Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A szünet után folytatódik a téli vizsgaidőszak, sokan csak most kezdenek bele igazán a tanulásba. Így akad még bőven olyan hallgató, aki csak most szembesül a vizsgaidőszak legrémesebb pillanataival.
A mindenkit (de tényleg mindenkit) megbuktató prof, a december 27-re és január 2-re vizsgát hirdető oktató, a vizsga előtt siránkozó csoporttárs - többek között őket kell elkerülnötök, ha nyugodtan szeretnétek végigcsinálni a téli vizsgaidőszakot.
A vizsgaidőszak nem csak az agynak lehet megterhelő, hanem az egész szervezetnek is, ezért ebben a közel két hónapban érdemes odafigyelni arra, hogy mit esztek. Összegyűjtöttünk pár olyan ételt, amely serkenti az agyi működést (vagy csak szimplán energiát ad a tanuláshoz).
Miért érdemes kipróbálni a tanulókártyákat? Hogyan lehet hatékonyan ismételni ezzel a technikával? Olyan könyvből mutatunk nektek részleteket, amely segíthet a tanulásban.
Most már minden egyetemen és főiskolán elkezdődött a vizsgaidőszak - másfél hónapos tanulás vár több tízezer hallgatóra. Akik valószínűleg ugyanazokat a kérdéseket teszik fel maguknak.
Sajnálatos tény, de ki kell jelenteni: eljött a téli vizsgaidőszak. Nagyon sok stressz, kapkodás, beadandók és vizsgahalom egy kis karácsonyi érzéssel és plusz kilókkal fűszerezve. Röviden ez a téli vizsgaidőszak.
Mindenki tudja, aki egyetemista vagy főiskolás, hogy a téli vizsgaidőszak komoly kérdéseket vethet fel, hiszen közeleg a karácsony és a vizsgaidőszak is, ilyenkor az ember nem tudja eldönteni, hogy várja-e ezt az időszakot. Vagy inkább ne.
Újabb tanulási tippeket hoztunk azoknak, akik a ZH- vagy vizsgaidőszakra, nyelvvizsgára vagy éppen az érettségre készülnek. Olyan könyvből mutatunk nektek részleteket, amely segíthet a tanulásban.
Közeledik a vizsgaidőszak, egymást érik majd az írásbeli és a szóbeli vizsgák? Ma egy olyan könyvből hoztunk nektek részleteket, amely segíthet a tanulásban.
Hamarosan elkezdődik a téli vizsgaidőszak, és nem számít, hogy az első lesz vagy az utolsó, senkinek nem a kedvence. Habár a vizsgákra fel lehet készülni, a vizsgaidőszakra nem mindig.
Hamarosan eljön a téli vizsgaidőszak, és nem árt időben belefogni a felkészülésbe, könyvtárazásba és jegyzetelésbe. Három tanács, amit érdemes megfogadni a vizsgák előtt.
Hamarosan itt az első őszi zh hét, majd a téli vizsgaidőszak. Mind ismerünk olyan egyetemistákat, akik csak a karácsonyi szünetnek élnek, a felkészülés napjai után csak túlélni szeretnének.
Milyen az első vizsgaidőszak az egyetemen, főiskolán? Mindenki átesik rajta, és biztosan elraktározza a tapasztalatokat. A vizsgaidőszak árnyoldalai és tapasztalatai a hallgatók szemével.
Nemsokára megszületnek az idei ponthatárok és mindenki elkezdhet tervezni, kivel, mivel és hová megy. Vannak olyan dolgok, amik azonban várostól és szaktól függetlenül, minden elsőéves életében jelen lesznek.