Mennyire jó a memóriátok? Ez az app segít fejleszteni a készségeiteket
Bár önmagukban senkinek nem hoznak csodás fejlődést, nem is teljesen haszontalanok, sőt néha kifejezetten szórakoztatók azok az alkalmazások, amelyek készségeink és képességeink fejlesztését ígérik - olvasható a HVG Extra Business magazinban.
Nagyon fontos dolgot üzen Vekerdy Tamás a szülőknek: mi a helyzet a csodagyerekekkel?
"Gyakorló pszichológusként mindig kissé feszült lettem, amikor azzal kerestek meg, hogy 'az én gyerekem kimagaslóan tehetséges, milyen speciális fejlesztésre volna szüksége?" - idéz egyik könyvéből a Facebookon Vekerdy Tamás pszichológus, aki szerint nagyon ritka, hogy a "csodagyerekek" felnőtt korukba is zseniálisan teljesítenek.
Reklamáljatok, ha ma akar megbüntetni a lejárt bérlet miatt a kalauz
Megbüntethet-e az őszi szünet utáni első tanítási napon a kalauz a MÁV, a GYSEV vagy a Volán járatain, ha az októberi diákbérletet mutattátok fel?
Megdöbbentő videó: ezt minden tanárnak és diáknak meg kellene néznie
Többen is megosztották a Facebookon azt a videót, amely olyan diákoknak ad használható "módszert", akiket verbálisan zaklatnak iskolatársaik. Hogyan érdemes kommunikálni a bántalmazókkal, milyen mondatokkal lehet őket elhallgattatni?
Az ELTE-t is elérte a zaklatási botrány, újabb állomásához ért a felvételi: a hét hírei
Zaklatással vádolják az ELTE egyik oktatóját, fontos felvételi dokumentumot kaptak kézbe a jelentkezők, a jövőben adómentes lesz több ösztöndíj - ezek voltak a hét hírei.
Eltűnt húszezer gimnazista
Majdnem húszezerrel csökkent a gimnáziumba járó diákok száma az elmúlt nyolc évben: míg a 2009/2010-es tanévben 201,2 ezer középiskolás kezdte gimnáziumban a tanévet, addig 2016/2017-ben már csak 181,8 ezer nappali tagozatos gimnazista szerepelt a statisztikákban - írja a Népszava.
„A tanárok munkájának minősítését részben a diákok véleményére kellene alapozni”
Teljesen átalakítanák a pedagógusminősítést, vitáznának a kilenc évfolyamos iskola bevezetéséről, ingyenessé tennék az első diploma megszerzését - többek között erről beszélt az Eduline-nak adott interjúban Szabó Szabolcs, az Együtt országgyűlési képviselője, aki szerint a tanári fizetést nem a „ledolgozott” évek száma alapján kellene meghatározni, a tanárok munkájának minősítését részben a diákok véleményére kellene alapozni.
New York-i merénylet: öt áldozat egy érettségi találkozó miatt érkezett a városba
A keddi New York-i merénylet nyolc halálos áldozata közül öt argentin volt, és azért utazott az amerikai nagyvárosba, hogy megünnepelje érettségije 30. évfordulóját.
Rétvári: Több, állam által nyújtott támogatás és ösztöndíj válik adómentessé
Több, állam által nyújtott támogatás és ösztöndíj válik adómentessé az Országgyűlés keddi döntése értelmében - mondta Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára sajtótájékoztatón.
Nem csak tanárokból van kevés, egyre súlyosabb a gyógypedagógushiány is
Egyre több problémát jelent, hogy gyorsabban nő a sajátos nevelési igényű gyermekek száma, mint az őket ellátó szakembereké, gyógypedagógusoké.
"A 21. század oktatásának nagyon másról kellene szólnia"
"Végre tényleg értékelni kell azokat, akik tanítanak" - mondja Miklósi László, a Történelemtanárok Egyletének elnöke, aki vendégszerzőnknek adott interjúban a tankönyvek és atlaszok sorsáról, az érettségiről is beszélt, és persze arról, hogy mi választja el a XIX. és a XXI. század oktatását. És hogy milyen érzés egy lelőtt amerikai repülőgép alumíniumdarabjából készült vietnámi fésűt a kezébe fogni.
Ingyenes képzésekre lehet jelentkezni, jó hírt kaptak a diákok: a hét hírei
Etikai vizsgálatot indítanak a Színház- és Filmművészeti Egyetemen, már lehet jelentkezni a támogatott informatikai kurzusokra - a hét oktatási híreiből válogattunk.
Elegük lett abból, hogy romokban hever az oktatás, zseniális dolgot hoztak létre
Tavaly ősszel két huszonéves lánynak elege lett, hogy az oktatási rendszer romokban hever, és ahelyett, hogy csökkentené, inkább felerősíti a hátrányos helyzetű gyerekek lemaradását - írja az Abcúg.
Erre mindenképpen figyelni kell az óraátállítás után: a gyerekekre is hatással van
Ha eleget alszik egy gyerek, akkor nem okoz számára különösebb nehézséget az óraátállítás – mondta az InfoRádiónak Fogarassy Éva alvásterapeuta.
Nagy fordulat jön, lecserélik a cirill betűs írást, jön a latin ábécé
Nurszultan Nazarbajev kazah elnök pénteken elrendelte, hogy 2025-ig a latin ábécével váltsák fel a cirill betűs írást az országban.
Ennél szomorúbb ábrát nem tudunk mutatni a magyar oktatásról
Valószínűleg minden olvasónk ismeri a 2015-ös PISA-felmérés eredményeit, de így egyben ritkán lehet látni az országrangsort.
Itt a feketeleves: negyvenezer forintot is költhetnek az őszi szünetben a szülők
Tíz- és negyvenezer forint között már lehet találni egyhetes tábort az őszi iskolai szünetre - mondta az InfoRádióban a Táborfigyelő.hu vezetője.
Itt a 2018-as középiskolai rangsor: ez a tíz legjobb budapesti gimnázium
A fővárosi gimnáziumok közül a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, a Budapest V. Kerületi Eötvös József Gimnázium és az ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium vezeti a HVG 2018-as középiskolai rangsorát. Újságárusoknál a HVG kiadványa az ország száz legjobb gimnáziumáról.
Figyelem! Vasárnap hajnalban óraátállítás, indul a téli időszámítás
Ne felejtsétek el: vasárnap hajnalban fontos tennivalótok lesz.
Ezért olyan jók a finn iskolák: ezeket a módszereket itthon is használni lehetne
Hogyan lehet olyan diákokat egyszerre tanítani, akiknek a tudásában hétévnyi különbség van? Erre a kérdésre kereste a választ Pekka Peura finn tanár, aki saját oktatási módszert dolgozott ki.