Claudine Gay visszatér a tudományos munkához és folytatja oktatói tevékenységét.
Lemondott a Harvard Egyetem elnöke, miután felmerültek plágiumvádak és heves kritikát kapott a kampuszon az antiszemitizmusról tett megjegyzései miatt – olvasható a BBC-n.
Claudine Gay az MIT és a Pennsylvaniai Egyetem vezetőivel együtt az amerikai képviselőház előtt meghallgatáson vettek részt, mert az ország egyetemein elszaporodtak a szélsőséges, antiszemita megnyilvánulások, tüntetések az október 7-e óta zajló izraeli-palesztin háború miatt. Arra a kérdésre, hogy a zsidók kiirtására való felszólítás megfélemlítésnek minősül-e egyik vezető sem adott egyértelmű választ, szerintük a kontextustól függ. A meghallgatást követően a Pennsylvaniai Egyetem rektora, Liz McGill beadta lemondását, és az erre irányuló követelések megfogalmazódtak a másik két egyetemi vezetővel szemben is.
Annak ellenére mondott le Gay, hogy közel 700 alkalmazott állt ki mellette egy levélben, és az egyetem közölte, hogy a viták ellenére megtarthatja az állását. A levelében, amelyben közölte lemondását, azt is kifejtette, hogy az egyetem érdekében döntött a távozás mellett. Azt mondta, hogy az elmúlt hetekben személyes fenyegetéseket és faji gyűlöletet tapasztalt.
Az 53 éves vezető hat hónapig töltötte be az elnöki pozíciót. Ö volt az első fekete személy és második nő, akit kineveztek az Borostyán-ligás egyetem vezetésére. Claudine Gay hivatali ideje volt a legrövidebb az egyetem 388 éves történelmében.