Diplomaadó: honnan vette az ötletet Hoffmann Rózsa?
Utólagos tandíj bevezetését fontolgatja a kormány: a kiszivárgott tervek szerint nemcsak a "szerződésszegő", vagyis a külföldön munkát vállaló hallgatók, hanem a költségtérítéses szakokra jelentkezők is a diplomaszerzést követően, részletekben lennének kénytelenek visszafizetni képzésük költségeit az államnak. Ausztráliában húsz éve működik hasonló rendszer - igaz, ott a fizetésekhez szabják a törlesztőrészleteket.
Új laboratóriumot alakítottak ki a Műegyetemen
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen új generációs internetes megoldások megismerésére és tesztelésére alkalmas számítástechnikai laboratórium nyílt.
Mégsem kell költöznie az új egyetem miatt a természettudományi múzeumnak
Maradhatna a Magyar Természettudományi Múzeum a Lovarda épületében és új irodaházat is kaphatna az intézmény, viszont a Bárka Színház és a Rauol Wallenberg Humán Szakképző Iskola és Gimnázium "integrálódna" a Ludovika Campusba költöző Nemzeti Közszolgálati Egyetembe - írja a Heti Válasz csütörtökön megjelent számában.
Főiskolát csinálna a kormány a Corvinus Egyetemből?
Elkészült a felsőoktatási törvény koncepciója, amely alapján a jelenlegi 29 intézményből valószínűleg 26 maradna meg, az államilag finanszírozott képzésben részt vevőkkel pedig szerződést kötnének, hogy meghatározott ideig Magyarországon kell dolgozniuk. Több intézmény rektora is azt mondja: az integráció önmagában nem átalakítás, és kérdéses az intézmények átsorolása is. A koncepció szerint ugyanis a jövőben csak tudományegyetemek és főiskolák lennének - írja a hvg.hu.
"Olyan, mint egy Schwarzenegger-film" - hallgatók a Hoffmann-tervekről
„A sorozatszezon kezdetével párhuzamosan a felsőoktatási reform is új epizódokkal jelentkezett. Új koncepció, hallgatói szerződések és egyéb mellékszálak” – tudományos-fantasztikus sztorit faragott a felsőoktatási tervezet körül kialakult vitákból a Pécsi Tudományegyetem hallgatói önkormányzata. A pécsi egyetemisták szerint a Hoffmann-kormány-egyetemek hármas harca lassan egy Schwarzenegger-filmre hasonlít.
Még a Word és az Excel is nehezen megy a pályakezdőknek?
"A fiatalok informatikai tudása a közvélekedés szerint igen jó, az informatikai és technikai újdonságok terén könnyedén eligazodnak. Az általános informatikai képzés ráadásul sok helyen már az általános iskolában elkezdődik, nem beszélve arról, hogy egyre több háztartásban van számítógép, internet" - olvasható a Karriervadász blogon.
Rosszul jár a kormány tervével a Corvinus Egyetem?
"Miután először kiszivárogtatták, utána pedig cáfolták, hogy megszűnik a Corvinus, most mégis a következőt nyilatkozta Dux helyettes államtitkár: az átalakulásba beleférhet - akár a Corvinus, akár más intézmény esetében - az integráció is, ahogy ez már 2000-ben is lezajlott" - olvasható a Népiskola blog legfrissebb bejegyzésében.
Megszüntette az oktatást a Szolnoki Főiskola Mezőtúron
Bérbe adta Mezőtúr önkormányzatának a Szolnoki Főiskola azokat az ingatlanokat, amelyek tavaly megüresedtek, miután az oktatási intézmény megszüntette az oktatást a városban - közölte a Herczeg Zsolt polgármester.
Eladósodott pályakezdők: több tízezer amerikai friss diplomás került bajba
Egyre több amerikai friss diplomás kezdi a karrierjét adóssággal, mert a magas tandíjak miatt felvett diákhitelt nem tudja törleszteni – számolt be a Huffington Post.
