Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Ti is jobban féltek a szóbelitől, mint az írásbeli feladatsortól? Ezekkel a módszerekkel fejleszthetitek a kiejtéseteket, szókincseteket, kommunikációs készségeiteket és nem fog gondot okozni a bemutatkozás és a beszélgetés sem.
Ha már belefáradtatok a nyelvkönyvekbe, és az iskolai tanulási módszerekbe? Most pár remek tippet gyűjtöttünk össze, hogy ne legyen unalmas a nyelvtanulás.
Ha úgy érzitek, nincs esélyetek bekerülni kollégiumba vagy nem is volt tervben a koli szoba, akkor fontos, hogy képben legyetek az albérletekkel. Minek kell a szerződésben lennie, lesz-e kaució és mi a szabály arra az esetre, ha felmondjátok a szerződést. Összeszedtük a legfontosabb dolgokat, amire figyelnetek kell, ha albérletbe költöztök.
Alig egy hónap múlva kezdődnek az érettségik: május 3-tól június 28-ig tart 2019-ben az érettségi időszak. A végzős középiskolások már számolják vissza a napokat, és a legkülönfélébb tanulási módszereket bevetve készülnek a megmérettetésre. Az alábbiakban Tóth Réka, a Perfekt oktatási szakértője néhány praktikus tanulási tippel segít a felkészülésben.
A hátatok közepére kívánjátok a vizsgákat? Minden egyetemista egyetért azzal, hogy a vizsgaidőszak legkeményebb pillanatai valamikor január közepén jönnek el, amikor már mindenki a negyedik-ötödik vizsgára tanul, és egész egyszerűen elfáradt. Ezért összegyűjtöttünk nektek néhány trükköt, amellyel könnyebben átvészelhetitek ezt az időszakot.
Elindult a felvételi, február 15-ig jelentkezhettek az egyetemek és főiskolák képzéseire. Tanácstalanok vagytok, nem tudjátok, melyik szakon milyen tantárgyakat oktatnak, hol lehet a végzettséggel elhelyezkedni, és jó-e a hangulat a tanszéken?
Előttetek a pályaválasztás, de nem vagytok biztosak abban, hogy mit tanuljatok vagy éppen hogy mit dolgozzatok? Mutatunk néhány trükköt, amelyek segíthetnek a döntésben.
Néhány egyetemen már javában megkezdődött a zh-időszak, de a diákok nyakán van már a félév vége, vagyis a vizsgaidőszak is. Ha úgy érzitek nem vagytok elég hatékonyak vagy csak szeretnétek fejlődni, esetleg kipróbálni új módszereket, ez az öt tanács hasznos lehet számotokra.
Öt egyszerű tipp és trükk, amivel könnyebb lehet a szeptemberi iskolakezdés. Gondoltatok már arra, mennyit jelent a reggeli vagy az, hogy időben elmentek aludni? Íme a lista:
Rengeteg emberre azonban negatívan hat a stressz, és akár a vizsgára való felkészülést is megnehezíti, az érettségin történő leblokkolásról már nem is beszélve. Holnap indul az őszi érettségiszezon. Összegyűjtöttünk három dolgot, amivel az utolsó pillatban is jól viselitek majd a vizsgadrukkot.
Holnap hivatalosan is elkezdődik az iskola, még akkor is, ha sokan nem várták. Összeállítottunk egy listát arról, hogy miként lehet ez a szeptember más, mint az eddigiek. Ha ezeket a szabályokat megpróbáljátok betartani, akkor a suli sem lesz olyan borzalmas, mint hinnétek.
Elkezdődött a kollégiumi jelentkezések időszaka, nemsokára beköltözhettek a koliszobába vagy az albérletbe. Összegyűjtöttünk néhány hasznos trükköt azért, hogy a szobátokat otthonossá, kényelmessé és helytakarékossá alakíthassátok.
Jövőre érettségizel, de nem tudod melyik felsőoktatási intézménybe jelentkezz? Bejuthatsz a kiválasztott szakra, de mégse érzed, hogy megtaláltad az igazit? Közeleg az államvizsga, de nem tudod, hova tovább? Már a diplomád is a kezedben van, mégse tudod, hogy mit is kezdj az életeddel? Mielőtt kétségbeesnél, olvasd el rövid útikalauzunkat, ami talán egy lépéssel közelebb visz majd álmaid munkájához.
Sokak már befejezték a vizsgaidőszakot, így nem árt elkezdeni készülni egy jobb félévre. Ugyanis mindig lehet jobb, ezt egy szinte minden egyetemista tudja, de legalább érzi.