Gyerekeket sodort el az autójával egy 48 éves anya Dégen
A településen arról pletykálnak, hogy szándékosság történhetett, mert a nő gyerekét zaklatták az általános iskolában.
A településen arról pletykálnak, hogy szándékosság történhetett, mert a nő gyerekét zaklatták az általános iskolában.
A pedagógus az egyik diáklányt megfogdosta az iskolában, a másiknak egyéni korrepetálást akart szervezni.
Az UNESCO minden évben november első csütörtökén indít nagyszabású kampányt az iskolákban terjedő erőszak és megfélemlítés elleni küzdelem fontosságáért. Idén ez november 7-re esik és sokan mások, többek között Kovács Zsolt Vencel, a svájci Bejárt Balett magyar táncosa is.
A szülők jelezték a problémát a tankerületnek, de nem kaptak segítséget. A rendőrség nyomozást indított az ügyben.
A lány 14 évesen kezdett dolgozni a franchise egyik éttermében, ahol az üzletvezető először szóban, majd fizikailag is zaklatni kezdte.
Két diáklány verekedni hívta, majd megrugdosta és fejbe is vágta egy kecskeméti iskola diákját. Az esetről egy harmadik személy felvételt is készített.
Arról is beszélt, hogy nem problémás-e a zaklatással vádolt Póka Egonról elnevezni az intézményt.
A friss PISA-felmérés is rávilágított, de ezen kívül is naponta találkozunk olyan kutatásokkal, amelyek arra mutatnak rá, hogy túl sokat használjuk a közösségi médiát: nemcsak a kamaszok, hanem korosztálytól függetlenül szinte mindannyian. Ha pedig az ezzel járó koncentráció és memóriaromlás nem lenne elég, az online világ kontrollálatlan teret nyújt a gyűlölködésnek is.
Gázpisztollyal fenyegették, homokot és kavicsot tömtek a szájába, súlya miatt bántották – csak néhány iskolai zaklatásos ügy, ami az elmúlt időszakban nagy nyilvánosságot kapott. A megelőzés eszközeiről és a gyermekvédelmi jelzőrendszerről beszélt nekünk Gortva Zsuzsanna, tanácsadó szakpszichológus.
Országszerte összesen 4500 köznevelési intézménybe kerülnek ki a plakátok, amelyek az online zaklatásra hívják fel a figyelmet.
A rendőrség kényszerítés, zaklatás és garázdaság gyanúja miatt indított nyomozást a többségében 14 évesnél fiatalabb bántalmazók ügyében.
Négy törvényjavaslatot fogadtak el Dél-Koreában a tanárok munkakörülményeinek javítása érdekében.
A francia kormány komolyan fellépett az iskolai zaklatások ellen, ahogy azt egy hétfői eset is mutatja. A 14 éves fiú letartóztatásának körülményei sokak felháborodását váltotta ki.
Több mint 100 000 tanár tüntetett Dél-Koreában egy fiatal tanárnő miatt.
A szerb kormány elfogadta az oktatásra vonatkozó törvénycsomag módosításaira tett javaslatokat, szigorúbban figyelnek majd a gyerekek magaviseletére.
Hamarosan a szülők és gondviselők bevonása nélkül igényelhetnek "védelmi végzést" a bántalmazott diákok, a bántalmazók pedig akár börtönbüntetést is kaphatnak Dél-Afrikában.
Az olasz bírók szerint mivel csak rövidebb ideig fogdosta, ez nem bűncselekmény. A döntés nagy port kavart a közösségi médiában.
Az online zaklatás (cyberbullying) leginkább a 7. és 9. évfolyamos gyerekeket érinti és mindenféle fenntartású iskolákban jelen van, derül ki médiahatóság kutatásából, amelyet 11-17 éves diákok körében végeztek.
A férfi alig három hete dolgozott az iskolában, amikor a bejelentés érkezett.
A párizsi AgroParisTech egyetem női hallgatóit kérdezték a felmérésben - csaknem százötvenen állították, hogy szexuális bántalmazás érte őket.