Így szerezhetsz munkatapasztalatot már az egyetem alatt
A munkaerőpiacon sokat számít, ha egy pályakezdő nemcsak jó minősítésű diplomával, hanem némi munkatapasztalattal is rendelkezik. A főiskolán akár észrevétlenül is szerezhetsz egy kis gyakorlatot – a CareerBuilder.com összegyűjtötte, mi mindent értékelhet egy munkaadó, ha okosan tálalod az önéletrajzodban.
Külföldi egyetemre felvételizhetnek a legjobb tanulók az utólagos tandíj miatt
Az új felsőoktatási törvény koncepciója csökkentené az államilag támogatott egyetemi-főiskolai férőhelyek számát. A Magyar Rektori Konferencia elnöke szerint árthat az ország versenyképességének, ha emiatt a lépés miatt csökken a hallgatói létszám.
"Szomorú feháborodás" a marosvásárhelyi egyetemen
Nyilatkozatban tiltakozik a Erdélyi Családszervezetek Szövetsége az ellen, hogy a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetemen (MOGYE) az elmúlt hétvégén nyugdíjaztak kilenc magyar oktatót.
Megvan a Pécsi Tudományegyetem kedvenc bora
A Danubiana 2010-es évjáratú chardonnay-ja és a Takler pince 2008-as cabernet francja nyert a Pécsi Tudományegyetem Bora címért folytatott versenyben, melynek ünnepélyes eredményhirdetését szerdán tartották Pécsen.
Rábólintott a kormány az új felsőoktatási törvény tervezetére
Elfogadta a kormány az új felsőoktatási törvény koncepcióját, kodifikált változata a tervek szerint a hónap végéig elkészül - mondta el a felsőoktatási helyettes államtitkár szerdán.
BKF: aki nem elégedett a képzéssel, visszakapja a tandíjat
A költségtérítés teljes összegét visszakapják azok a hallgatók, akik a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola (BKF) stratégiai marketing és pr-tanácsadó képzésére iratkoznak be, de nincsenek megelégedve az oktatással.
Külföldre menekülnének a horribilis tandíjak ellen a brit diákok
Több ezer hallgató választaná a drága brit egyetemek helyett a külföldi intézmények olcsóbb képzéseit – írja a The Telegraph.
Új szakot indít a Budapesti Corvinus Egyetem
A válságkezelés folyamatos tanulást követel meg, azért a kormányzati kapcsolatokért felelős vállalatvezetők és önkormányzati vezetők számára ajánlatos a Budapesti Corvinus Egyetem Közgazdasági Továbbképző Intézetének (KTI) februárban induló gazdasági válságügyi szaka - mondta Bod Péter Ákos egyetemi tanár, a kurzus vezetője szerdán Budapesten.
Egyre élesebb a verseny a Corvinus és a BME között: ki kap több lájkot?
Virtuális kötélhúzásba kezdett a Facebookon a Budapesti Corvinus Egyetem és a Műegyetem – amelyik intézmény október 23-ig több lájkot kap, az nyer.
Mekkora fizetésre számíthatnak az MA- és MSc-diplomások?
Magas fizetést és gyors karriert jelent a mesterdiploma az Egyesült Államokban - ezért egyre több hallgató felvételizik kétéves MA-képzésre. Itthon sincs másképp, az egyetemisták többsége az alapdiploma megszerzése után nem az álláskeresést, hanem a mesterszakot választja.
Már lehet pályázni az új rezidensösztöndíjra
Megjelent az Egészségügyi Engedélyezési és Közigazgatási Hivatal (EEKH) honlapján kedden a rezidensek kibővített ösztöndíjprogramjának pályázati kiírása, amely szerint több feltétel módosult, de a szakorvosképzés idejére ígért havi nettó százezer forintos támogatás változatlan.