Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Milyen hatással lesz az iskolásokra a hirtelen változás, hogyan tudnak majd alkalmazkodni? Matavovszky Dominika, iskolapszichológus válaszolt az Eduline kérdéseire és arra, mit gondol a távoktatás hatásairól.
A távoktatással kapcsolatban több kérdés is felmerült már. Vajon mi a helyzet az egyéni munkarenddel a digitális oktatás keretein belül? Megnéztük az Emberi Erőforrások Minisztériumának válaszát.
Sokan érzik úgy, mintha egy végtelen szünet lenne most, végtelen mennyiségű házival. De mikor lesz végre normális szünet, feladatok, videós hívások nélkül?
A digitális oktatásról beszélt az elitgimnázium igazgatója, szerinte a tanárok leterheltsége nemhogy csökkent volna, ellenkezőleg, sokkal több időt igényel a felkészülés.
A távoktatásban is fontos szerepe van az osztályfőnöknek, ezért ajánlást írt az Osztályfőnökök Országos Szakmai Egyesülete. Korábban is komoly teher hárult az osztályok élén álló tanárokra, de a digitális oktatásban is szükség van rájuk.
Az érettségi vizsgák megkezdésének már évek óta feltétele ötven óra közösségi szolgálat. De vajon a digitális oktatás keretein belül mi lesz a közösségi szolgálat teljesítésével? Itt van az Emberi Erőforrások Minisztériumának válasza.
Milyen kérdések merülhetnek fel az egyetemeken, főiskolákon az új távoktatási rendszerben? Mire számíthatnak a végzős hallgatók? Megnéztük, néhány magyarországi egyetem hogyan döntött a kérdésben.
Még március 16-a előtt - mielőtt megkezdődött volna a távoktatás az iskolákban - felkerült az OH honlapjára egy módszertani ajánlás. Azóta eltelt több, mint egy hét, a javaslat pedig frissült, most megnéztük, hogy miket találhattok benne.
Újabb hét telt el a digitális távoktatásban, számos intézkedésről, elkövetkező iskolai eseményről született már döntés. Sok lesz a változás - ezekről a cikkben tájékozódhattok, de számos diák, tanár beszámolót is olvashattok.
Több középiskolás olvasónk is arról számolt be, nincsenek online óráik az új rendszerben, cserébe viszont annál több leadott tananyaggal állnak szemben, amivel egyedül - idő szűkében - kell megbirkózniuk.
Milyennek tartják eddig a digitális oktatást? Mennyire volt nehéz az új rendszerhez alkalmazkodni, és mennyi feladatot kapnak a gyerekek? A rengeteg diák és szülő véleménye után a tanárok is beszámoltak nekünk eddigi tapasztalataikról.
Kérhet-e a tesitanár videót a diákoktól a jobb jegyért? Baltay Leventével, a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) ügyvédjével beszélgettünk a kérdésről.
„A legjobb lenne, ha eltolnák az érettségit, talán a szóbelit meg se tartanák, vagy ha könnyítést kapnánk. Nem kibúvókat keresek, rendszeresen tanulok és készülök az érettségire, viszont ez a bizonytalan helyzet tönkretesz” – írta egy végzős olvasónk. Persze vannak olyan diákok is, akik nem örülnének, ha pár hónappal később lenne vagy elmaradna az érettségi. Újabb olvasói vélemények közül válogattunk.
Nagyon sok olvasói levelet kapunk diákoktól és szülőktől is arról, hogyan élik meg a digitális oktatást. Most újabb véleményeket osztunk meg veletek, melyeknek az író pozitívan állnak az új rendszerhez.