„Fogadj örökbe egy végzős diákot” – kedves kezdeményezés a végzős diákokért
Egy amerikai középiskolai tanár Facebook-csoportban keres támogatókat a végzős diákok számára, úgy tűnik, hogy az ötlet működik, hiszen számos diák kapott már segítséget.
Egy amerikai középiskolai tanár Facebook-csoportban keres támogatókat a végzős diákok számára, úgy tűnik, hogy az ötlet működik, hiszen számos diák kapott már segítséget.
Újabb fontos olvasói kérdésre válaszolunk, meddig lehet törölni egy-egy megjelölt helyet a felvételin és meddig lehet leadni a sorrendmódosító kérelmeket?
Van-e rá lehetőségetek, hogy egyszerre két alapszakos képzésen vegyetek részt államilag támogatott formában? Itt találjátok a választ.
Történelemkönyvet írt egy pécsi egyetemista, mert nem talált elég hasznos anyagot az emelt szintű töriérettségihez. Már az idén érettségizők is hasznát vehették.
Jól tanultok és van a tarsolyotokban kutatási terv is? Szuper ösztöndíjakat ajánlunk.
Alig egy hónap van hátra a hiánypótlási időszakból. Több esetben külön dokumentumokat kell feltöltenetek a jelentkezéséhez. Megnéztük, hogy milyen papírokat kérhetnek az intézmények.
Eddig soha nem tapasztalt változást hozott, amikor az iskolák a digitális oktatásra váltották. Vajon milyen lesz a folytatás? Sikerül-e hasznosítani ősztől az elmúlt hónapok tapasztalatait, visszaáll a régi rend vagy egy teljesen új, modernebb rendszer alakul ki?
Az utóbbi időben számos egyetemről lehetett hallani, amely modellváltásra vagy összeolvadásra készül. Azóta több intézménnyel kapcsolatban meg is születtek a döntések, de olyan is akad, ahol még nem derült ki minden az átalakításról. Mikortól lépnek életbe az új szabályok? Összegyűjtöttük, eddig mit lehet tudni.
A végzős hallgatók azonban nem lelkesednek az ötletért.
Elkezdődnek az újranyitások és az enyhítések így az Egyesült Királyság egyetemei is próbálnak döntést hozni az őszi félévkezdés feltételeivel kapcsolatban. Az intézmények vezetői egy úgynevezett "védőbuborék-módszert” tartanak megvalósíthatónak.
Ayanna Tatum néhány nap alatt leszervezte az otthoni diplomaosztó ünnepséget fiának.
Iskolaőrökkel biztosítanák a tanárok védelmét, elkészült a technikumok ajánlott óraterve, augusztustól újabb hat egyetem kerül alapítványi fenntartóhoz, a szakképzésben június 2-ától lehet pótolni az elmaradt gyakorlatokat, több egyetemista sem kapott Diákhitel Pluszt - ezek voltak a hét legfontosabb hírei.
Megszületett a parlamenti döntés arról a hat magyar egyetemről, amelyeknek alapítói és fenntartói jogai 2020. augusztus 1-jétől vagyonkezelő alapítványokhoz kerülne.
Hány egyetemre alkalmaznák a Corvinus-modellt? Az utóbbi időben számos intézmény átalakítása merült fel, de mi most a helyzet és mekkora ez az említett létszám?
A sajtóból tudta meg a Színház- és Filmművészeti Egyetem, hogy náluk is modellváltás lesz.
Tom Jordan, a 15 éves amerikai diák ugyanazon a héten végzett középiskolai tanulmányaival és szerzett főiskolai diplomát.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium szerdán közölte az MTI-vel, hogy új modellben működhet tovább a Színház- és Filmművészeti Egyetem.
Mitől függ, hogy felvesznek-e az általatok választott és megjelölt helyre? Honnan tudjátok, hogy hányan kerülhetnek be a választott képzésre? Mutatjuk a válaszokat.
Meddig tart a vizsgaidőszak a tavaszi félévben? Megnéztük, az említett csúszások pontosan mekkora halasztást jelenthetnek.
A legtöbb egyetem marad a digitális oktatásnál erre a félévre, bár már elméletben lenne rá lehetőség, hogy bejárjanak a diákok.