Tudtok annyit földrajzból, mint egy érettségiző?
Ebben a kvízben gyakorolhatjátok a földrajzot, ha éppen az érettségire készültök, ugyanis a 2024-es vizsga feladataiból válogattunk párat.
Ebben a kvízben gyakorolhatjátok a földrajzot, ha éppen az érettségire készültök, ugyanis a 2024-es vizsga feladataiból válogattunk párat.
Jobb esetben 250-350 ezer forint közötti összeg, rosszabb esetben viszont akár a 700 ezer forintot, sőt, az 1,3 millió forintot is meghaladhatja a tandíj összege a 2025-ös felsőoktatási felvételi legnépszerűbb képzésein.
Kicsiknek és nagyoknak is hoztunk ötletet ahhoz, hogy mivel érdemes eltölteni április első hétvégéjét.
Az Oktatási Hivatal szerint hiányzik a tanulók motiváltsága, azért nem veszik komolyan ezeket a méréseket.
A középiskolák többségében április legvégén és május 5-én tartják a ballagásokat, hiszen a végzős diákok számára az érettségi vizsgák május 5-én kezdődnek. Ez nem csak azért érinti a tanulók családjait is, mert a diákkal együtt közvetetten ők is stresszes időszak elé néznek, hanem azért is, mert a középiskolai tanulmányokat követően már nem lesznek jogosultak családi pótlékra.
A szülők négy pontba foglalták össze a tankerületi igazgató problémás intézkedéseit.
Több mint 18 ezren írták alá a petíciót, amiben az óvodai változások ellen tiltakoztak.
Káoszba torkollott a 2025-ös középiskolai felvételi eljárás, miután annak ellenére, hogy a Klebelsberg Központ szerint a minimumponthatár csak ajánlás, az ideiglenes felvételi jegyzékek nyilvánosságra hozása után mégis számos intézmény úgy módosította a diákok sorrendjét, hogy azok, akik nem érték el a megfogalmazott ajánlást (de egyébként az iskola felvételi rendszere szerint bekerülhettek volna), a nevük mellé egy "E" betűt kaptak, a jelentkezésüket tehát elutasították.
A valós értékének töredékéért adta tovább az iskolai eszközt a nő.
Páran a testületben azt is kétségbe vonták, hogy valóban egy diák fogalmazta meg a panaszt.
Bár ezen a mérésen az informatikatudást nézték, földrajzból buktak volna meg a teszt összeállítói.
„Nem igazán éreztük, hogy hallanak minket és megnyugtató válaszokat sem kaptunk a kérdéseinkre” – mesélte egy hallgató a Károli Gáspár Református Egyetemen lezajló szenátusi ülés után. Mivel a céljukat nem érték el, ezért tovább fognak küzdeni.
Jobban teljesítettek idén a diákok a történelem próbaérettségin, mint a tavalyi éles vizsgán – de voltak nehézségek is bőven. Mutatjuk, mely feladatokkal gyűlt meg a legtöbb diák baja, és mire érdemes figyelni már élesben.