Hatalmas probléma a lemorzsolódás a jogászképzésen, tízből négy hallgató jut el a diplomáig
Még mindig népszerűek a jogászképzések, évente több ezren jelölik meg ezt a területet a felvételin. A lemorzsolódási adatok: azonban aggasztók, a hallgatók alig fele végzi el az ötéves jogászképzést.
Milyen fizetésre számíthattok kereskedelem és marketing szakos diplomával?
Most kiderül, mennyi idő alatt talál állást és milyen fizetésre számíthat egy pályakezdő, kereskedelem és marketing szakon végzett közgazdász.
Ingyenes nyelvoktatás, szakkollégium, sportkörök: ezeket nem érdemes kihagyni egyetemistaként
Karrier-tanácsadást, sportolási lehetőségeket és nyelvtanfolyamokat is kínál hallgatóinak a legtöbb egyetem és főiskola. Azok, akik már első- vagy másodévesként szakmai kapcsolatokat szereznének, tudományos diákkörökhöz, szakkollégiumokhoz és nemzetközi hallgatói szervezetekhez is csatlakozhatnak. A HVG Diploma 2022 cikke.
Több ezer jelentkező közül jutott be a világ egyik legnevesebb oktatási programjába egy magyar egyetemista
A világ egyik legrangosabb posztgraduális programjába került be egy magyar egyetemista, aki London után jövőre Pekingben tanul tovább.
Ötéves lesz 2022-től a tanárképzés, de valószínűleg nem ez lesz a szuperfegyver a pedagógushiány ellen
Első hallásra jó ötletnek tűnhet, hogy öt év után kapjanak diplomát a tanárjelöltek, így gyorsabban lehet pótolni a tanárhiányt. De ott, ahol valóban sok tanár hiányzik, ez az egy év nem sokat segít – többek között erről beszélt Csapó Benő neveléstudományi kutató.
Döntöttek, csak nyárig lehet használni a járvány idején lejárt diákigazolványokat
Később akkor sem lehet majd diákbérletet venni a koronavírus-helyzet idején lejárt diákigazolvánnyal, ha megint meghosszabbítják a veszélyhelyzetet.
Ezt tanulhatjátok 2022-től a legnépszerűbb szakokon: minden, amit a választás előtt tudni kell
Középiskolásként egyáltalán nem könnyű kiválasztani a megfelelő szakot, de hogy kicsit könnyebb legyen a dolgotok, megmutatjuk, hogy mit tanulhattok a legnépszerűbb BA- és BSc-képzéseken.
Rossz hír a lakást kereső egyetemistáknak, drágábbak lettek az albérletek
A koronavírus-járvány újabb hullámai ellenére az év második felében megint sokan kerestek albérletet. Ez nem túl jó hír a lakást kereső egyetemistáknak.
A diplomádnál is fontosabb lehet az egyetemi kapcsolatrendszered
Az egyetemi évek alatt sokkal többet (is) szerezhetsz, mint diplomát. Ha tudatosan építed a kapcsolataidat és részt veszel az egyetemi életben, azzal megkönnyítheted a jövődet. Megkérdeztünk egy elsőéves Hollandiában tanuló magyar joghallgatót, egy harmadéves profi sportolót és egy dékánt arról: mit lehet kihozni a diákévekből?
Egyedül Rátóti Zoltán pályázott, ő lehet az SZFE rektora
Egy pályázó adta be jelentkezését a Színház- és Filmművészeti Egyetem rektori pozíciójára, Rátóti Zoltán.
Milyen fizetésre számíthattok, ha turizmus és vendéglátás szakon végeztek?
Utánajártunk, milyen munkaerőpiaci tapasztalatai vannak a turizmus-vendéglátás szakon végzett pályakezdőknek.
Több ponton változnak a felsőoktatási jogszabályok, mutatjuk a részleteket
Új nevet kapott a Testnevelési Egyetem, mentorprogramot indítanak a szakképzésben - többek között ezt tartalmazzák az oktatást érintő törvénymódosítások.
Komolyan emelkedett az albérletek ára az év végére - folyamatos a drágulás
Jelentős drágulás tapasztalható az albérletpiacon már tizedik hónapja – derült ki a KSH és az Ingatlan.com lakbérindexéből.
Kérdések és válaszok az oltásról: az MTA kutatói válaszoltak
Bár a koronavírus elleni védőoltással kapcsolatban számos tudományos publikáció született már az elmúlt bő egy évben, még mindig sok a kérdés. Most ezekre válaszol a Magyar Tudományos Akadémia.
Az ELTE és a szegedi egyetem vezeti a jogi karok 2022-es HVG-rangsorát
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Szegedi Tudományegyetem jogi kara vezeti a HVG 2022-es, jogi képzéseket kínáló egyetemekről készített rangsorát.
A sztrájkra készülő tanárok mellé állt a felsőoktatásban dolgozók szakszervezete
Megfelelő munkakörülményeket, méltó bérezést és „a kizsákmányoltság megszüntetését” követeli a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete (FDSZ), amely támogatja a pedagógusok január 31-i sztrájkját.
Az egyetemisták, főiskolások 85 százaléka már beoltatta magát
Friss adatokat közölt az innovációs minisztérium a hallgatók és a felsőoktatásban dolgozók átoltottságáról.
Kamatmentes marad a Diákhitel 2
A Diákhitel 2 és a Diákhitel Plusz is kamatmentes marad 2022 első fél évében, a szabad felhasználású Diákhitel 1 kamata pedig továbbra is 1,99 százalék lesz – mondta Magyar Péter, a Diákhitel Központ vezérigazgatója a Kossuth Rádióban.
Újabb felvételi siker: az MIT-ra is felvettek egy magyar gimnazistát
Az ELTE Apáczai János Gimnázium tanulója is az egyik legmenőbb amerikai egyetemre került be.
Csak a tanmenetet kellett volna elolvasniuk 50 dollárért - senki nem nyerte meg a pénzt
A magyar egyetemeken is nagyban tart már a vizsgaidőszak, van azonban olyan oktató, aki egy kicsit feldobta volna a szemesztert - a hallgatók azonban nem jöttek rá a rejtvényre.