A nap fotója: ez az épület mindenki számára ismerős lesz, aki 2000 előtt volt ELTE-s
Régi fotót osztott meg a Facebookon az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár az egyetem bölcsészkarának korábbi épületéről.
Régi fotót osztott meg a Facebookon az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár az egyetem bölcsészkarának korábbi épületéről.
Soha nem jutott be még olyan sok elsőéves az Eötvös Loránd Tudományegyetemre (ELTE), mint idén. A legmagasabb ELTE-s ponthatárokat tanári szakokon húzták.
Hogyan néztek ki a nagy egyetemek régen? Mi történt az épületekkel az elmúlt évtizedekben? Új cikksorozatunkban utánajárunk, hogyan jöttek létre és változtak azok az épületek, amelyekben ma is egyetemi órák zajlanak. A 20. század elejétől, közepétől mutatunk Fortepan-fotókat a magyarországi egyetemekről: ez az Eötvös Loránd Tudományegyetem története.
Egyetemi kollégiumba készültök szeptembertől? Új cikksorozatunkban utánajárunk, milyen kiadással kell számolnotok, ha kollégiumba költöznétek. A budapesti egyetemek kollégiumainak árairól olvashattok.
Kiválasztották az első tizenhét "európai egyetemet" huszonnégy uniós tagország több mint száz felsőoktatási intézményének bevonásával; a kezdeményezés célja a mobilitás növelése, a minőség javítása és a versenyképesség fokozása - jelentették be szerdán Brüsszelben.
A nemzetközi együttműködések és kutatási hatékonyság alapján a magyar egyetemek közül a CEU, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, valamint az Eötvös Loránd Tudományegyetem kapta a legtöbb kiváló minősítést a U-Multirank 2019-es felmérésének készítőitől.
Hat magyar egyetem került fel a Quacquarelli Symonds (QS) 2020-as összesített világrangsorára: a magyar felsőoktatási intézmények közül a legjobb eredményt a Szegedi Tudományegyetem érte el, amelyet az 501-510. helyre soroltak a lista készítői. A rangsor élén alig-alig van mozgás az elmúlt évekhez képest: a világ legjobb egyetemének továbbra is Massachusetts Intitute of Technologyt, vagyis az MIT-t tartják a QS szakemberei.
Friss nemzetközi egyetemi rangsor eredményeit tették közzé, az értékelt egyetemek között tizenöt magyar intézmény szerepel, közülük a CEU első helyen.
Megnyerte a Hágában rendezett Telders Insternational Law Moot Court Competition, a nagy presztízsű európai perbeszédverseny döntőjét az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Telders csapata – írja az arsboni.hu.
Bővül az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) lágymányosi campusa – az új épületben többek között egy molekuláris biomarker laboratóriumot hoznak létre, de helyet kapnak az ELTE és a Műegyetem közös biotechnológiai mesterképzésének oktatási egységei, új hallgatói közösségi teret, nemzetközi tanulmányi központot, éttermet és konyhát is kialakítanak.
Bővítik az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) lágymányosi campusát – derül ki a Magyar Közlönyből.
Nyilvánosságra hozta 2019-es egyetemi rangsorát a Leideni Egyetemen működő Centre for Science and Technology Studies: az eredmények alapján az Eötvös Loránd Tudományegyetem a legtöbbet idézett tanulmányok felső tíz, illetve öt százaléka alapján a hazai felsőoktatási intézmények között az első helyet szerezte meg. A rangsorok által vizsgált öt szakterület közül kettőben az ELTE szerezte a legjobb eredményt a magyar felsőoktatási intézmények közül - közölte az egyetem.
Hol vannak az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár legérdekesebb termei? Hol őrzik a több száz éves dokumentumokat?
Több mint százéves fotókat találtunk az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárról a Fortepanon.
A világ legjobb tizenhat indulója közé jutott az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának csapata a legnevesebb médiajogi nemzetközi perbeszédmondó versenyen, a Monroe E. Price Media Law Moot Court Competitionön.
A joghallgatók tekintélyes Jessup nemzetközi versenyében ért el első helyezést szombaton a budapesti Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) joghallgatóinak csapata.
A tavalyinál is többen, összesen 24 764-en jelentkeztek az Eötvös Loránd Tudományegyetem képzéseire, 13 459-en első helyen jelölték meg az intézmény képzéseit – közölte az egyetem.
A Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Kara, a Budapesti Gazdasági Egyetem Pénzügyi és Számviteli Kara, a Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Kara – ezek az egyetemi karok vezetik a népszerűségi listát a 2019-es felvételin.
Nyilvánosságra hozták a 2018-as egyetemi-főiskolai felvételi jelentkezési statisztikáit. A tavalyi évhez hasonlóan idén is az Eötvös Loránd Tudományegyetem áll az első helyen, mögötte a Debreceni Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem.
Fotósorozatot tett közzé a Facebookon az ELTE Társadalomtudományi Kara a virágba borult lágymányosi campusról. Ezek a nap képei.