Biciklis nyomkövető és komposztfarm az elismert ELTE-s startup-projektek között
A társadalmi vállalkozásokat térképre rakó kezdeményezés pedig a társadalmi hatásáért jutott döntőbe.
Kiberbiztonsági és nukleáris jogi képzéseket indít a Széchenyi István Egyetem jogtudományi kara
Az egyetem vezetősége és adjunktusai szerint ezekre azért van szükség, mert az elmúlt években megszaporodtak a kibertámadások okozta károk, továbbá a "jelenlegi energetikai környezetben fontos", hogy legyenek olyan nukleáris szakemberek, akik ismerik a jogalkotási folyamatokat.
"Nyári szünet van" - őszig nem tárgyalnak a befagyasztott Erasmus forrásokról
Hiába a november 23-i határidő, Navracsics Tibor miniszter szerint legkésőbb csak szeptemberben folytatódhatnak a tárgyalások a befagyasztott uniós pénzekről.
Kibővítik a Zeneakadémia rektori pályázatát, de a zenetudósoknak továbbra sincs esélye
Csák János kulturális és innovációs miniszter szerint olyan személyre van szükség, aki példakép tud lenni a művészetével, nem pedig "egy hivatalnokra."
Nem félnek tőle, de óvatosak vele: így kezelik a brit egyetemek a mesterséges intelligenciát
Használjuk, de ésszel – így foglalható össze a 24 brit egyetemet – köztük a Cambridge-et, az Oxfordot, a Birminghamet és a Durhamot is – összefogó Russell Group múlt héten kiadott iránymutatása arról, mit kezdjenek a generatív mesterséges intelligencián alapuló, folyamatosan fejlesztett eszközökkel.
Öt magyar is részt vesz a csillagászati diákolimpián Lengyelországban
Öt magyar - három lány és két fiú versenyző - utazik Lengyelországba a XVI. Nemzetközi Csillagászati és Asztrofizikai Diákolimpiára (IOAA).
Az ELTE-re vagy Corvinusra jársz és albérletet keresel? Akkor ezt a cikket érdemes elolvasnod
2021-ben indította el közös programját az ingatlan.com, az ELTE és a Budapesti Corvinus Egyetem, amiben megfizethető lakhatással szeretnék támogatni a két egyetem hallgatóit Budapesten. A program a 2023-as őszi félévben is újra igénybe vehető.
Közel 4500 hallgató maradhat jövőre Erasmus nélkül, ha nem születik megállapodás az elkövetkezendő hónapokban
Bár a támogatások egyelőre jövő nyárig biztosítva vannak, megegyezés hiányában 2024 őszétől több mint 4450 hallgató maradhat ki a külföldi csereprogramból.
Az Erasmus-ügy kapcsán kezdeményez rendkívüli parlamenti ülésnapot a Jobbik-Konzervatívok
Vészesen közeleg a határideje annak, hogy a magyar diákok, oktatók és kutatók szeptembertől részt vehessenek az EU-s programokban, ezért kezdeményezik a rendkívüli ülést.
Nehéz helyzet előtt állnak az albérletet kereső egyetemisták, komoly árakra kell számítani az őszi félévben
Az őszi félév közeledtével egyre nő a kereslet az albérletpiacon. Míg nyárra sokan hazaköltöznek az egyetemisták közül, a szemeszter kezdete előtt újra visszajönnek a nagyvárosokba, ha pedig a kollégium nem opció, a következő lehetőség az albérlet. Mutatjuk, hogy milyen bérleti díjakkal kell ősszel kalkulálni.
Nem elegendő a költségvetési keret, késnek a rezidens orvosok ösztöndíjai
Az elmúlt években januárban írták ki az első éves orvosok ösztöndíjait, idén viszont hiába van már július, még mindig nem történt meg.
A ponthatárok után Honeybeast koncert is lesz a szegedi Pont Ott Partin
Sorra jelentik be a július 26-án esedékes közös ponthatárváró események programjait.
Filmszínész és színházi működés szakot indít a Freeszfe
A Színházcsináló, Személyes színház és Művészeti kommunikáció képzések mellett az idei tanévtől két vadiúj szakirány is elstartol a Freeszfén: Török-Illyés Orsolya, Stork Natasa és Szilágyi Gábor vezetésével filmszínészetet is tanulhatnak a diákok, míg a Szabó Julcsi vezette Színházi működés képzésen többek között rendezőasszisztensi, kellékesi és ügyelői ismeretekre tehetnek szert - tudatta lapunkkal a Freeszfe.
Jocó bácsi is felmondott, csak feltételesen kaphatnak támogatást az alapítványi egyetemek - a hét hírei egy helyen
Egy hónapja tombol a nyári szünidő, a felvételizőknek pedig már csak alig több mint 10 napot kell várniuk a ponthatárok érkezéséig. Közben (még mindig) sorra mondanak fel a pedagógusok és rohamosan növekszenek az álláshirdetések számai, de a felsőoktatás is igen aktív volt a héten: új szakokat jelentettek be, megoldás viszont még mindig nincs a csereprogramok ügyében.
Ukrán diákok érettségiztek az Eötvös Loránd Tudományegyetemen
Százhatvan Ukrajnából menekült diák tett érettségi vizsgát június közepén az ELTE Lágymányosi Campusán.
Távozik a posztjáról Szarka Gábor, a Színház- és Filmművészeti Egyetem kancellárja
2020. október elseje óta töltötte be a pozícióját, amely alatt az egyetem modellváltását is levezényelte.
Csak feltételesen támogatja a Tempus Közalapítvány a modellváltó egyetemek pályázatait
Csak feltételesen kaphatnak támogatást a modellváltó egyetemek a Tempus Közalapítványtól, november 23-ig kell döntést hoznia az Európai Bizottságnak - közölte a szervezet pénteken az MTI-vel.
"Súlyosan diszkriminatív" rektori pályázat miatt tiltakozik a Zeneakadémia 171 oktatója
A zenepedagógusok, előadók, kutatók és alkotóművészek közös nyilatkozatban tiltakoznak a Kulturális és Innovációs Minisztérium által kiírt rektori pályázat ellen.
Csak egy magyar egyetem szerepel a THE legfrissebb felsőoktatási rangsorában
A napokban tette közzé a legfrissebb felsőoktatási rangsorát a Times Higher Education, ami egészen rendhagyó módon a kifejezetten a "fiatal", maximum 50 évvel ezelőtt alapított felsőoktatási intézményeket listázza.
Nemzetközi pályázaton keresi az új rektorát a Corvinus
Takáts Előd két év után, idén februárban jelentette be távozását a Corvinus Egyetemről, aminek akár a korábbi vizsgabotrányhoz is köze lehet.