Ezek a következő hetek legfontosabb dátumai: mikor iratkozhattok be az egyetemekre, főiskolákra?

Sikerült a felvételi? Ahhoz, hogy hivatalosan is valamelyik egyetem vagy főiskola hallgatójává váljatok, nem csak a Neptunban, de személyesen is be kell iratkoznotok. Ennek az időpontja intézményenként, sőt szakonként eltérő lehet.

  • Székács Linda

Mutatjuk azokat az egyetemeket, amik már közzétették a beiratkozás időpontjait.

Érdemes időben érkeznetek, mert a legtöbb helyen csak 9-től délig zajlik a beiratkozás, a nagyobb egyetemeken pedig óriási tömeg alakulhat ki, cserébe viszont több nap is rendelkezésetekre áll, és vannak olyan intézmények, amelyek lehetőséget biztosítanak arra, hogy időpontot foglaljatok.

Állatorvostudományi Egyetem – szeptember 9.

Budapesti Corvinus Egyetem – augusztus 29. - szeptember 3.

Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) – augusztus 29. – szeptember 2.

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) – szeptember 1-ig, a KTH Iratkiadó ablaka (R-épület, Aula) ügyfélfogadási idejében

Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar – augusztus 31. – szeptember 9, szakonként elérő időpontokban.

Eötvös Loránd Tudományegyetem Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar – szeptember 6.

Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar – augusztus 23–26.

Eötvös Loránd Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar – augusztus 22–25.

Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Kar – augusztus 29. – szeptember 2.

Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Kar – szeptember 2–7.

Eötvös Loránd Tudományegyetem Tanító-és Óvóképző Kar – augusztus 23–27.

Eötvös Loránd Tudományegyetem Társadalomtudományi Kar – szeptember 5.

Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kar – előzetes regisztrációt és időpontfoglalást követően, szakonként eltérő szobában és időpontokban augusztus 29. és szeptember 6. között.

Eszterházy Károly Katolikus Egyetem – szeptember 7–9.

Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) – augusztus 22. – szeptember 4.

Nyíregyházi Egyetem – augusztus 29. – szeptember 2.

Óbudai Egyetem – augusztus 8. – szeptember 2.

Soproni Egyetem – augusztus 29–30.

Magyar Agrár – és Élettudományi Egyetem Budai Campus – augusztus 30. – szeptember 4.

Magyar Agrár – és Élettudományi Egyetem Georgikon Campus, Keszthely – augusztus 31.

Magyar Agrár – és Élettudományi Egyetem Kaposvári Campus – augusztus 29. – szeptember 2.

Magyar Agrár – és Élettudományi Egyetem Károly Róbert Campus, Gyöngyös – szeptember 2.

Magyar Agrár – és Élettudományi Egyetem Szent István Campus, Gödöllő – augusztus 25.

Széchenyi István Egyetem, Győr – szeptember 4.

Szegedi Tudományegyetem – augusztus 27., augusztus 29.

A beiratkozások pontos időpontjairól és helyszíneiről az egyetemek kari honlapjain tájékozódhattok.

Hozzászólások

Gáspár mindössze 15 éves, mégis a világ egyik legrangosabb AI-konferenciáján mutathatja be saját kutatását

Még csak most ballagott el az általános iskolából, de már tudományos kutatóként készül a mesterséges intelligencia egyik legfontosabb nemzetközi konferenciájára. A 15 éves kecskeméti Tóth-Pócs Gáspár saját, önállóan készített tanulmányát fogják bemutatni az AGI 2026 konferencián San Franciscóban, ahol a világ vezető AI-kutatói is előadnak.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Havi legalább félmilliós fizetésért nyílt pályázaton keresi a minisztérium azokat a vezetőket, akik levezénylik a kekvák megszüntetését

Felsőfokú végzettséget és többéves szakmai tapasztalatot vár el az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium azon a nyílt pályázaton, amelyet a modellváltó egyetemeket fenntartó alapítványok új kuratóriumi és felügyelőbizottsági tagjainak kiválasztására írt ki. A kiválasztott szakemberek egyik legfontosabb feladata lesz, hogy közreműködjenek az alapítványok megszüntetésében és az egyetemek új fenntartói struktúrára való átállásában.