Milyen iskolák állhatnak át a fatüzelésre? Erről is faggatták a köznevelési államtitkárt
Az iskolák fűtéséről is szó volt a kormány és a két nagy pedagógus-szakszervezet szerdai tárgyalásán.
Az iskolák fűtéséről is szó volt a kormány és a két nagy pedagógus-szakszervezet szerdai tárgyalásán.
A tankerületeknek jelenleg fel kell mérniük át lehet-e egyáltalán állni fatüzelésre az iskolákban, az igazgatók viszont sok helyen nem tudják, pontosan mit várnak tőlük.
Az iskolákban éppen zajlik a felmérés, hol van lehetőség a gázról a fatüzelésre történő átállásra, kályhák beszerzésére. A kérdés gyakorlati részéről azonban még szó sem esett: mennyi idő alatt lehet átállni, mennyibe kerülne maga a kazán és a tűzifa, illetve, vajon hol tud egy iskola több tonna fát tárolni?
Az ADOM Diákmozgalom már hetek óta foglalkozik a kérdéssel, nagyon sok kommentet és történetet kaptak a diákoktól, sok iskolában ugyanis még most sincs fűtés.
"Nálatok van már fűtés?" - a tanévkezdés és az őszi szünet közötti hetekben általában (főleg a koronavírus megjelenése óta) sok szó esik arról, hogy melyik iskolában, osztályban több a hiányzó, hol van már fűtés és kik fagyoskodnak kabátban. Elhoztuk az október klasszikus, iskolafolyosón elcsípett beszélgetéseit.
A XII. kerületi Budapesti Gazdasági Centrum Budai Középiskolájában kabátban töltik a diákok a téli hónapok tanóráit az osztálytermekben és a folyosókon egyaránt, tudta meg a 24.hu.
Több napig rendkívüli munkarend szerint zajlott az oktatás a gyömrői Weöres Sándor Általános Iskolában, miután a kazán meghibásodása miatt nem tudták fűteni az egyik iskolaépületet. Az önkormányzat már évekkel ezelőtt elkezdte volna, azonban mióta állami fenntartásba került az iskola, csúszik a fűtőrendszer felújítása - írja a Népszava.
Az igazgató szerint nem sikerült a munkákat időben befejezni, a tanulók pedig nagykabátban ülnek az órákon.
Még nem tudni, mennyibe kerül majd az új suli, de már elment 65 millió, hogy áthelyezzék az útban lévő víztornyot.
A súlyos autista Feca szobájában nyár óta nem szerelték meg a radiátort.
Nem csak Kispesten romlott el a kazán.
Megszólalt a Klik a fagyos kispesti iskola ügyében.
19 fokot tudtak varázsolni a hét eleji 14-hez képest, de a rendszer már nem lesz tökéletes tavaszig. A szülők viszik a hősugárzókat.
Már novemberben legyőzte a "tél" az egyik budapesti iskolát.
Két miskolci óvodában és két iskolában nincs fűtés, ám ezúttal nem a kifizetetlen számlákkal van a baj.
Komoly változások jönnek a Klikben, erre kedden már egyértelműen utalt Palkovics László oktatásért felelős államtitkár, de akár még Hanesz Józsefet, a központ elnökét is leválthatják. Bármilyen konkrét lépéseket is tervez a kormány, mindenképp indokolt, hiszen folyamatosan érkeznek a furcsábbnál furcsább történetek a Klik háza tájáról.
Nem csak Szegeden, Győrben is fagyoskodtak a diákok a téli szünetben kihűlt iskolában – legalábbis erről ír egy helyi lap.
Három óra után hazaküldték a középiskolásokat hétfőn egy szegedi iskolából, annyira hideg volt.
Egy hete nincs fűtés egy vidéki szakképzőben, miután a kazánok többsége felmondta a szolgálatot. A tanárokkal az iskolában aláíratták, hogy 14 fokban is tanítanak, de a kollégiumból elköltöztették a tanulókat.
Mától újra van tanítás a tiszabői általános iskolában, ahol három hete rendkívüli szünetet rendeltek el, mert elromlott az intézmény fűtésrendszere.