Középiskolai felvételi 2022-ben: milyen iskolatípusok vannak és mi alapján érdemes választani?
Négy-, hat- és nyolcosztályos gimnáziumok, egyházi, magán- és állami iskolák, technikumok vagy két tannyelvű és nemzetközi iskolák - nehéz a kérdés, melyiket válasszuk. Ebben a cikkben összeszedtük, melyik iskolatípus milyen képzést kínál, és milyenek a felvételi szabályai.
Tanügyi intézkedés nincs, de sok iskolában alig van tanár, aki tanítana
Az RTL Klub Híradója szerint van olyan intézmény, ahol a tanárhiány miatt már a helyettesítéseket sem tudják megoldani.
A kormány szerint úgy kellene sztrájkolniuk a tanároknak, hogy közben tanítanak
A kormány szerint a január 31-én kétórás iskolai sztrájk idején legalább egy órát meg kellene tartaniuk a sztrájkoló tanároknak.
Újabb fontos dátum: meddig kell középiskolákba jelentkezni?
Pontosan meddig és hogyan lehet középiskolába jelentkezni? Hány iskolát lehet megjelölni, és mi történik, ha meggondoljátok magatokat a jelentkezés után? Mutatjuk a legfontosabb információkat.
Minden iskolában legyen életmentő injekció - ezt javasolják a szakemberek
Szerintük a diófélék közül a földimogyoró okoz leggyakrabban allergiát, ezért érdemes figyelni a tünetekre, mert egy roham akár halálos kimenetelű is lehet.
Ma sem jutottak dűlőre a tanári szakszervezetek a kormánnyal, szerdáig adtak haladékot
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezet (PDSZ) és a Pedagógusok Szakszervezet (PSZ) ma is tárgyalt az Emberi Erőforrások Minisztériumával, azonban megegyezni ismét nem tudtak.
"Készítsétek elő a kockás ingeket" - újra a kormánnyal tárgyalnak a tanárok
Újra az Emberi Erőforrások Minisztériumában tárgyal a két pedagógus-szakszervezet sztrájkbizottsága – a fő téma ma nem a béremelés lesz, hanem a január 31-ig figyelmeztető sztrájk. Pontosabban a „még elégséges szolgáltatások”.
Megvan a 20 ezer aláírás - eddig ennyien támogatták a PDSZ és a PSZ petícióját
A két nagy pedagógus-szakszervezet január 31-re kétórás figyelmeztető sztrájkot hirdetett, emellett egy petíciót is indítottak, amelyet eddig 20 ezren írtak alá.
Ne küldjék iskolába a gyerekeket január 31-én reggel - fontos kérést kaptak a szülők
„Kérjük, hogy akinél a sztrájk miatt nincs tanítás, az lehetőség szerint inkább ne küldje iskolába gyermekét! Ahol szükséges, segítsünk egymásnak a gyermekfelügyeletben, például az egy osztályba járók szülei vigyázhatnak egymás gyerekeire” – írja a Szülői Hang Közösség. Arra kérik a szülőket, hogy támogassák a pedagógusok január 31-i figyelmeztető sztrájkját, szerintük ugyanis a közoktatásban válsághelyzet alakult ki.
Elküldtek egy tanárt egy budapesti gimnáziumból, mert tizedikes lányokra nyomult
Az Átlátszó írta meg, hogy a budapesti Szinyei Merse Pál Gimnáziumból novemberben elküldtek egy szaktanárt, mert “az online térben korábbi figyelmeztetés ellenére pedagógushoz nem méltó módon viselkedett”. De az őt lebuktató diákok is büntetést kaptak az iskolától.
PDSZ: a Kürt-gimnáziumban egyszerű "technikai hiba" történt a felvételin
„Egy jó szándékú technikai hiba volt” - mondta a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) választmányi tagja a Kürt Alapítványi Gimnáziumban történt szabálysértésről.
Rengeteg diák van karanténban, egyre több horvát iskola kénytelen átállni online oktatásra
Horvátországban egyre több iskolában állnak át online oktatásra a koronavírus omikron variánsának gyors terjedése miatt - írta a Jutarnji List című horvát napilap.
Miért jó tanárnak lenni? Egyszerű a kérdés, de egyre nehezebb a válasz
A Pedagógusok Szakszervezete tette közzé ezt a videót a január 31-i sztrájk oldalán.
Mikor derülnek ki a 2022-es középiskolai felvételi eredményei?
Mutatjuk, meddig kell várnotok az írásbeli "hivatalos" pontszámára.
Online kezdi a félévet az ELTE, több tízezer diák felvételizett szombaton: ezek voltak a hét hírei
Gyorsan terjed a járvány, online üzemmódban kezdi a tavaszi félévet az ELTE, sztrájkra készülnek a tanárok - a hét oktatási hírei röviden.
Fontos infó: hol, mikor, hogyan lehet panaszt tenni, ha rosszul javították a felvételi dolgozatot?
Mutatjuk, hol és meddig jelezhetitek, ha a javítási útmutatótól eltérően értékelték a központi középiskolai felvételi dolgozatait.
Megvannak az első eredmények a középiskolai felvételiről: a hatodikosok matektesztje az átlagosnál könnyebb volt
Az Alternatív Közgazdasági Gimnáziumban (AKG) már ki is javították a hatodikosok és a nyolcadikosok szombati felvételi feladatsorait. Az eredményekből kiderül: a hatodikosok matekvizsgája az átlagosnál könnyebb volt.
„A feladatsorok összeállítói egyáltalán nem vettek tudomást arról, mi történt az elmúlt két évben"
Ezekkel a feladatokkal ki lehet deríteni, hogy egy diák tudja-e, mi a különbség a képző, a jel és a rag között, vagy felismer-e egy magas hangrendű szót. Arról viszont semmit nem tudunk meg, hogyan gondolkodik egy felvételiző, kreatív-e, van-e nyelvi érzéke, hogy ha bekerül egy tehetséggondozó, hat- vagy nyolcosztályos gimnáziumba, akkor ott hogyan fogja megállni a helyét – mondta az Eduline-nak a negyedikesek és a hatodikosok magyar nyelvi felvételijéről a Radnóti-gimnázium tanára.
"Kíméletes" volt a diákokhoz matekból a felvételi, de az egyik feladatot sokan meg sem próbálták
Ez „pandémiás” feladatsor volt, kíméletes volt a nyolcadikosokkal, akik az elmúlt két évben hónapokat töltöttek otthon, online tanulva a matekot is – mondta a középiskolai felvételi feladatsoráról az Eduline által megkérdezett szaktanár. Igaz, a legtöbb pontot érő feladattal valószínűleg sokaknak meggyűlt a bajuk.
Húsz perccel hamarabb bontották fel a borítékot, ezért maradt el a felvételi a Kürt-gimnáziumban
Csak fél tízkor bonthatták volna fel a feladatsorokat tartalmazó borítékot, ehelyett már 9 óra 10 perc körül kinyitották – ez történt a Kürt Alapítványi Gimnáziumban, ahol emiatt magyarból nem írhatták meg a felvételit a diákok. Ők január 27-én vizsgázhatnak majd.