Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
"Legyünk mi a változás!" - ezen a néven szervez egész napos programot az Egységes Diákfront a tanárokat hátrányosan érintő törvény szavazásának napján, július 4-én.
Túl hosszúnak vagy nem elég egyértelműnek tartja a Nemzeti Választási iroda a diákok és a tanárok májusban benyújtott hét népszavazási kérdését. Az ügy a legfelsőbb bíróság, vagyis a Kúria elé kerülhet.
Több hónapja tüntetnek a tanárok, diákok és szülők a pedagógusokat korlátozó státusztörvény ellen, a kormány június 6-án mégis benyújtotta az Országgyűlésnek a törvénytervezetet, amiről ma kezdenek el tárgyalni speciális szabályok mellett.
Pankotai Lili volt iskolájának példája szélsőséges reakció lehet. Az általunk megkérdezett, diákmozgalmakban résztvevő diákok beszámolói alapján nagyon vegyes, hogy az egyes iskolák hogyan kezelik a közéletileg aktív tanulókat. Valahol nincs vele az iskolavezetésnek sem gondja, máshol viszont kirúgással fenyegetik meg az ülősztrájk szervezőjét. Az órákon elvileg tilos politizálni, de, hogy a folyosón ki miről beszélget, nem lehet megszabni. Előfordul, ahol támogatják az oktatási tiltakozásokat, máshol viszont arra sem néznek jó szemmel, aki a tanáriban erről beszélget.
A tiltakozó diákok elmondásuk alapján szeretnék Orbán Viktort és az egész Fidesz-frakciót kihívni egy focimeccsre, hogy aztán az oktatásról is tudjanak vele beszélgetni. (Frissítve!)
Az Európai Parlament öt képviselőcsoportja kéri a Bizottságtól, hogy továbbra is maradjanak befagyasztva az uniós források Magyarországon a pedagógusokat korlátozó státusztörvény miatt.
Már gyűlnek a programok a jövőhétre is. Ezen a héten az Egységes Diákfront, a Tanítanék és a noÁr szervez kiállásokat, jövőhét hétfőn pedig a PDSZ és az ADOM Diákmozgalom.
Május harmadikán több ezren tüntettek a státusztörvény ellen Budapesten. Az órákon át tartó békés vonulás végül a Karmelita kolostornál ért véget, ahol a rendőrök könnygázt és gumibotot is bevetettek, 13 embert pedig feljelentettek.