"Sokkal-sokkal több időt igényel az órák előkészítése, a tanulói munkák értékelése"
A digitális oktatásról beszélt az elitgimnázium igazgatója, szerinte a tanárok leterheltsége nemhogy csökkent volna, ellenkezőleg, sokkal több időt igényel a felkészülés.
A NAT bevezetésének elhalasztását és azonnali érettségi alternatívákat kérnek az oktatási szervezetek
Többek között a Nemzeti Alaptanterv (NAT) 2020 szeptember elsejére tervezett bevezetésének elhalasztását, a szakképzés átalakításának felfüggesztését és az érettségi, valamint a szakmai vizsgák alternatíváinak sürgős kidolgozását kéri a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ), a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) és a Civil Közoktatási Platform (CKP) a kormánytól.
Milyen szerepe van az osztályfőnököknek a távoktatásban?
A távoktatásban is fontos szerepe van az osztályfőnöknek, ezért ajánlást írt az Osztályfőnökök Országos Szakmai Egyesülete. Korábban is komoly teher hárult az osztályok élén álló tanárokra, de a digitális oktatásban is szükség van rájuk.
Az iskoláknak látatlanban kell majd megrendelni a tankönyveket a következő tanévre?
Úgy kell leadnia az iskoláknak a tankönyvrendeléseket a 2020/2021-es tanévre, hogy az új Nemzeti alaptantervhez illeszkedő könyvek még nem készültek el. A szakértők haladékot kérnek.
Maszkgyártásba kezdenek a szakképző iskolák diákjai
A tömeges megbetegedések elkerülése és a járvány lassítása érdekében az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) maszkok előállításában kérte a Szakképzési Centrumok együttműködését.
Kérdések a távoktatásból: mi lesz az érettségi közösségi szolgálattal?
Az érettségi vizsgák megkezdésének már évek óta feltétele ötven óra közösségi szolgálat. De vajon a digitális oktatás keretein belül mi lesz a közösségi szolgálat teljesítésével? Itt van az Emberi Erőforrások Minisztériumának válasza.
Módszertani ajánlás az Oktatási Hivataltól: mit találhattok benne?
Még március 16-a előtt - mielőtt megkezdődött volna a távoktatás az iskolákban - felkerült az OH honlapjára egy módszertani ajánlás. Azóta eltelt több, mint egy hét, a javaslat pedig frissült, most megnéztük, hogy miket találhattok benne.
"Haladni kell a tananyaggal" - ez a lényeg az új rendszerben is?
Egy oktatáskutató szerint most is ugyanaz zajlik az oktatásban, mint a digitális munkarendre átállás előtt.
Fontos változások a távoktatásban, az érettségi még várat magára - heti hírösszefoglaló
Újabb hét telt el a digitális távoktatásban, számos intézkedésről, elkövetkező iskolai eseményről született már döntés. Sok lesz a változás - ezekről a cikkben tájékozódhattok, de számos diák, tanár beszámolót is olvashattok.
Gyerekrajzok kerülnek ki a kapukra egy budai utcában
A rajzokon pedig köszönetet mondanak mindenkinek, aki az utcán (is) dolgozik. Ha ti is találtatok hasonlót, küldjétek el nekünk és kitesszük!
„Úgy gondolom, hogy a tanárok a vártnál könnyebben vették ezt az akadályt” – újabb vélemény
Egy III. kerületi iskola tanárnőjével beszélgettünk.
Pörög a távoktatás: mi lesz az évvégi jegyekkel?
Előfordulhat, hogy a mostani helyzetben az évvégi jegyeket is a távoktatásban megszerzett tudásra kapják majd a diákok. De hogyan lehet lehet így osztályozni? Ez a minisztérium tanácsa.
Itt vannak a 2020-as beiratkozási dátumok, a felnőttképzés is átáll a digitális oktatásra - ezek volt a nap hírei
Kiderültek az általános iskolai és óvodai beiratkozási dátumok, bár ma lejárt a felsőoktatási látogatási tilalom, természetesen a jövő héttől is zárva tartanak az egyetemek, főiskolák. Kiderült, mi lesz az országos mérésekkel, közben a felnőttképzés is átáll a digitális oktatásra. A PDSZ ugyanakkor sürgős változtatásokat követel. Ezek voltak a mai nap legfontosabb oktatási hírei.
Országos felmérést indított a távoktatásról a Független Diákparlament
A távoktatás eddigi tapasztalatainak megismerése érdekében indított országot felmérést a Független Diákparlament.
Alsós diákoknak is lesz oktató műsor a TV-ben
Hétfőtől alsósoknak szóló oktatási műsorokat is közvetít az M5 csatorna - közölte az MTVA sajtóosztálya pénteken az MTI-vel.
Megvannak a beiratkozási dátumok, még ma értesítik az óvodákat, iskolákat
Minimális személyi kontaktus mellett valósulnak meg a beiratkozások az óvodákba és általános iskolákba - közölte a köznevelési államtitkár pénteken az M1 aktuális csatornán.
Távoktatás: valójában nincsenek órák, csak leadott tananyag?
Több középiskolás olvasónk is arról számolt be, nincsenek online óráik az új rendszerben, cserébe viszont annál több leadott tananyaggal állnak szemben, amivel egyedül - idő szűkében - kell megbirkózniuk.
Fizetés nélkül maradt tanárok és feleslegesen ügyelő igazgatók: a PDSZ sürgős változtatást követel
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) nyílt levelében hívja fel a figyelmet a veszélyhelyzetben felesleges kockázatot jelentő problémákra.
Válaszolt a minisztérium arra, mi lesz az országos mérésekkel, értékelésekkel
Sok kérdésben kell az Ember Erőforrások Minisztériumának (EMMI) döntenie a koronavírus járvány miatt bezárt iskolákkal kapcsolatban. Mi lesz a kompetenciaméréssel, megtartják a témaheteket, mi történik a nyelvi mérésekkel, és a sportméréseket hogyan fejezik be a tanulók? Itt vannak a válaszok.
„Nem gondolnám, hogy az extra terhelés és feladat hasznos lenne ebben a helyzetben” – tanárok a digitális oktatásról
Milyennek tartják eddig a digitális oktatást? Mennyire volt nehéz az új rendszerhez alkalmazkodni, és mennyi feladatot kapnak a gyerekek? A rengeteg diák és szülő véleménye után a tanárok is beszámoltak nekünk eddigi tapasztalataikról.