Ilyen volt tavaly az iskolások helyzete - megjelent a 2018-as gyermekjogi jelentés
Tavaly augusztusban megjelent az új NAT első tervezete, módosult az óvodai nevelés országos alapprogramja és egyre vonzóbbak az alternatív képzési megoldásokat. Megjelent a 2018-as gyermekjogi jelentés - így változott a diákok helyzete az elmúlt évben.
Mikor kezdődik a 2019-es nyári szünet?
Mikor kezdődik a 2019-es nyári szünet, és meddig tart?
Ezért kellene emelni a tanárok fizetését: tényleg annyit keres egy kezdő tanár, mint egy érettségizett munkavállaló
Mennyit keresett tíz évvel ezelőtt egy pályakezdő pedagógus, és mennyit keres most? Tényleg akkora fizetésből kell gazdálkodnia egy alapszakot végzett friss diplomás tanítónak, mint azoknak a – középfokú végzettséggel rendelkező – munkavállalóknak, akiknek a garantált bérminimum jár?
Több mint 60 ezerre nőtt az otthontanulók száma - változtatna a brit kormány
Komolyan nőtt a magántanulók száma, ezért új nyilvántartás bevezetését tervezi a brit kormány.
Érdekes megközelítés: iskolai közösségi szolgálat a tanárhiány ellen?
Egy pécsi iskolában – iskolai közösségi szolgálatként – diákok végeznek olyan feladatokat, amelyek a pedagógiai asszisztensek dolga lenne.
A 2020/2021-es tanévtől minden diák ingyen kapja majd a tankönyveket
A 2020-21-es tanévtől minden diák ingyenesen juthat hozzá a tankönyvekhez a köznevelésben és a szakképzésben - mondta az oktatási államtitkár kedden Budapesten.
Rétvári: nem igazak a felső tagozatok "generális összevonásáról" szóló hírek
„Mindenekelőtt cáfolnom kell a felső tagozatok generális összevonásáról szóló híreket. A kormány nem döntött ilyen javaslatról” – így válaszolt Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára Ander Balázs írásbeli kérdésére. A jobbikos országgyűlési képviselő azt kérdezte a tárcától, egyetértenek-e abban, hogy az iskolabezárás egyenlő a vidékpusztítással.
A kezdő pedagógusbért 45 százalékkal kellene azonnal emelni a Nemzeti Pedagóguskar szerint
A garantált bérminimumhoz kellene kötni a pedagógusok illetményalapját, a pálya első tíz évében dinamikusabban kellene emelkedniük a fizetéseknek, szükség lenne valódi differenciálási és jutalmazási lehetőségre, béren kívüli juttatásokra, a pályakezdők támogatására – többek között ilyen javaslatokat tett közzé a Nemzeti Pedagóguskar.
Itt vannak a következő tanév tankönyvei, megvan a tankönyvjegyzék
Nyilvánosságra hozta az Oktatási Hivatal a 2019/2020-as tanév tankönyvjegyzékét.
Kórházsuli: fontos minél több iskolát bevonni a kórházi oktatásba
Fontos minél több iskolát bevonni a tartósan beteg gyerekek kórházi oktatásába - mondta Tóthné Almássy Monika, a KórházSuli Alapítvány vezetője.
Facebook-bejegyzést tett közzé a világ legismertebb diáklánya, persze csak tréfált
Felhagy péntekenkénti sztrájkjával Greta Thunberg svéd környezetvédő aktivista, mert a politikusok mindent megértettek, és készek cselekedni - jelentette be maga a 16 éves diáklány a Facebookon, hozzátéve, hogy április 1-jei tréfáról van szó.
"Elvesztegetett idő": évek telnek el, mire diagnosztizálják az autizmust
Egyre több pedagógus ismeri fel az autizmus tüneteit, de az autista gyerekek diagnosztizálása még mindig évekbe telik a Mars Alapítvány szerint.
Áprilisban kezdődik a bölcsődei jelentkezési időszak
Áprilisban kezdődik a bölcsődei jelentkezési időszak - hívták fel a figyelmet az M1 aktuális csatorna műsorában.
Új bérrendszert kaphatnak a szakképző iskolák szakoktatói
Speciális szakképzési minősítési rendszer kialakítására törekszenek, amellyel növelni akarják az oktatók anyagi elismerését – többek között ezt mondta Pölöskei Gáborné, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkára.
Kórházsuli: digitális képzést kaphatnak a beteg gyerekek tanárai
Ingyenes digitális képzésben részesülhetnek a tartósan beteg gyerekek tanárai a KórházSuli program részeként - közölte Tóthné Almássy Monika, a KórházSuli Alapítvány alapító-vezetője pénteken sajtótájékoztatón, Budapesten.
Rajzszögeket találtak egy budapesti bölcsőde kismotorjain, rendőrségi ügy lett belőle
A gyerekek labdáit szétvagdosták, a kismotorokra pedig rajszögeket ragasztottak, egy gyerek kis híján megsérült a ferencvárosi Lepke-Lak magánbölcsődében.
Megállapodott a minisztérium és a Pedagógusok Szakszervezete: egyeztetnek a változtatásokról
Stratégiai partneri megállapodást írt alá az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) vezetője, Kásler Miklós, és a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) elnöke, Szabó Zsuzsa Budapesten pénteken.
Technikusi képzés: emelt szintű érettséginek felel majd meg a szakmai vizsga
Néhány éven belül látható lesz az új, Szakképzés 4.0 stratégia eredménye a munkaerőpiacon a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke szerint.
Fontos információ szülőknek: idén is kötelező elmenni az általános iskolai beiratkozásra
Bár az általános iskolai beiratkozáshoz szükséges adatokat már online is be lehet küldeni, továbbra is kötelező személyesen megjelenni az oktatási intézményekben, ahol be kell mutatni a gyerekek lakcímkártyáját és a különböző igazolásokat.
Öt nagyon jó könyv, amit érdemes elolvasni - nem csak szülőknek, tanároknak is
A gyerekekkel bánni nem egyszerű feladat, ezért most összegyűjtöttünk nektek öt könyvet a HVG Könyvek kínálatából, amelyekben hasznos tippeket olvashattok a gyermeknevelésről.