Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az érettségi első két hete után, május 19-én folytatódnak a tanár-és pedagógustüntetések.
Mint ahogy arról korábban már beszámoltunk, május 3-én ismét dulakodásba fordult a státusztörvény ellen zajló békés tüntetés. A főként diákokból álló tömeg a Szent István Bazilikától indulva az Alkotmány utcáig vonult, melynek végén újabb tüntetést jelentettek be és a Clark Ádám térig vonultak, onnan pedig ismét a miniszterelnök székhelye, a Karmelita kolostor elé, ahol rohamrendőrök várták őket. A hatóságok könnygázzal és gumibotokkal léptek fel a tömeg ellen, több diákot és egy ellenzéki politikust pedig az események után őrizetbe vettek.
Még nincs vége
Az Egységes Diákfront által létrehozott Facebook esemény szerint május 19-én a diákok újabb demonstrációra készülnek, "a hatalom újból a fizikai megfélemlítéshez nyúlt, az előző esetnél még több társunk kapott könnygázt a "gyermekvédő" kormánytól" - írják.
Pontosan tudják, hogy gyerekeket bántanak, de ez nem zavarja őket. Az Orbán rendszer akkor is gyerekeket bánt, amikor szétveri az oktatásunkat, elveszi a jövőnket, és bosszút áll a tanárainkon.
A diákok szerint a státusztörvény továbbra is elfogadhatatlan, ezért követelik, hogy a kormány vonja vissza azt, továbbá, hogy üljön le tárgyalni a diákszervezettel. Az Egységes Diákfront a pedagógusokkal közösen népszavazási kezdeményezést is benyújtott, ennek pontjai a következők:
Mondjon le Pintér Sándor,
Töröljék el a státusztörvényt,
A köznevelési és szakképzési intézmények vezetőit csak a diákönkormányzat és a szülő közösség, a nevelőtestület, az intézményben működö szakszervezet, valamint a közalkalmazotti tanács véleményezése után, indolokási kötelezettség mellett nevezhessék ki,
Legyen vagyoni helyzettől és vallási hovatartozásról független esélyegyenlőség az oktatásban,
Töröljék el a sztrájktörvényt,
Hozzanak létre önálló oktatási minisztériumot,
50 százalékkal növeljék a pedagógus alapilletményt, és évenkét emeljék a fizetést az inflációhoz mérten.