Friss világrangsor: a szegedi lett a legjobb magyar egyetem a QS idei rangsorában
Közzétette az idei felsőoktatási rangsorát a Quacquarelli Symonds (QS). A listába több magyar egyetem is felkerült, a világ legjobbja pedig ismét (már több mint tíz éve folyamatosan) a Massachussets Institute of Technology lett.
A Semmelweis Egyetem is segíti a magyar űrhajósjelölteket
A Semmelweis Egyetem és az intézmény rektora, Merkely Béla is részt vesz annak a négy űrhajósjelöltnek a fizikai és egészségügyi felkészítésében, akik közül valaki hamarosan a Nemzetközi Űrállomáson tölthet egy hónapot.
40 000 forinttal emelkedik az SZTE PhD hallgatóinak ösztöndíja a Momentumnak köszönhetően
A Fidesz márciusban leszavazta a Momentum emeléssel kapcsolatos határozatát, ekkor az egyetem vezetőségéhez fordultak, akikkel végül sikerült megállapodniuk.
Nem örülnek a bécsiek, hogy többségi tulajdont szerzett az MCC a Modul Egyetemben
A Mathias Corvinus Collegium (MCC) még májusban szerzett többségi tulajdont a bécsi Modul Egyetemben, a tanárok és diákok nem örülnek a váltásnak.
Spórolni akar a költségeken, felfüggesztette a professor emeritus címmel járó juttatásokat a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
A hírek szerint az ezzel a címmel illetett nyugdíjas tanárok beadhatják a felmondásukat, mert az extra juttatás nélkül kevésnek tartják a fizetésüket.
Itt a lista: ezek a legjobb egyetemek a világon fenntarthatóság szempontjából
Ha egyetemi rangsorokról van szó, már megszokhattuk, hogy a világ felsőoktatási intézményeit általában olyan szempontok alapján rangsorolják, mint a hallgatói és oktatói kiválóság, valamint a publikációk száma. Mindezek mellett azonban a Times Higher Education az alapján is készített egy rangsort, hogy mennyire fenntarthatóak bizonyos intézmények, hogyan próbálják csökkenteni a hulladék mennyiségét és törekednek a minél nagyobb szintű újrahasznosításra, a hallgatók megfelelő tájékoztatására, valamint cselekszenek a szegénység és a klímaváltozás felszámolása érdekében.
A kormány 2030-ra Magyarországot a legjobb tíz innovátor ország egyikévé tenné
Új innovációs stratégiát szavazott meg a parlament: a kormány a Neumann János Program révén kiterjeszti az innováció támogatását az egész Kárpát-medencére és átnevezi az Eötvös Loránd Kutatási Hálózatot (ELKH) Magyar Kutatási Hálózatra.
Először indul felsőoktatási szintű bohócképzés Magyarországon
Budapest Cirkuszművészeti és Kortárstánc Főiskola néven működik tovább az egyik fővárosi intézmény, ahol rektorváltás is történik.
Az afgán nőknek és lányoknak dedikálja idei Nyílt Társadalom Díját a CEU
Az 1994-ben alapított, a sorosi nyílt társadalom eszményét képviselő kitüntetést hat nőnek adták, akik az afgán nők küzdelmében kiemelkedő szerepet töltenek be.
160-ból 49 diák jutott be az idei STIPI-táborba, hogy kiválasszák, ki lesz közülük külföldi ösztöndíjas
A diákok elé példaként állított támogató instruktorok közt mások mellett kormánypárti újságíró és az ÁSZ elnöke is helyet kapott.
Amerikai, olasz és norvég jelentkező is akadt a MOME rektori pályázatán
A művészeti egyetem decemberben dönt az új intézményvezetőről.
7,99 százalékra emelkedik a szabad felhasználású diákhitel kamata
Az ezt tartalmazó közleményből az állami cég weboldaláról épp a lényeg maradt le, ezt jelzésünk után javították.
500 millióból növelné a kormány a doktori képzésben részt vevő hallgatók számát
Szerda este jelent meg a kormányhatározat, amellyel növelné a kormány a doktorizó hallgatók számát.
A Corvinus felmérése alapján a diákok több mint fele használ valamilyen MI-programot
A legtöbben a ChatGPT-t, de a jelentős arányhoz hozzájárult több, évek óta közismert idegennyelvi szoftver is. A diákok 85 százaléka nem kapott az MI etikai vonatkozásairól tájékoztatást és csak 7 százalék szerint kellene azt az egyetemnek szabályoznia.
Wáberer György kerül a Tokaj-Hegyalja Egyetem kuratóriumának élére
Stumpf István június 5-én jelentette be távozását az egyetem honlapján, mert "kuratóriumi társai többségével nem tudta elfogadtatni álláspontját".
Második lett a magyar csapat egy nemzetközi perbeszédmondó versenyen
Idén Budapesten rendezték meg a Hugo Sinzheimer Moot Court Competition nemzetközi munkajogi perbeszédmondó versenyt, aminek döntőjében a magyar csapat a német csapattal küzdött meg,
Amire az írásbeli érettségik óta váruk: végre Orbán Viktor is üzen a vizsgázó diákoknak
Az írásbelik előtt hiába vártuk, de az érettségikkel és a diplomákkal együtt megjön majd Magyarország miniszterelnökének üzenete "a nagybetűs életbe kilépőknek."
Útnak indult a BME ötödik kisműholdja a SpaceX rakétájával
Útnak indult a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) ötödik kisműholdja, az MRC-100 magyar idő szerint hétfőn 23:35-kor a kaliforniai Vandenberg-űrközpontból.
Kínai cégcsoporthoz került a Wekerle Sándor Üzleti Főiskola
Ez a kínai magánoktatási cégcsoport első nyugati befektetése, amihez a kínai állam segítsége is kellett. Azóta a Wekerle kínai karrierlehetőségeket és nyelvtanfolyamot is kínálnak, a fenntartónak egyébiránt saját kommunista pártbizottsága is van.
Menedékjogot kérnek a török Erasmus hallgatók Európában
Tavaly jelentősen megnőtt a török állampolgárok által benyújtott menedékjog iránti kérelmek száma, az oktatási minisztérium arra kérte a hatóságokat, hogy ne fogadják el olyan diákok Erasmus jelentkezését, akiknél fennáll annak a veszélye, hogy külföldön maradnaki.