Elég volt a távoktatásból - tiltakoznak a római diákok

Sokan nem örülnek annak, hogy még egy ideig biztosan marad az online oktatás.

  • Eduline/MTI

Ilyen egy tüntetés 2021-ben: a római Cavour középiskola diákjai természetesen egymástól megfelelő távolságot tartva, az utcán ülve tiltakoznak, amiért elhalasztják az iskolájuk újranyitását. 

MTI/EPA-ANSA/Angelo Carconi
MTI/EPA-ANSA/Angelo Carconi
MTI/EPA-ANSA/Angelo Carconi

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Sokkal többet ártott, mint használt a modellváltás a Corvinus oktatói szerint: "rendszerváltást" szeretnének

Több mint száz oktató, kutató és egyetemi dolgozó írta alá a Budapesti Corvinus Egyetem szakszervezetének állásfoglalását, amely szerint a modellváltás súlyos károkat okozott az intézménynek. A dokumentumban az egyetemi autonómia helyreállítását, a KEKVA-rendszer megszüntetését és a szenátus újraválasztását követelik.

Szabadság, hozzáférés, autonómia: kilenc szakszervezet közös kiáltványa a felsőoktatás valódi megújításáért

Kilenc szakszervezet – az FDSZ-BME, az FDSZ-BCE, az FDSZ-MKE, az FDSZ-MOME, az FDSZ-PTE-SZD, az MZTSZ-Zeneakadémia, a TDDSZ PTE, a TDDSZ Kutatóhálózatok és a PSZ – közös kiáltványban fogalmazta meg a felsőoktatás kultúraváltásához szükséges elvi kereteket. A kezdeményezés célja, hogy alapot teremtsen a mögöttes szakpolitikai tartalom közös újragondolásához.