Ausztria nem szereti a külföldi orvostanhallgatókat
Ausztria meghosszabbítaná a külföldi orvostanhallgatók létszámára egyetemein alkalmazott és eredetileg csak átmenetinek szánt korlátozást - jelentette kedden a bécsi sajtó.
Ausztria meghosszabbítaná a külföldi orvostanhallgatók létszámára egyetemein alkalmazott és eredetileg csak átmenetinek szánt korlátozást - jelentette kedden a bécsi sajtó.
Ukránok külföldi tanulmányait veszélyezteti az ország oktatási minisztériumának azon döntése, mely szerint a középiskolák végzős diákjainak idén már nem kell érettségi vizsgát tenniük. Csupán az év végi dolgozatot kell megírniuk ahhoz, hogy befejezzék középiskolai tanulmányaikat - írja a dunatv.hu. Az érettségi érdemjegy nélkül azonban nem tudnak továbbtanulni külföldön, a diákoknak így az adott országban kell maturálniuk.
Nyolcvanöt szakmunkástanuló kezdi meg gyakorlati tanulmányait a napokban az Audi Hungaria Motor Kft-nél. A győri vállalat tíz szakmában kínál gyakorlati helyet a városban működő szakiskolák diákjainak.
Egyre több középiskolás brit diák csal vizsgáin mobiltelefon vagy más hi-tech eszköz segítségével.
Könnyen rögös útra tévedhetnek azok a felvételire készülő diákok, akik nem néznek jól körül az egyetemek-főiskolák kínálatában, és az sem árt, ha ismerik az utóbbi pár év felvételi eredményeit.
Míg három évvel ezelőtt még csak két-három francia hallgatója volt a kolozsvári Orvos és Gyógyszerészeti Egyetemnek, idén 262-re nőtt a számuk. Az erdélyi intézmény szívesen fogadja őket és külön francia nyelvű képzést is indított számukra - írta hétvégi számában a Le Figaro című párizsi napilap.
A közigazgatás túlzsúfolt, a bíróságokon és ügyészségeken kevés a hely. A közjegyzői pálya „kihalásos alapon” működik, ügyvédből pedig Dunát lehet rekeszteni. Ennyire sötét lenne a frissen végzett jogdoktorok jövője, vagy van kiút is? Az okosok szerint van: konkrét elképzelésekkel, és egy részterületre fókuszált tudással a nagy cégek kapkodnának a jogászok után.
Nyakkendő nélkül nincs érettségi - szakította meg a szóbeli érettségi vizsgát egy innsbrucki gimnáziumban a vizsgabiztos, mivel az egyik diák nyakkendő nélkül jelent meg.
A BKV-sztrájk idején igazoltnak tekinti a vizsgákról való távolmaradást a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem. A felsőoktatásban elsősorban a budai intézmények megközelítése jelent problémát, a pesti oldalon azonban több egyetem a metróval is könnyen elérhető. A közoktatás területén január 12-én három, szerdán már csak kettő, január 14-én pedig már csak egy intézményben rendeltek el oktatási szünetet.
Kilenc zágrábi egyetemi tanárt ítéltek el korrupció miatt, miután kiderült, hogy pénzt fogadtak el diákoktól, hogy átengedjék őket a vizsgákon.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karán mérnök informatikus szakra járok. Eddig még nem volt érkezésem túl sokat foglalkozni azzal, hogy megemlékezzek bejegyzés formájában a vizsgaidőszakról, pedig számomra már hétfőn elkezdődött. A KTH-s időszámítás szerint még csak pótlási hét van, de szerencsére most is van vizsga, így akinek nem kell pótolni semmit (mert nem lógta el az órák 80%-át), az nekifuthat egy BSZ* vizsgának péntek reggel.
Ebben az időszakban a diákok a legnagyobb, és olykor a legköltségesebb tanulmányi hibáikat követik el.
Az idei érettségihez közeledve egyre több hírt hallani a lebukott puskázókról. Elrettentés a legjobb megelőzés?
Egy oxfordi professzor memóriavizsgálataira alapozva azt állítja, hogy a kamaszok maradjanak reggel plusz két órát az ágyban, és csak 11-re menjenek iskolába.
Várkonyi Andreáról csak kevesen tudják, hogy milyen végzettséggel rendelkezik. A Tények csinos műsorvezetője néhány éve még fehérköpenyes orvosnőként dolgozott szülővárosában, amikor felfigyelt fel rá a tv2 egyik szerkesztője. Andi, bár jól érzi magát a televízióban, nem zárja ki annak lehetőségét, hogy egyszer újra gyógyítani fog. Addig is karrierjéről mesélt nekünk:
„Itt az alapműveltséged már kevés lesz a ketteshez. Kíváncsi vagy, milyen egy vizsgaidőszak ezen az egyetemen? Emlékezz vissza az érettségire való felkészülésedre, és szorozd meg héttel! Kerülj jó vizsgabizottsághoz! Húzz mindig jó tételt! Így megúszod kevés utóvizsgával…”
A vizsgaidőszakban mindenki izgul. A tananyag nehéz, a felkészülési idő rövid, ha nem vagyunk elég magabiztosak, kellemetlennek érezzük az idegenekből álló vizsgabizottság előtti megmérettetést. A szorongás, az izgalom felesleges energiát köt le, még kevésbé tudunk a tanulásra, a jó szereplésre koncentrálni. Az Eduline tanácsadója arra ad tippeket, hogyan győzhetjük le a stresszt a vizsgaidőszakban.
A szóbelikkel folytatódnak mától az őszi érettségi időszak vizsgái, a diákok emelt és középszinten adnak számot tudásukról. Az emelt szintű szóbeliket november 12. és 17. között tartják: az 1814 vizsga 28 helyszínen lesz, a diákok összesen 182, egyenként 3-3 tagú tantárgyi bizottság előtt adnak majd számot tudásukról. A középszintű szóbelik november 20-ától 28-áig lesznek. A 149 helyszínen 203 vizsgabizottság az elhangzó, mintegy 13 ezer szóbeli felelet értékelését követően megállapítja a vizsgák eredményét és kiállítja minden vizsgázónak a szükséges dokumentumot. Az írásbelik november 3-án zárultak.
Régi bölcsesség, hogy vizsga előtti napon – és pláne éjszakán – már nem szabad tanulni, mert csak összekeveredik az a kevés is, amit magunkévá tettünk a tananyagból. Ám mi van akkor, ha sötétben, vízszintes testhelyzetben várjuk a másnapi megmérettetést, és mégsem jön álom a szemünkre?