Alkotmánybíróság: alaptörvény-ellenes az iskolaérettségi törvény
A döntés előtt néhány nappal az ombudsman vizsgálata is több ponton jogszerűtlennek találta a törvényt.
3000-4000 euróval húzta le a szülőket egy budapesti iskolaigazgató
Az angol-magyar kéttannyelvű általános iskola és gimnázium intézményvezetője kihasználta, hogy a szülők nem beszéltek magyarul és nem ismerték a rendszert.
A balassagyarmati polgármester szerint egyre több szülő fogja otthon a gyerekét
Még múlt héten kérte a szülőket, hogy aki csak teheti ne küldje iskolába a gyerekét a városban megnövekedett fertőzésszám miatt. Azóta a városvezetés az Oktatási Hivatalnál is kérte a távoktatás elrendelését.
"Sokszor elkeseredve és reményt vesztetten állok neki egy-egy napnak”
"Annak örülnék, ha annyit keresnék, amiből valamennyit félre lehetne tenni, hogy anyagilag biztonságban tudhassam a családomat” – mondta az Eduline-nak Tóth Tamás tanító, akinek "Ezért fogom elhagyni a pedagóguspályát” című videóját néhány nap alatt több mint ötvenezren nézték meg. Öt éve diplomázott tanítóként, jelenleg első osztályosokat tanít, mellette fogyatékossággal élő és hátrányos helyzetű gyerekekkel dolgozik önkéntesként.
Elérte a harmadik hullám az iskolákat, a BGE-n is megszavazták a modellváltást - a hét hírei
Egyre több iskolában rendelnek el rendkívüli szünetet a koronavírus miatt, megvannak az idei iskolahalasztási kérelmek eredményei, jön a közlekedési alapvizsga az általános iskolákban, a Magyartanárok Egyesülete szerint "nyolcvanéves visszalépés" az új magyarérettségi, folytatódik a modellváltási hullám, a héten is zajlottak az események az SZFE-n. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit.
Az NNK szerint indokolt lenne rövid időre teljesen átállni az online oktatásra
Galgóczi Ágnes, a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) járványügyi osztályvezetője szerint elég lenne egy kéthetes periódus.
Az operatív törzs szerint még nem indokolt az iskolák bezárása
Úgy vélik, az általános iskolák jelentős részében nincs jelen a fertőzés, ahol igen, ott eddig is elrendelték a digitális munkarendet.
Jövő héten nem lesz oktatás az egyik budapesti iskolában a járvány miatt
Az intézményben átcsoportosítják a tanítás nélküli munkanapokat, így digitális oktatás sem lesz.
Balassagyarmati polgármester: aki teheti, ne vigye iskolába a gyerekét
A városban egyre jobban fokozódik a járványhelyzet és egyre több 14 év alatti betegszik meg, ezért Csach Gábor szerint jó lenne, ha 1-2 hétig inkább csak az vinné bölcsibe, óvodába, vagy iskolába a gyerekét, aki nem tudja megoldani az otthoni felügyeletet.
PDSZ: rendeljenek el online oktatást az iskolákban és a szakképzésben is
Egyre több intézményben kell részlegesen vagy teljesen zárást elrendelni és egyre több a beteg tanár is.
„Hallottunk olyan iskoláról, ahol még a takarítónőt is beküldték órára, annyi tanár betegedett meg"
Már a negyvenhez közelít a koronavírus-fertőzés szövődményeiben elhunyt pedagógusok száma az országban – közölte az Eduline-nal a Pedagógusok Szakszervezete, amelynek alelnöke szerint ahhoz, hogy az iskolák a következő hetekben ne váljanak a járvány gócpontjaivá, sokkal gyorsabban kellene reagálni az első fertőzöttek megjelenésére. Cikkünkben az Emberi Erőforrások Minisztériumának kérésére helyreigazítást közlünk.
Maruzsa Zoltán is beszállt a Jókai-vitába
A köznevelésért felelős államtitkár szerint helyes, ha szakmai viták folynak arról, hogy mely művek kerüljenek a tananyagba, de nem írók véleménye fog dönteni.
Gulyás Gergely: Március 15-ig maradnak a korlátozások
A miniszterelnökséget vezető miniszter a mai kormányinfón beszélt a tervekről és a döntésekről.
A Nemzeti Pedagógus Kar elnöke szerint nem nyitnak az iskolák március elején
A héten több általános iskolában és óvodában is át kellett állni digitális oktatásra a megnövekedett esetszámok miatt. A kérdés: lesz-e nyitás márciusban?
Megvan, hány ponttal lehet bekerülni a Radnóti, a Trefort és a Révai szóbeli felvételijére
Több tucat középiskola tette közzé az elmúlt napokban a szóbeli felvételi ponthatárát - bár a központi felvételi gyenge eredménye miatt sokan arra számítottak, hogy a korábbiaknál alacsonyabb pontszámmal is be lehet majd jutni a középiskolai felvételi szóbeli "fordulójába", a népszerű gimnáziumokban és technikumokban továbbra is kiemelkedő eredményt várnak a jelentkezőktől.
Harmadik hullám az oktatásban? Egyre több iskolában állnak át digitális oktatásra
Az óvodák 6,4 és az iskolák 12,1 százalékában kellett átállni a digitális munkarendre.
Derült égből alapvizsga: sok a kérdés az általános iskolások közlekedési vizsgája körül
Több tízezer diákra vár közlekedési alapvizsga jövő héttől - a teszt a 4-5. évfolyamon "elvárt", a 6-7. évfolyamon ajánlott lesz. Akik nem tudják legalább 80 százalékosra kitölteni a többek között az alapvető közlekedési szabályokra és elvekre, a különböző táblák jelentésére fókuszáló tesztet, azok a tavaszi szünet után újra próbálkozhatnak.
Több országban is újraindul az élet az iskolákban
Németországban már el is kezdődött a tantermi oktatás, Angliában pedig március elején ülhetnek majd vissza a diákok a padokba.
Iskolaérettségi vizsgálatok: a kérelmek 96 százalékát fogadta el az Oktatási Hivatal
Az idei iskolakezdési halasztások kapcsán 96 százalékban helyt adtak a szülők kérelmének - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma kedden az MTI-vel
Több általános iskolában van ismét rendkívüli szünet a fertőzések miatt
Hétfőn több általános iskolából is arról érkezett hír, hogy az összes diáknak otthon kell maradnia, legalább egy hétig - írja a Telex.