Tehetségmenedzsmet konferencia
A tehetség fogalmára, a tehetségek felfedezésére, megtartására kerestek megoldásokat és válaszokat a szakértők a Tehetségmenedzsment Konferencián október 9-én, a gyorsan változó körülmények között ugyanis az "egyén, a szervezet és a gazdaság versenyképességét határozza meg a tehetség és a tudás" - mondta el az eseményen Simon Gábor, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium államtitkára.
Edupress, az oktatási híradó
Az oktatási piac élénkülése, a felsőoktatás jogszabályi környezetének változása, és a felhasználók könnyebb és célzottabb elérése miatt új arculattal, új működési rendben folytatja munkáját az Edupress. A Magyar Oktatási Hírügynökség továbbra is az "'oktatási híradó" kíván maradni az olvasók, felhasználó és partnerek számára.
Elkészült a hazai egyetemek toplistája
Felsőoktatási rangsor 2008 címmel jelent meg a Heti Válasz kiadványa október 9-én csütörtökön, mely hat képzést vizsgál meg és állít fel sorrendet a képző intézmények között. A jogi, közgazdász, szálloda/idegenforgalmi, média/kommunikáció, informatika, gépészmérnöki és orvosi pályára készülők szakmai szempontok alapján dönthetnek a továbbtanulásukról. A Heti Válasz rangsorának célja az átláthatóság megteremtése a rendkívül nehezen áttekinthető felsőoktatási piacon.
Egy nyelviskola sikertörténete és tanítási módszere
A Berlitz nyelviskola neve ismerősen cseng az idegen nyelvet beszélők számára. Mégis kevéssé ismert az a tény, hogy az első Berlitz-iskolát 1896-ban nyitották meg Magyarországon. A cég háborúkat, a nagy gazdasági válságot, nyelvoktatási csoda-módszerek születését és bukását túlélve működött Budapesten, a Váci utcában, míg az ötvenes évek elején az akkori hatóságok be nem záratták. A Berlitz hazánkban a rendszerváltást követően, 1991-ben nyitotta meg kapuit újra a minőségi nyelvoktatás iránt érdeklődők számára.
Minden negyedik magyar elégedett a külsejével
Az emberek kétötöde elégedett a külsejével (30 százaléka az esetek többségében, míg 11 százalékuk szinte mindig). A magyarok további 40 százaléka néha elégedett, néha elégedetlen, míg csak minden ötödik magyar elégedetlen saját külsejével – derül ki az Image Factory és a Tárki legfrissebb Társadalmi Klíma Riportjából.
Tanterem helyett Skype Szegeden
Innovatív módszertani megoldásként a Skype használatával határok nélkülivé vált az oktatás a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Karán. Az Erasmus-szal külföldön tanuló hallgatók számára nincs szükség többé egyéni tanrendre, csak egy laptopra, webkamerára és headset-re.
A BME-n képzik a cégek saját vezetőiket
Nyolcadik tanévét kezdi a KPMG-BME Akadémia, a KPMG és Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem közös oktatási szervezete. A tanévnyitón a résztvevők megismerhették a 2008/2009-es tanév portfólióját és az Akadémia eddigi eredményeit is. Tavaly csaknem 300 cég, szervezet mintegy 2800 dolgozója vett rész a kurzusokon, ez mintegy 47 százalékos bővülés az előző tanévhez képest.
Az 5 legjobb angol nyelvi gyakorlat
Rengeteg hasznos online tudásforrás létezik, amelyik jól hasznosítható a digitális tananyagok összeállítása és a gyakorlás során.
ITech Challenge Menedzsment Verseny 2008
Az ITech Challenge versenyen az érdeklődő informatikus és műszakis hallgatók tehetik próbára magukat, menedzsment területen.
Az egyetemisták nagy része alkoholista
A felsőoktatásban résztvevő diákokról sokszor az a hír járja, hogy rendszeresen önkívületbe isszák magukat. Egy buli a felkészülés előtt, egy buli a vizsgaidőszakban, csak úgy lazításképpen, és természetesen sok és vad buli a sikeres vizsgák után. Azonban egyre többen vannak azok is, akik nem szeretnének beállni ebbe a sorba és inkább az absztinenciát választják. Vajon mennyire nehéz az ő helyzetük?
