helyre veszik fel. Itt vannak az idei középiskolai felvételi statisztikái.