Újabb iskolák fenntartója változik szeptembertől
Negyvenhárom agrár-szakképző intézmény került a Vidékfejlesztési Minisztérium fenntartásába a meglévő 17 mellé.
Negyvenhárom agrár-szakképző intézmény került a Vidékfejlesztési Minisztérium fenntartásába a meglévő 17 mellé.
Augusztus 9-e és 15-e között fejlesztési munkák miatt nem lesz elérhető a Diákhitel Központ online ügyfélkiszolgáló...
Lehet-e használni a hagyományos jelentkezési lapot a 2013-as pótfelvételin? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Pályakövetési sorozatunkban bemutattuk a különböző képzési területeken végzettek elhelyezkedési esélyeit, most pedig annak járunk utána, milyen átlagfizetésre számíthatnak a különböző egyetemek, főiskolák friss diplomásai. Huszadik rész: Általános Vállalkozási Főiskola.
Továbbra is John Shattuck jelenlegi elnök-rektor vezeti a Közép-európai Egyetemet (CEU) - így döntött az intézmény...
Állami ösztöndíjas képzésekre is lehet jelentkezni az idei pótfelvételin, vagy csak az önköltséges szakok közül lehet válogatni? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Nem tudják az iskolák, hogy ősztől hány igazgatóhelyettest és pedagógiai asszisztenst alkalmazhatnak, mert a...
Több mint 600 ezer diák kap ingyen tankönyvet a következő tanévre.
Szeptembertől újra megtelnek diákokkal az egyetemvárosok: a lakások bérleti díjai nem változtak, de a kínálat bővült...
Meddig lehet beküldeni a pontszámításhoz szükséges dokumentumok másolatát a 2013-as pótfelvételin? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Levélben fordult az emberi erőforrások miniszteréhez a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) elnöke az...
Nem jelentős mértékben, de érzékelhető a tankötelezettség korhatárának csökkentése a munkaerőpiacon, a...
A Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) azt javasolja, hogy a jövőben a főiskolákat főigazgatók...
Biológiából és fizikából az elmúlt hat év legjobb eredményét érték el a diákok a 2013-as középszintű érettségin, történelemből és angolból viszont pont az ellenkezője történt: a kétesélyes feladatok kifogtak a vizsgázókon.
Pályakövetési sorozatunkban bemutattuk a különböző képzési területeken végzettek elhelyezkedési esélyeit, most pedig annak járunk utána, milyen átlagfizetésre számíthatnak a különböző egyetemek, főiskolák friss diplomásai. Tizenkilencedik rész: Széchenyi István Egyetem.
Apró betűk, túl sok beszéd, a bérigény megemlítése - ezekkel a bakikkal könnyen eláshatjátok magatokat a HR-eseknél.
Október 8-án jelenik meg magyarul és világszerte Malala Juszufzai és Christina Lamb újságíró könyve, az Én vagyok...
Újra fel kell-e tölteni a bizonyítványokat a pótfelvételihez, ha a normál eljárásban is jelentkeztetek? Hány szakot jelölhettek meg, és mennyit kell fizetni? Hány ponttal kerülhettek be a szakokra? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Országszerte hét helyen nyitott tankönyves információs pontot a Könyvtárellátó Nonprofit Kft.
Torma András egyetemi tanár lesz a Miskolci Egyetem rektora - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma csütörtökön...