Egyetemi támogatások: mit kell tudni a tanulmányi ösztöndíjról?
Fontos már az első félév előtt tudni, milyen ösztöndíjakra pályázhattok majd az egyetemen. Cikksorozatunk első részében a legfontosabb ösztöndíjat hoztuk el nektek: mutatjuk, milyen szabályok vonatkoznak a tanulmányi ösztöndíjra.
Zokogva rohant ki anatómia órájáról a nigériai orvoshallgató, mikor meglátta barátját a boncasztalon
Sokkoló esetre derült fény nemrég, sokan feltételezik, nem egyedi helyzetről van szó.
Mire kaphattok pontot a kollégiumi felvételin?
Tanulmányi eredmények, szociális rászorultság és sporteredmények – ezt mindet figyelembe veszik a kollégiumi pontszámításnál.
Ezeket nem árt tudnotok, ha állami ösztöndíjjal tanulnátok
A legtöbb egyetemi szakon van lehetőségetek arra, hogy állami ösztöndíjjal tanuljatok. Összeszedtük, mit kell tudnotok erről a képzési formáról, ki finanszírozza a tanulmányotokat, és mit kell vállalnotok cserébe.
Nagy kérdések az új tanév előtt: meddig használhatjátok a régi diákigazolványotokat?
Hamarosan itt az új tanév, mutatjuk, hogy meddig, és pontosan melyik matricákkal érvényesített igazolványokkal használhatjátok ki a diákkedvezményeket.
Mindenki nyerhet azzal, ha a cégek beépülnek az egyetemekre. Feltéve, ha jól csinálják
Vállalati ösztöndíjak, versenyek, közös képzések és kutatási projektek, céges tanszékek vagy laboratóriumok – egyre több „jele” van annak, hogy az egyetemek és a vállalatok egyre szorosabbra fűzik a kapcsolatot. Ezzel mindenki nyer. A hallgatók szakmai, sőt sok esetben anyagi támogatást is kaphatnak, a cégek pedig komoly kutatói bázisra támaszkodhatnak, na meg könnyen rátalálhatnak a legtehetségesebb hallgatókra, akiknek eleinte gyakornoki pozíciót, később pedig álláslehetőséget kínálhatnak.
Egyre többen keresnek lakást, emelkedtek az albérletárak Budapesten
A felvételi ponthatárok kihirdetése után ismét sokan keresnek lakást és ez az albérletárakon is meglátszik a fővárosban.
Egyetemi beiratkozás a gyakorlatban? Segítünk, hogy ne legyen káosz
Tudjuk, hogy nehéz egy új rendszerbe beleszokni, hát még milyen nehéz megismerni azt. Most összeszedtük az általános információkat arról, milyen egy egyetemi beiratkozás a gyakorlatban, és összeszedtünk egy listát is arról, mit kell magatokkal vinnetek.
Mindent a passzív félévről: így működik a halasztás az egyetemeken
Nem mindenki tervezi az őszi félévet "hagyományosan" - ezekre kell odafigyelnetek, ha a következő egyetemi félévetek szüneteltetését tervezitek.
Közelednek a gólyatáborok: íme a vidéki egyetemek programjai
A tavaly elmaradt gólyatáborok után idén a legtöbb egyetem fogadja elsőseit, védettségi igazolvány nélkül azonban a legtöbb helyen nem lehetséges a részvétel. A nagyobb egyetemek gólyatáborairól korábban beszámoltunk, most mutatjuk, mivel készülnek a vidéki intézmények.
Ennyibe kerülnek a legnépszerűbb budapesti és vidéki egyetemek kollégiumai
A kollégiumi jelentkezési időszak a legtöbb egyetemen már elkezdődött. Mutatjuk, mekkora összeggel kell kalkulálnotok, ha kollégistaként tanulnátok budapesti vagy vidéki egyetemeken.
Három fontos kérdés, amire minden leendő ösztöndíjasnak tudni kell a választ
Pár hét múlva mindenkinek kezdődik az egyetem - Összeszedtünk mindent, amit az állami ösztöndíjas felévekről tudni kell. Hány félévetek van összesen, mit számít bele és hol tudjátok megnézni, mennyivel gazdálkodhattok még.
Elindult a pótfelvételi és szerveződik az iskolások oltása: mutatjuk a hét legfontosabb híreit
Még bekerülhettek a szeptemberben induló képzésekre, ugyanis elindult a pótfelvételi. Azoknak, akik már tudják, hogy melyik szakra kerültek be hoztunk pár fontos infót az őszi félévről. Mutatjuk a hét híreit egy helyen.
Lassan elfogynak az állami egyetemek: teljesen átrajzolta a kormány a felsőoktatási térképet
Hatvannégy egyetem és főiskola közül mindössze hat marad állami kézben, a szeptembert a hallgatók majdnem kétharmada alapítványi, magán- vagy egyházi felsőoktatási intézményben kezdi majd, Budapesten kívül egy állami egyetem sem működik majd. Ilyen lesz az új világ a felsőoktatásban augusztus 1-től.
Elhalasztanátok az egyetemkezdést? Így működik a passziváltatás az első félévben
Bekerültetek az egyetemre, mégsem szeretnétek elkezdeni a tanulmányaitokat szeptemberben? Mutatjuk a lehetőségeiteket.
Bezárhatják a MATE budai campusát
A narancs.hu úgy tudja, 2025-ig költöznie kell az ott működő karoknak és Gödöllőn kaphatnak majd új helyet.
Riasztó lemorzsolódási adatokkal küzd a felsőoktatás: van, ahol a hallgatók fele otthagyja az egyetemet
76 ezren kerültek be az idei felvételin valamelyik egyetemre vagy főiskolára, ez azonban közel sem jelenti azt, hogy ennyien diplomát is szereznek majd néhány év múlva: számos olyan képzés van, amelyet a hallgatók több mint fele félbehagy. Nem sikerült csökkenteni a lemorzsolódók arányát az elmúlt években, még mindig riasztó statisztikákkal szembesülnek az egyetemek.
Hamarosan komoly feladata lesz minden gólyának: mi kell a beiratkozáshoz?
A legtöbb egyetem már közzétette, mikor mehettek beiratkozni. Összeszedtük a legfontosabb dolgokat, amiket magatokkal kell vinnetek a nagy napra.
Nem elég a megalázó fizetés, sokan ingyen dolgoznak az egyetemeken
Az alacsony bérek mellett több egyetemen bevett gyakorlat, hogy a tanárokat díjazás nélkül, egyfajta „társadalmi szerepvállalásként” foglalkoztatják, vagyis nem kapnak fizetést munkájukért.
Kollégiumba jelentkeznétek? Ezekre a papírokra szükségetek lehet
Sok egyetemen már elindult a héten a kollégiumi jelentkezés, mutatjuk, mit kell beszereznetek a jelentkezéshez.