Ezek a világ legjobb egyetemei: járjátok végig őket
Ódon és nagyszabású épületek, ezeréves működés, világhírű öregdiákok - ezek az intézmények vezetik a legjobb egyetemek rangsorát.
Ódon és nagyszabású épületek, ezeréves működés, világhírű öregdiákok - ezek az intézmények vezetik a legjobb egyetemek rangsorát.
Nyolc magyar egyetem került fel a londoni székhelyű Times Higher Education (THE) most publikált világrangsorára. A legjobb eredményt idén is a Semmelweis Egyetem érte el. Több intézmény rontott a helyezésén, új belépőként viszont a Szent István Egyetem is megjelent a listán.
Újabb felsőoktatási világrangsort hoztak nyilvánosságra, újabb diákolimpián szereztek érmet a magyar tanulók, augusztus végén közzéteszik a pótfelvételi ponthatárait - ezek voltak a hét legfontosabb oktatási hírei.
Öt magyarországi egyetem került fel az Academic Ranking of World Universities (ARWU) legfrissebb listájára, amelynek elkészítéséhez több mint 1800 felsőoktatási intézmény vizsgáltak meg a szakemberek, és a legjobb ezret rangsorolták. A magyar egyetemek közül az Eötvös Loránd Tudományegyetem végzett a legjobb helyen.
Több érmet szereztek magyar diákok a nemzetközi diákolimpiákon, a világ legjobb egyetemvárosai közé választották Budapestet, több egyházi és civil szervezet indított jótékonysági akciót az iskolakezdés előtt. A hét hírei.
Nyilvánosságra hozta a világ legjobb egyetemvárosainak rangsorát a Quacquarelli Symonds (QS), a listán Budapest a 43. helyet szerezte meg. A többek között hallgatói vélemények, árak és a helyi felsőoktatási intézmények elismertsége alapján összeállított rangsor élén London, Tokió és Melbourne áll.
Kilenc magyar egyetem került a kétezer legjobb felsőoktatási intézmény közé a Center for World University Rankings (CWUR) 2019/2020-as listáján – közölte a Szegedi Tudományegyetem.
A nemzetközi együttműködések és kutatási hatékonyság alapján a magyar egyetemek közül a CEU, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, valamint az Eötvös Loránd Tudományegyetem kapta a legtöbb kiváló minősítést a U-Multirank 2019-es felmérésének készítőitől.
Három ázsiai egyetem is szerepel a Quacquarelli Symonds (QS) 2020-as összesített világrangsorának első húsz helyezettje között, de a lista élén továbbra is túlnyomóan amerikai felsőoktatási intézmények állnak. A világ legjobb egyetemének még mindig a Massachusetts Intitute of Technologyt tartják a rangsor összeállítói.
Hat magyar egyetem került fel a Quacquarelli Symonds (QS) 2020-as összesített világrangsorára: a magyar felsőoktatási intézmények közül a legjobb eredményt a Szegedi Tudományegyetem érte el, amelyet az 501-510. helyre soroltak a lista készítői. A rangsor élén alig-alig van mozgás az elmúlt évekhez képest: a világ legjobb egyetemének továbbra is Massachusetts Intitute of Technologyt, vagyis az MIT-t tartják a QS szakemberei.
A minőségi oktatást mérő lista szerint a legjobb magyarországi intézmény a Szegedi Tudományegyetem - derül ki az új felsőoktatási világrangsor, a Times Higher Education (THE) értékeléséből.
Március 14-re kétórás szolidaritási sztrájkot hirdet a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete, nyilvánosságra hozták a legújabb QS-rangsort, a nemzetközi listán több magyar egyetem is szerepel, és a héten az is kiderül, hogy újraszabhatják a tanárszakosok alkalmassági vizsgáját. A hét oktatási hírei.
Tíz magyar egyetem került fel a Quacquarelli Symonds (QS) legfrissebb képzésterületi rangsoraira: a bölcsészettudományok területén a CEU-t például a 143. helyre sorolták, az élet- és orvostudományok listáján a Semmelweis Egyetem a 308. helyen végzett, a természettudományi képzések QS-rangsorában pedig az Eötvös Loránd Tudományegyetem szerezte meg a legjobb helyezést, a 340. helyen áll. Összegyűjtöttük az összes magyar helyezést.
A világ száz legjobb programja közé sorolta a CEU több képzését a Quacquarelli Symonds (QS) a ma nyilvánosságra hozott, képzési területekre lebontott rangsorában.
Hét magyar egyetem került fel a Times Higher Education (THE) friss listájára, amely a feltörekvő gazdaságok legjobb felsőoktatási intézményeit rangsorolja. A legjobb eredményt a Semmelweis Egyetem szerezte, a 67. helyen végzett.
Az Állatorvostudományi Egyetem vezeti az agrárképzéseket indító intézmények hallgatói rangsorát, míg az oktatói kiválóság alapján összeállított rangsor élén a Kaposvári Egyetem Agrár- és Környezettudományi Kara áll. Újságárusoknál a HVG Diploma 2019 kiadvány.
A Budapesti Corvinus Egyetem Társadalomtudományi Kara és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara vezeti a társadalomtudományi képzéseket hirdető karok 2019-es HVG-rangsorát. Újságárusoknál a HVG Diploma 2019 kiadvány.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Kara vezeti a műszakiképzéseket indító intézmények hallgatói rangsorát, a második helyen az egyetem Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kara áll. Újságárusoknál a HVG Diploma 2019 kiadvány.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kara vezeti a pedagógusképzéseket indító intézmények hallgatói rangsorát, a második helyen szintén az ELTE áll, a Természettudományi Karával. Újságárusoknál a HVG Diploma 2019 kiadvány.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kara vezeti az informatikai képzéseket indító intézmények hallgatói rangsorát, a második helyen az Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Kara áll. Újságárusoknál a HVG Diploma 2019 kiadvány.