A szülők négy pontba foglalták össze a tankerületi igazgató problémás intézkedéseit.
A szülők követelik Rábel Krisztina, a Külső-Pesti Tankerület igazgatójának a lemondását – írja a Szabad aHang, akiknek oldalán már petíció is indult az ügyben.
Követelésüket azzal indokolják, hogy a tankerületi igazgató „döntései károsak az iskolai közösségekre, a gyerekek jövőjére és a szülők jogaira.”
Korábban már az Eduline-on is beszámoltunk arról, hogy a szülők szerint ellehetetleníti a tankerület a tanítást egy népszerű a népszerű Kapocs Magyar-Angol Két Tannyelvű Általános Iskolában.
Rossz levegőminőségre hivatkozva a Külső-Pesti Tankerületi Központ elrendelte két tanterem bezárását, így egy autóval 2,5 kilométerre lévő másik iskolába kellene járniuk szeptembertől a leendő elsősöknek. Továbbá a terveik között szerepel minimum az egyik kéttannyelvű osztály megszüntetése is úgy, hogy a szülők szerint pont emiatt olyan népszerű az iskola.
Karinthys szülő tett feljelentést a Külső-Pesti Tankerületi Központ igazgatója ellen.
De ez csak az egyik ok, amiért a szülők felemelték a hangjukat, a petíció mellett 4 pontban fogalmazták meg problémáikat:
- A Kapocs Iskolában súlyosan megsértette a Nemzeti Köznevelési Törvényt, mivel az átszervezési terveket még a véleményezési időszak lejárta előtt tényként közölte a körzetes óvodások szüleivel.
- Kispesten a polgármester is kifogásolta átláthatatlan döntéseit – alsósokat és felsősöket szétválasztott volna, a matematika tagozatot pedig megszüntette volna.
- A Táncsics Iskolával kapcsolatos intézkedései során sokan sérelmezték, hogy félrevezette a szülőket, pedagógusokat, egyházi vezetőket és az önkormányzatot.
- Büntetőfeljelentést tettek ellene, a vád szerint a karinthys tanárok elküldése miatti perben hamisan tanúskodott!
„Egy tankerületi vezetőnek az iskolák érdekeit kell szolgálnia, nem bizonytalanságot és feszültséget keltenie!” – kommentálta a Szabad aHang.