Magyarország le van maradva a diplomások számát tekintve az EU adatai szerint
Összeségében nőtt a diplomások száma a tavalyi évhez képest az Európai Unióban, de a 2030-ig célként kitűzött számokat nem sikerült tartani.
A kormány elmondása szerint minden forrást biztosítanak az ERASMUS+ programhoz
Az Európai Unió még januárban fagyasztotta be a Magyarországnak járó uniós pénzeket az Erasmus+ és a Horizont Európa csereprogramokra.
Magyar egyetemek is szerepelnek a fenntarthatósági világrangsorban
Az alapján rangsorolják az egyetemeket, hogy mennyit tesznek a globális célok előmozdításáért, beleértve az éghajlatváltozás elleni fellépést, a szegénység elleni küzdelmet és a minőségi oktatást.
Bár az ügy még megoldatlan, a Corvinus továbbra is hirdeti az Erasmus programot a diákoknak
Az egyetem oldalán arra hívják fel a figyelmet, hogy a hallgatók legkésőbb június 12-ig pályázhatnak a külföldi ösztöndíjakra.
Miért dobálózik néhány hazai egyetem nemzetközi rövidítésekkel?
Bár még mindig nincsenek sokan, az utóbbi években több hazai egyetem is szerzett valamilyen nemzetközi minősítést – vagy egy-egy programjára vagy az egész intézményre. Vizsgamentesség, külföldön is értelmezhető diplomák – ilyesmit ígérnek, miközben az egyik érintett intézménynél azt mondják: a szervezetek abba nem szólnak bele, milyen tárgyakat tanítanak, inkább azt kérik számon, hogy céltudatosan tervezzék meg azokat.
Mesterképzésre jelentkeztek? Ezek a dokumentumok kellhetnek a felvételihez
Mivel más a pontszámítási szabály, más-más dokumentumokat, igazolásokat kérhetnek tőletek az egyetemek, mint alap- vagy osztatlan képzés esetén. Összeszedtük őket.
Értékesebb oklevél, magasabb szintű képzés? Utánajártunk, mire jó egy külföldön is akkreditált magyar diploma
EFMD, ACCA, AACSB - egyre több hazai egyetem szerez valamilyen nemzetközi akkreditációt, ami a világ élvonalába is repítheti bizonyos képzéseiket. Diákok segítségével jártunk utána annak, pontosan mit jelentenek ezek a rövidítések, és hogy milyen előnyökkel jár egy akkreditált képzésen szerzett diploma.
Van, ahol még július közepén is vizsgáznak: így alakulnak a vizsgaidőszakok az egyetemeken
A rezsiárak emelkedése megkavarta néhány egyetem szorgalmi időszakát, ezért van, ahol még a nyár közepén is lehetnek vizsgák. Összeszedtük, hogy a legnagyobb egyetemeken meddig tartanak a vizsgaidőszakok.
Kirúgták a lobbanékony professzort, aki machetével ment az újságírók után
Kirúgták a Hunter College egyik professzorát, miután egy machetével megfenyegetett egy fotóst és a New York Post riporterét.
Félbehagytátok az egyetemet? Mutatjuk, milyen kötelezettségeitek vannak
Állami ösztöndíjas hallgatónak lenni kötelezettségekkel jár: többek között azzal, hogy be kell fejezni az adott képzést, különben az állam visszakéri azt a pénzt, amit a hallgatóra fordított.
Vizsga helyett a miniszterelnök lányát kapták a Corvinus hallgatói
A diákok Vállalati és szervezeti rendezvények tantárgyból készültek zárthelyi dolgozatra, helyette a BDPST Group szakmai gyakorlatáról kaptak tájékoztatást, amit Orbán Ráhel tartott.
Megint súlyos áramütést szenvedett egy diák, aki egy vonat tetejére mászott
A tavalyi évben több hasonló, halálos baleset is történt, ami miatt a Bethesda Gyermekkórház a közösségi oldalán kérte a fiatalokat, hogy ne másszanak vonatokra.
Már Brüsszelben a javaslat: túl is teljesítene a kormány Erasmus-ügyben
Még a polgármestereket is kivennék az egyetemi alapítványok kuratóriumából, pedig ez nem is szerepelt a brüsszeli elvárások közt. Ám így is lehetnek még vitás pontok, kérdés, hogy sikerül-e mindent lezárni júliusig, amikor a jövő évi Erasmus-szerződéseket meg kellene kötni.
Idén is pályázhattok a külföldi továbbtanulást segítő Stipendium Peregrinum ösztöndíjra
Ismét pályázható a Stipendium Peregrinum Ösztöndíjprogram (STIPI) B komponense, amely a legtehetségesebb fiatalok külföldi tanulmányainak költségét fedezi - közölte a Sándor-palota pénteken az MTI-vel.
Tom Hanksszel együtt avatták harvardi díszdoktorrá Karikó Katalint
A magyar kutatóbiológus neves egyetemtől kapott elismerést.
Verzióelőzmények: így védekezz az egyetemi MI-vádak ellen
Azzal, hogy vissza lehet keresni a korábbi változatokat, bizonyítható, hogy egy szakdolgozatban napok munkája van, nem öt perc ChatGPT-használat.
Új tulajdonosa van a Kodolányi János Egyetemnek
Június 1-től Gattyán György helyett a Pro Universitate Albensis Oktatási, Beruházási, és Koordinációs Zrt., a székesfehérvári kis- és középvállalkozások konzorciuma lesz az intézmény fenntartója.
Akár a jövő nyári EP-választások utánra is tolódhat az Erasmus-ügy megoldása
Johannes Hahn költségvetési biztos szerint az Európai Bizottságnak hosszú ideje ugyanazok az elvárásai, így a kormánynak tervezetek helyett döntéseket kellene hozni.
A BGE is kifizeti a hallgatók Erasmus költségeit a következő félévben
A Corvinus Egyetem után a Budapesti Gazdasági Egyetem is maga finanszírozza majd az Erasmust nyert hallgatók következő félévét.
Újabb ingatlanvagyont kaphatnak az egyetemi alapítványok
Kórházak, szántók és repülőtér is szerepel azok között az állami és önkormányzati tulajdonú ingatlanok közt, melyet egy ma vitára bocsátott törvénymódosítási javaslat egyetemi alapítványoknak adna.