Idén felvételiztek, de még nem döntöttetek? Ezeket a pályaválasztási teszteket érdemes kipróbálni
Még nem tudjátok, milyen szakra felvételizzetek? Összegyűjtöttünk három pályaválasztási tesztet, amely segíthet a döntésben.
Még nem tudjátok, milyen szakra felvételizzetek? Összegyűjtöttünk három pályaválasztási tesztet, amely segíthet a döntésben.
Közeleg a középiskolás felvételi napja, ami sok diák számára az első igazi vizsgahelyzetben való megmérettetés lesz. Minél többet vizsgáztok majd, annál rutinosabbak lesztek, de valahol el kell kezdeni. Most összeszedtünk pár gyakorlati tanácsot, aminek segítségével felkészültebben érkezhettek a vizsgahelyszínre.
A helyközi, távolsági bérleteken, utazási kedvezményeken túl számos helyen élhettek még a diákkedvezményetekkel. Sok esetben nem egyértelmű akcióról van szó, ezért könnyen elfelejthetitek kihasználni a lehetőségeket. Mutatjuk, hol és merre érdemes keresgélni, ahol biztosan olcsóbban hozzájuthattok tárgyakhoz, élményekhez, szolgáltatásokhoz.
Elindult a 2020-as felvételi, nehéz időszak vár a diákokra. Azonban a felvételi csak a kezdet. Mi a különbség az egyetem és a középiskola között? Mik lehetnek a felsőoktatás legnagyobb buktatói, és hogyan lehet elkerülni, hogy a legszebb éveitek katasztrófába fulladjanak? Ennek jártunk most utána.
Mikor tartják a vizsgákat az egyes egyetemeken, főiskolákon, és mit kell tudni a szabályokról? Honnan szerezhetitek be a szakirodalmat és hogyan dolgozzátok fel? Milyen tanácsokat érdemes megfogadnotok és milyen appokat használhattok a hatékony tanuláshoz? Tippek és tudnivalók a következő hetekre.
Éppen egy új nyelvvel ismerkedtek, vagy már régóta használjátok, de néhány szónak a helyes alakját nem tudjátok eltalálni? Ezekkel a trükkökkel elsajátíthatjátok a legnehezebb szavak helyesírását is.
Közeledik a téli szünet, jön a pihenési lehetőség. Most összeszedtünk pár ötletet, hogyan használjátok ki ezt a szabad időszakot úgy, hogy közben ki is pihenitek magatokat.
Hamarosan itt a második leghosszabb tanítási szünet. Habár a nagy pihenést megelőzi két hét tömény tanulás, és csupán két darab hétvégi nap, mi már most összeszedtünk pár dolgot, amit minden diáknak kötelező megtenni az év utolsó napjaiban.
Sokan szorongva látnak hozzá egy-egy vizsga vagy beadandó előtt a szakirodalom olvasásához, annyira nagynak tűnik a feldolgozandó anyag. Egy olyan technikát mutatunk, amellyel hatékonyan rághatjátok át magatokat a kötelezőkön, könnyebben átláthatjátok az összefüggéseket és egyhamar nem is felejtitek el a tanultakat.
Ti is jobban féltek a szóbelitől, mint az írásbeli feladatsortól? Ezekkel a módszerekkel fejleszthetitek a kiejtéseteket, szókincseteket, kommunikációs készségeiteket és nem fog gondot okozni a bemutatkozás és a beszélgetés sem.
Sok a tanulnivalótok a ZH-k és a vizsgaidőszak miatt? Csak pár napotok van egy-egy beadandó megírására? Egy olyan népszerű technikát mutatunk, amivel rövidebb idő alatt több munkát végezhettek el, és közben sikerélményeket is szerezhettek.
Nyelvvizsgára, érettségire, ZH-ra vagy az első egyetemi vizsgára készültök? Akkor biztosan tudjátok, hogy egy jól felépített tanulási rendszeren sok múlhat. Most az előkészületekben segítünk egy picit, hogy ne legyen káosz a felkészülés.
Már csak ma lehet jelentkezni a keresztféléves felvételire, most összeszedtük azokat a hibáknak, amikre még az utolsó pillanatban is érdemes odafigyelni, elkerülni.
Az egyetemeken általában az alapozó tárgyakkal kezdődnek a képzések, ezért sokan félvállról veszik a tanulást és az óralátogatást. Viszont pont ez az a pár hónap, amikor másra is maradhat időtök a tanulás mellett. Most összegyűjtöttünk nektek néhány dolgot, amit kötelező kihasználni gólyaként.
Ha már belefáradtatok a nyelvkönyvekbe, és az iskolai tanulási módszerekbe? Most pár remek tippet gyűjtöttünk össze, hogy ne legyen unalmas a nyelvtanulás.
Nagyon sok mindenen múlik az, hogy mennyire tudjátok kihasználni és beosztani az időtöket az egyetemi félév során. Ugyanis néhány döntés igazán meg tudja magát bosszulni a vizsgaidőszak idején. Itt van néhány tipp, amelyekre ha törekedtek, hálásak lesztek magatoknak.
Idén is sokan kezdik meg a tanulmányaikat valamelyik egyetemen vagy főiskolán. Nekik szedtünk össze pár tippet, amit érdemes megfogadni már az elején, hogy könnyebb legyen a szorgalmi időszak és majd a vizsgaidőszak is.
Hamarosan kezdődik az új tanév, jönnek a házi feladatok, röpdogák és az első témazárók. Összeszedtünk pár tippet és trükköt, amelyekkel könnyebb lehet az idei tanévkezdés.
Közeleg a gólyatáborszezon. Ezeket a szabályokat érdemes betartanotok, illetve ezeket nem szabad kihagynotok az első egyetemi bulitokon. Most összegyűjtöttünk nektek néhány hasznos tanácsot.
Merőben más élethelyzetben találják magukat a friss egyetemisták és főiskolások akkor, amikor az első szemeszterükre készülnek.