Hat- és nyolcosztályos gimnáziumok: kihez illik ez az iskolatípus?
Érdemes-e tagozatos vagy két tanítási nyelvű középiskolát választani? Mennyibe kerül egy tanév egy magángimnáziumban? Tényleg többszörös a túljelentkezés a nyolcosztályos gimnáziumokban? Gyakori kérdések a középiskola-típusokról. 1. rész: hat- és nyolcosztályos gimnáziumok.
Bezárták az iskolákat a havazás miatt több boszniai településen
Bosznia-Hercegovinában utakat zárt el a hó, a havazás miatt a nehezen megközelíthető részeken ideiglenesen bezárták az iskolákat.
Fontos dolgok derültek ki a tantermek levegőjéről
Magasabbra emelkedik a szén-dioxid és a kis méretű aeroszolrészecskék koncentrációja a tanórák alatt, a relatív páratartalom pedig általában alacsonyabb az optimálisnál – ez derült abból a nemzetközi projektből, amelynek részeként hatvannégy közép-európai általános iskolában vizsgálták a levegő minőségét.
A Penny hirdetőtábláján keresnek iskolát az elkeseredett pécsi családok
A 7300.hu friss beszámolója szerint pécsi szülők egy csoportja vasárnap rendhagyó lépésre szánta el magát.
Meglepő, de ez is javítja a gyerekek beszédkészségét
A sokéves tapasztalatok alapján a népzene javítja a kisgyermekek beszédkészségét, illetve felgyorsíthatja a megkésett beszédkészség kifejlődését - mondta az M1 aktuális csatorna műsorában Tárnoki Erzsébet bölcsődei intézményvezető.
Mikor vezetik be az új tantervet? Ezt javasolja a pedagóguskar
Nincs az a zseniális új tanterv, amely előrelépést jelenthetne, ha nem adnak elegendő időt az iskoláknak arra, hogy átgondoltan és szakmailag megalapozottan elkészíthessék helyi tanterveiket.
Miért rettegnek a magyar diákok a matektól és a fizikától?
A matek és a fizika nem örvend túl nagy népszerűségnek, pedig fontos lenne, hogy ezt a két tantárgyat is megszeressék a diákok. De mi a baj a matematikaoktatással?
Drasztikus lépéseket is tehetnek a szakszervezetek a túlóratörvény miatt: javaslat a PDSZ-től
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete ötpontos javaslatcsomaggal rukkolt elő a túlóratörvény elleni tiltakozások összehangolására – írja a mérce.hu.
Ezért hasonlítanak az iskolák a kaszárnyákra és az üzemcsarnokokra: mire nem alkalmas a magyar iskolák zöme?
Félig nyitott „osztálytermek”, olvasó- és pihenőhelyek, pár óra alatt átalakítható közösségi terek − sokak szerint ilyen lesz a jövő iskolaépülete.
Elveszítette presztízsét a tanári szakma: szomorú adatok a pedagóguspályáról
2016-ra elveszítette presztízsértékét a tanári foglalkozás, amely a rendszerváltás előtti időkben még magas megbecsültségű szakmának számított – derül ki a 2016-os mikrocenzus adatai alapján a foglalkozások presztízséről készített KSH-kiadványból.
Meddig tart a téli szünet? Tizenkét nap pihenés vár a diákokra
Még egy hét, és kezdődik a téli szünet - meddig pihenhetnek a diákok? És meddig tart az első félév? Mutatjuk.
Egyre több szervezet csatlakozik a Történelemtanárok Egyletének akciójához
Ismerd meg az Emberi Jogok Nyilatkozatát! címmel indított kezdeményezést Történelemtanárok Egylete, már a Centropa, a PDSZ és a Magyar ENSZ Társaság is csatlakozott a felhíváshoz.
2022 után még durvább lesz a tanárhiány, de már most van egy nagy probléma
Legutóbb arról tájékoztattak, hogy 1-2 százalékos a pedagógushiány – mondta a Magyar Időknek Bódis József oktatási államtitkár, aki szerint 2022 után a nyugdíjba vonulók miatt viszont fel kell készülni a jelentősebb tanárhiányra is. A tanárszakos hallgatók számával nincs baj, a problémát inkább az okozza, hogy egy részük otthagyja a pályát.
Az állami iskolák tanáraira nem vonatkozik a túlóratörvény
Az állami iskolákban dolgozókra nem vonatkozik a túlóratörvény – ezt közölte a Pedagógusok Szakszervezetével az oktatási államtitkárság.
Ilyen lesz a 2019-es középiskolai felvételi: minden, amit a pontszámítási szabályokról tudni kell
Mennyit ér az írásbeli és a szóbeli? Mit lehet beleszámolni a hozott pontokba és milyen tantárgyakat kell figyelembe venni? Összefoglaltuk a középiskolai felvételi legfontosabb pontszámítási szabályait.
Kétmillió gyerek a semmibe tart, a szíriai iskolák egy része megsemmisült
Mintegy kétmillió gyermek továbbra sem tud iskolába járni Szíriában, elsősorban a polgárháború során megsemmisült infrastruktúra miatt - jelentette ki újságírók előtt Henrietta Fore, az ENSZ Gyermekalapjának (UNICEF) igazgatója csütörtökön Bejrútban.
Figyelmeztetnek a kutatók: bajt okoz a nyolc órai iskolakezdés, változtatni kellene
Egy amerikai kutatás szerint mintegy fél órával többet alszanak a középiskolás diákok hétköznap, ha egy órával később kezdődik a tanítás. Kutatók arra figyelmeztetnek: a kamaszok biológiai órájához kellene formálni az iskolakezdést.
Hatalmas tüntetést szerveztek a tanárok Tunéziában, magasabb bérért harcolnak
Tunézia-szerte ismét tüntetéseket tartottak a pedagógusok szerdán, magasabb bért és jobb munkakörülményeket követelve.
Kiborultak a szülők és a diákok az "extra" szombati tanítási nap miatt: miért kell ilyenkor iskolába menni?
Miért kell a diákoknak tanítási szünetre eső szabadnapokat „ledolgozniuk” szombatonként? Ezt a kérdést teszik fel szülők, tanárok és diákok a közösségi oldalakon, fórumokon.
Szigetszentmiklósi igazgatóválasztás: mindkét jelölt visszavonta a pályázatát
Mindkét jelölt visszavonta a szigetszentmiklósi iskola vezetői pályázatát – írja a narancs.hu.