Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Fontos kérdés a jelenlegi helyzetben, most pontosan hogyan kell kezelni a hiányzásokat, hogyan működik a digitális napló. Megnéztük az Emberi Erőforrások Minisztériumának (EMMI) válaszát.
A koronavírus terjedésének lassításáért március 16-tól minden iskola bezárt, a tanároknak és a diákoknak pedig digitális távoktatásra kellett átállniuk. A hirtelen változásra több ezer egyetemista és tanár reagált: egy hétvége alatt megalkották az Oktatás Online Digitálisan honlapot, az OKTONDI-t.
Eléggé megoszlanak a vélemények a digitális oktatással kapcsolatban. Talán nem meglepő, hogy az érettségi előtt álló diákok kétségbeesettek, de van olyan szülő, aki szerint a kisebb hibák ellenére jól működik az új rendszer. Újabb olvasói levelek közül válogattunk.
Hétfőtől a felsőoktatási intézményekben is elkezdődött a digitális oktatás. Melyik egyetemnek hogyan sikerült alkalmazkodnia a rendkívüli helyzethez? Hol várható a vizsgák elhalasztása és a tanév meghosszabbítása? Íme a válasz.
Hogyan élik meg az érettségi előtt álló diákok a távoktatást? Mi a véleményük az új oktatási rendszerről? Újabb olvasók osztották meg velünk a tapasztalataikat.
Az iskolai lemorzsolódás mindig fontos és aktuális téma, de a jelenlegi helyzetben még inkább foglalkozni vele. Mi lesz azokkal, akik korábban is tanulási nehézségekkel küzdöttek, esetleg nem jártak be az iskolába?
Mit tapasztal egy-egy tanár és szülő, hogyan működik az új, távoktatási rendszer az ő szemszögükből? Újabb olvasói véleményekről számolunk be, amelyekből mindez kiderül.
A koronavírus járvány a hazai digitális könyvpiacra is hatással van. Most lehetőségetek van, több, mint 15 ezer könyv közül válogatni, és hangoskönyvekből is választhattok.
A digitális oktatásra történő átállás nem mindenhol megy egyszerűen. Pláne, ha elsős gyerek is van a családban, a szülőnek pedig dolgoznia kell. Újabb olvasónk fejtette ki véleményét a távoktatással kapcsolatban.
Előrehozott érettségiztek az idei tanévben, ezért osztályozóvizsgát kellene tennetek? Mindez hogyan fog megvalósulni a mostani rendkívüli helyzetben? Itt van az Oktatási Hivatal (OH) válasza.
Múlt héten kezdődött meg a digitális oktatás az iskolákban. Azóta több visszajelzés érkezett: vannak, akik pozitívan élik meg, de vannak, akiknél lehetetlen helyzetet teremtett az átállás.
A múlt héten arra kértünk titeket, válaszoljatok a nagy kérdésre: szerintetek tényleg több ideje lett a tanároknak a távoktatás miatt? Ezt gondolják az Eduline olvasói - az eredmény nehezen vitatható.
Március 23-tól, vagyis mától visszavonásig érvényes az egyetemi távoktatás. A hallgatók otthonról, saját készülékeiken keresztül vehetnek részt a felsőoktatásban.
A hétfőtől életbe lépett digitális oktatás nem csak a gyerekek és pedagógusok számára jelent új helyzetet és okoz nehézségeket, ugyanúgy a szülőknek is helyt kell állniuk.
Hétfőtől digitális oktatásban folytatták a tanulást a diákok, a szakképzések is átállták az online tanulásra, mindenki próbál segíteni az otthon tanulóknak, nem kell törleszteni a diákhitelt, összeszedtük a hét híreit röviden.
A Nemzeti Filmintézet összesen 90 film ingyenessé tételével járul hozzá a koronavírus miatt bevezetett digitális oktatáshoz és az otthon maradt szülők szórakoztatáshoz.