Az 56-os forradalom évfordulóján vonulnak újra utcára a jobb oktatási rendszerért
A megemlékezés előtt vonulnak utcára a tüntetők a fővárosban.
A megemlékezés előtt vonulnak utcára a tüntetők a fővárosban.
Péntektől lehet leadni a szavazatokat az Egységes Diákfront és az aHang által szervezett 7IGEN-es alternatív népszavazáson.
A Sándor-palota előtt demonstráltak a pedagógusok világnapján.
Szeptember 15 után október 23-án ismét az oktatás problémáitól lesznek hangosak Budapest utcái, amikről egyébként az Egységes Diákfront Képviselői már a Strasbourgban ülésező európai parlamenti képviselőknek is beszámoltak.
Az Egységes Diákfront és az Országos Közös Akarat szervezetei október 5-én látványos tiltakozó akciót tartanak a budai várban.
Egy hónap múlva, október 23-án kezdetét veszi Magyarország első, alternatív oktatási népszavazása, a 7IGEN, amin a hagyományos szavazástól eltérően a korhatár is megváltozik.
Rendhagyó Zebraszerdát tartott az Egységes Diákfront.
Polgári felhasználású robbanóanyaggal és pirotechnikai termékkel kapcsolatos szabálysértés miatt négy, a gyülekezési jog megsértése miatt pedig egy fővel szemben szabálysértési eljárást indít a BRFK.
A tanévvel együtt a tüntetések is elkezdődtek, a hivatalos események után a Karmelita felé vették az irányt a résztvevők, ahol a rendőrök ellenállásába ütköztek.
A "forró tavasz" után a nyarat szervezéssel töltötték, szeptemberben pedig más szakmai- és civil szervezetekkel kiegészülve folytatódik a pedagógusok és diákok tiltakozása, aminek végső célja a "rendszerszintű elnyomás" elleni közös felszólalás.
A miniszterelnököt arra kérték, jelenjen meg a szeptember 15-i diáktüntetésen és hallgassa meg a kéréseiket.
Az Egységes Diákfront elnökségi tagja is a vádlottak között van.
A diákszervezet által rendezett alternatív oktatási népszavazás október 23. és 30. között lesz.
Alternatív formában szervezi meg a Nemzeti Választási Iroda által elutasított népszavazását az Egységes Diákfront és az aHang.
A szakszervezetek és civil szervezetek közös akciója augusztus 24-én Pécsről indul.
Bár a kezdeményezés jelenleg az oktatás problémáira fókuszál, bármilyen szervezet csatlakozását várják, hogy később kiterjesszék azt a rendszerszintű problémákra.
Sztrájktörvény, tanárok kirúgása, könnygáz és végül a ma megszavazott státusztörvény: 2022-től ismét folyamatosak a tanárok, szakszervezetek és diákok által szervezett tüntetések, demonstrációk és sztrájkok, de eddig nem sikerült elérniük a követeléseiket. A mai parlamenti szavazás apropóján összeszedtük az elmúlt év legfontosabb történéseit.
Csalódottság, düh, "jövőgyilkosság" - ehhez hasonló reakciók érkeznek az alig egy órája elfogadott státusztörvény hírére, miközben a kormány továbbra is azt hangoztatja, a státusztörvénnyel valójában jót tesznek a pedagógusokkal, míg a "baloldal" mindent megtesz az ellen, hogy a pedagógusok 800 ezer forintot keressenek.
Kedden szavaztak a Parlamentben a pedagógusok által csak "bosszútörvénynek" nevezett státusztörvényről. Az Egységes Diákfront egész napos rendezvényt szervezett a Kossuth térre a tanári szakszervezetekkel közösen.
Kedden szavaznak a Parlamentben a pedagógusok által csak "bosszútörvénynek" nevezett státusztörvényről. Az Egységes Diákfront egész napos rendezvényt szervezett a Kossuth térre, ahol fotókkal ellátott táblákon felmondó tanárok történetei várják az érkezőket.