Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Tavaly másfél millió iskolás közül 957 ezer kapott ingyenesen tankönyvet, 38 százalékkal többen, mint 2016-ban - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH), amelynek adatai szerint egy gyerek iskoláztatási költsége tavaly 15 628 forint volt.
Több tízezer forintos kiadással kell megbirkózniuk azoknak a szülőknek, akiknek gyermeke iskolapadba ül szeptembertől. A költségek a családi kassza akár 30 százalékát is kitehetik, csak a tanszerek ára átlagosan 10-20 ezer forint - írja a Blikk.
A legolcsóbb tankönyvcsomagért 6500 forintot, a legdrágábbért több mint 20 ezer forintot kell fizetni idén - a legolcsóbb kiadvány, az 1-2. évfolyamnak szóló szövegértés-szövegalkotás feladatgyűjtemény 115 forintba kerül, míg a legdrágább, egy francia nyelvkönyvet és CD-t is magában foglaló kiadvány 5 200 forintba.
„A könyvekkel kapcsolatos tervezett változások jelentősen növelik a kormány beavatkozási lehetőségét, és felszámolja a tankönyvpiacot. Az állami központosítás nem feltétlenül használ a minőségnek és a szakmai fejlődésnek vagy az esélyegyenlőségnek, viszont monopóliumok kialakulásához és jelentős adminisztrációhoz vezet” – áll a Népiskola blog legfrissebb bejegyzésében.
Nem emelkedik nagyot a tankönyvek ára a 2011/2012-es tanévben: a legolcsóbb kiadványért 111 forintot, míg a legdrágábbért 25 000 forintot kell fizetni. A legrosszabbul a hetedik évfolyamos diákok szülei járnak, ők legalább 11-12 ezer forintos kiadással számolhatnak – és ebben az összegben még nincs benne az iskolatáska, a tanszerek és a tornafelszerelés ára.
Körülbelül harmincmillió forintot költ egy átlagos család egy gyerek taníttatására az óvodától az államvizsgáig – ebbe az összegbe nemcsak a tankönyvek, tanszerek és különórák, hanem az étkezés, a ruházkodás és a tartós fogyasztási cikkek árát is beleszámolták.