A szegedi Radnóti-gimnázium elé is feketében álltak ki a tanárok
Sorra állnak ki az iskolai tantestületek fekete ruhában, hogy szolidaritást vállaljanak a miskolci Herman Ottó Gimnázium felmentett igazgatóhelyettesével.
Sorra állnak ki az iskolai tantestületek fekete ruhában, hogy szolidaritást vállaljanak a miskolci Herman Ottó Gimnázium felmentett igazgatóhelyettesével.
Polgári engedetlenségi akció helyett futni kezd az egyik IX. kerületi középiskola tanára, így szeretné felhívni a figyelmet az oktatásban uralkodó problémákra. A férfi a Facebookon azt írja, négygyermekes apaként egyszerűen nem teheti meg, hogy megtagadja a munkát, az elbocsátás veszélye ugyanis túl nagy kockázat.
Nyolc pedagógus kezdett polgári engedetlenségi akcióba a budapesti Bakáts Téri Ének-zenei Általános Iskolában hétfő délelőtt. Többek között a drasztikus tanárhiány, a megalázó bérek és a sztrájkjog ellehetetlenítése miatt tiltakoznak, és így fejezik ki szolidaritásukat a miskolci Herman Ottó Gimnázium felmentett igazgatóhelyettese mellett is. Közben az egyik IX. kerületi középiskolában is megtagadta a munkát hat tanár.
A tantestület tagjai pénteken egy szolidaritási nyilatkozatot is aláírtak Dezsőfi György mellett, melyben követelik a határozat visszavonását, hétfőn pedig az iskola előtt tiltakoznak az akcióval.
Egyre több, korábban tiltakozó pedagógus osztja a levelet, amit tankerülettől kapott, és amiben az igazgató "rendkívüli felmentéssel" fenyegette meg őket, ha ismét megtagadják a munkát. Mindeközben a PDSZ arra kéri az érintetteket, ne írják alá a levelet.
Folytatódik a tanév kezdete óta tartó tiltakozási hullám az iskolákban. A pedagógusok továbbra is az alacsony bérek, túlterheltség és az elavult tananyag ellen emeltek szót.
Ahogy a héten többször, ma is tiltakoztak a pedagógusok több iskolában: van, ahol már tegnap polgári engedetlenségi akcióba kezdtek és volt, ahol sztrájkoltak.
A tanév második hetében kezdtek polgári engedetlénségi akcióba a tanárok több általános- és középiskolában is.
Az iskola több mint 30 pedagógusa kezdett polgári engedetlenségbe hétfő reggel, Budapest belvárosában szerveztek flashmobot.
A Pedagógusok Demokratikus Szervezete (PDSZ) közleményben reagált a kisvállalkozókat hátrányosan érintő törvényjavaslatra.
Negyedik hete tart a tiltakozás az iskolákban, óvodákban és a szakképző intézményekben, szerdán is több intézmény csatlakozott - jövő héten jöhet a többnapos tanársztrájk.
Az Athéni Egyetem előtt tiltakoznak a görög egyetemisták. Nem értenek egyet az új felsőoktatásitörvény-tervezettel.
Úgy gondolják, hogy az átszervezések jelentős hátránnyal és a törvény szerint járó juttatások megvonásával járnak.
Sokan nem örülnek annak, hogy még egy ideig biztosan marad az online oktatás.
A Rákóczi téri épületet is blokád alá vették a Színház-és Filmművészeti Egyetem hallagatói. Itt nincsenek irodák, de osztálytermek vannak.
A Színház- és Filmművészetért Alapítvány kuratóriumát nem értesítette Upor László, az SZFE rektorhelyettese arról, hogy elhalasztja az egyetemen a tanév megkezdését és meghosszabbítja a beiratkozás határidejét - állítják közleményükben.
A Bibó István Szakkollégium Facebookon tett közzé egy nyílt levelet az aláírók listájával, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) hallgatói pedig az egyetem épülete előtt fogadták sorfallal Áder János köztársasági elnököt.
Az ELTE BTK Művészetelméleti és Médiakutatási Intézete is kiáll a tiltakozó diákok mellett. Parti Nagy Lajos kezdeményezésére pedig több mint 160 író csatlakozott a tüntetéshez, illetve Alföldi Róbert nyílt levelet írt az egyik kurátornak, a színházi előadások végén pedig a közönség állva tapsolt a diákoknak.
Az SZFE közleményben reagált arra a kijelentésre, hogy az egyetemen nincs forgatókönyvíró-képzés.
A Színház - és Filmművészeti Egyetem hallgatói továbbra is tiltakoznak az egyetem szervezeti átalakítása miatt.