Automatán híznak az amerikai diákok
Az iskolai automaták túlzott mennyiségben adagolják a kalóriát és a zsírt. Az iskolai étkeztetés egészségesebbé tételére fordított erőfeszítések ellenére, az oktatási intézményekbe kihelyezett az étel- és italautomaták kínálata révén – beleértve a gyümölcsleveket is – a diákok jóval több kalóriához jutnak, mint amennyire valójában szükségük lenne.
Regionális információs napok a mobilitásért
Budapesten kívül még hét vidéki városban tart információs napot az ősz folyamán az európai oktatási és képzési pályázatokkal foglalkozó Tempus Közalapítvány. A regionális napokon a Comenius nemzetközi iskolai együttműködésekről és a Leonardo szakképzési mobilitásról lesz szó – az általános információktól kezdve a már megvalósult projektek bemutatójáig. A pályázati formákkal még csak most ismerkedő közoktatási és szakképző intézmények képviselőinek a pályázatokban már érdekelt iskolák példái adhatnak ösztönzést az európai mobilitáshoz való csatlakozásra.
Hogyan válhat értékké a tudás?
A tudás értékké válásának módjáról, lehetőségeiről, Magyarország innovációs jelenéről és jövőjéről tartottak kerekasztal-beszélgetést október 1-jén a Népszabadság szervezésében. A kerekasztal-beszélgetésben részt vettek a kutatás-fejlesztés, innováció, és a tudományos élet legjelentősebb szereplői: kormányzati döntéshozók, kutatás-fejlesztésben érintett nagyvállalatok vezetői, valamint egy fiatal innovátor.
Demcsák Zsuzsa az eminens tanuló
Közgazdász, kommunikációs szakember, televiziós műsorvezető és talán a hazai celebvilágnak is tagja. Mellesleg csodaszép nő. Egy újabb érdekes személyiség, akit érdemes és tanulságos lehet megismerni.
Betűstresszben az angol diákok
Túl stresszesnek találják a diákok, ezért megszüntetnék a brit általános iskolákban a betűzéssel kapcsolatos feladatokat és teszteket.
Közoktatási és pályaválasztási portál indult
Két oktatási és pályaválasztási portál működésének kezdetét jelentették be október 2-án. Az oldalakon szülők, diákok, pedagógusok és intézményvezetők juthatnak hasznos információkhoz a fővárosi közoktatási intézményekkel kapcsolatban. Az internetes adatbázis valamennyi, Budapesten található, akkreditált képzést nyújtó oktatási intézmény adatait tartalmazza, így elektronikus felületet biztosít azok számára is, akik eddig nem alakítottak ki saját honlapot.
Tízéves a MÜTF székelyudvarhelyi tagozata
A Modern Üzleti Tudományok Főiskolájának (MÜTF) erdélyi kihelyezett tagozata idén ünnepli fennállásának tízedik évfordulóját. A jubileumot szeptember 25-27-e között ünnepelték Székelyudvarhelyen.
Magyar diákok az erfurti szakácsolimpián
Több mint ezer szakácsot és cukrászt várnak a világ minden tájáról az október 19-22. között megrendezendő XXII. Nemzetközi Erfurti Szakács- és Cukrászolimpiára. A Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) csapata és a magyar nemzeti szakácsválogatott október 3-án utolsó alkalommal süti-főzi végig 110 vendég számára a - még titokban tartott - három fogásból álló, érmekre pályázó menüsort.
120 milliárd forintot öntenek az oktatásba
Közoktatási és közművelődési célokra 37 milliárdot fordít az állam költségvetéséből jövőre, amit további 90-95 milliárd forintos uniós támogatás egészít ki - mondta el Hiller István oktatási és kulturális miniszter október 1-jén, miután Gyurcsány Ferenc kormányfő részvételével pedagógiai szervezetek vezetőivel tárgyalt az Új tudás programról.
Az Akadémián írják az Akadémiai törvényt
A Magyar Tudományos Akadémia elnöke a szeptember 30-i elnökségi ülés nyomán elsőként az Akadémiai Törvény módosításának helyzetéről adott tájékoztatást október 1-jén. Pálinkás József elmondta, a Magyar Tudományos Akadémiáról szóló 1994. évi XL. törvény számos kérdésben idejétmúlttá vált.