Elkezdődött Ádám Zoltán munkaügyi pere a Corvinus Egyetemmel
A tavaly októberben kirúgott docens a szakszerűtlen elbocsátása miatt sérelemdíjat követel.
A tavaly októberben kirúgott docens a szakszerűtlen elbocsátása miatt sérelemdíjat követel.
Reméljük idén is zökkenőmentesen fognak lezajlani az érettségik, ez azonban nem mindig volt így. Felelevenítjük, milyen ismertebb vizsgabotrányok történtek itthon az elmúlt években, egészen a 90-es évekig visszamenőleg.
Új szerepben folytatná a vizsgabotrány miatt híressé vált korábbi egyetemi docens, mert nem emlékszik rá, hogy valaha is találkozott volna a választókerülete képviselőjével.
A Budapesti Corvinus Egyetem éves elégedettség-mérése szerint 5-ből 4 válaszadó etikán alulinak tartja, ahogyan Ádám Zoltán kirúgása ügyében jártak el.
Ádám Zoltán munkaviszonyát október 24-én szüntette meg a budapesti egyetem.
A fórumot néhány nappal a docens kirúgása után az egyetem 23 diákszervezete kezdeményezte, hogy a hallgatók tisztább képet kapjanak arról, mi történt a vizsgabotrány miatt indított etikai eljárások során, és miért rúgták ki Ádám Zoltánt.
A szenátusi ülés előtt egy kisebb csoport demonstrált az egyetemen.
A keddi Országgyűlésen a Corvinus vizsgabotránya mellett szó volt az oktatás színvonalának "javulásáról" is.
Hernádi Zsolt szerint az egészből csak azért lett ügy, mert "befújta a szél egy újság szerkesztőségébe".
Szabó Lajos szerint Ádám Zoltán egyoldalúan nyilatkozott az üggyel kapcsolatban, így bizonyos részletek nem kerültek napvilágra a sajtóban a februári vizsgabotrányról és a docens múlt heti kirúgásáról.
Levelet írtak a hallgatók az intézmény rektorának a Közgazdaságtan Intézet kirúgott docense miatt.
Nyolc hónappal ezelőtt robbant ki a Corvinus Egyetem "vizsgabotránya", aminek legutóbbi fejleménye, hogy épp azt az oktatót rúgták ki az egyetemről, aki az etikátlanságot jelezte. Megkérdeztük a hallgatókat, ők mit gondolnak az esetről.
Ádám Zoltán szerint mondvacsinált okokra hivatkoznak.
Ádám Zoltán, az egyetem docense szerint az ügy összefügg a modellváltással, mert az új felállás „lebontotta az egyetem saját természetes immunrendszerét”.
Elmondása alapján bár ő nem ismeri őket, tudja, hogy a hallgató szülei több oktatóval beszéltek, „ami nem helyes”.
A Budapesti Corvinus Egyetem távozó rektora a Telex podcastjában beszélt a távozásáról, annak okairól és a vizsgabotrányról is.
A hvg.hu arról írt, négy etikai eljárás is indult a budapesti egyetem protekciós ügyében, az egyetem időközben lemondott rektorát, Takáts Elődöt első fokon elmarasztalták, másodfokon felmentették és egy másik egyetemi vezető szerepét is vizsgálják.
Emlékezetesre sikerült a 2019-es érettségi: kiszivárogtatták a magyar nyelv és irodalom, matematika írásbeli feladatainak egy részét, illetve a történelem érettségi teljes feladatsorát. De nem csak itthon akadtak problémák az ide vizsgákkal: Angilában is szivárogtattak.
Volt, amikor a diákok szerezték meg az érettségi tételeket, máskor rossz időpontban íratták meg a tesztet a végzős középiskolásokkal - az elmúlt években nyugodtan zajlott az érettségi, korábban azonban nem volt hiány botrányokból.
Újabb csalási botrányra derült fény New Yorkban: egy gimnazista a központi felmérőn mobiltelefonjával lefotózta a...