Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Kossuth téren tüntettek diákok, szülők és pedagógusok a köznevelési törvény módosítása ellen. A szervezők szeptember 13-ra országos diáksztrájkot szerveznek.
Több száz egyetem és középiskola tanárai és diákjai tüntettek szerdán az "oktatás védelmében", miután Jair Bolsonaro elnök kormánya jelentős csökkentéseket jelentett be a szövetségi egyetemek költségvetésében.
A Parlament előtt tüntettek a diákok a 2020-as felvételi feltételek visszavonásáért. Szerintük az „átgondolatlan nyelvvizsga-törvény több tízezer diáktól veszi el a továbbtanulás lehetőségét”.
A marokkói rendőrség vízágyúval oszlatott tüntető tanárokat, akik jobb munkakörülményeket követelve vonultak a vasárnap kora reggeli órákban Rabat utcáira - közölték szemtanúk.
Április 26-ra szerveznek tüntetést a Kossuth térre középiskolások és egyetemisták: többek között a 2020-as felvételi szigor elhalasztását kérik, szerintük ugyanis a kormány több tízezer diáktól veszi el a továbbtanulás lehetőségét azzal, hogy nyelvvizsgához kötik a felsőoktatási felvételit. A megmozdulást a Független Diákparlament is támogatja.
Fiatalok, főként diákok ezrei vonultak utcára több belgiumi nagyvárosban és Hollandiában csütörtök délelőtt a klímavédelmi politika hatékonyságának fokozása érdekében.
Valótlan vádak alapján tartóztattak le a szerda esti tüntetésen egy diákot a Kossuth téren – írja péntek esti közleményében a Szabad Egyetem nevű diákcsoport.
Negyedik napja tüntetnek a diákok Albánia több városában, egyebek mellett a tandíjcsökkentésért, a pótvizsgadíjak eltörléséért, az oktatásra fordított nagyobb kiadásokért és a színvonalasabb elszállásolásért - jelentették hírügynökségek pénteken.
Egyetemisták is tüntetnek majd a „rabszolgatörvény” elleni szombati demonstráción, a hallgatók szerint a „törvény a nagyvállalatok érdekeit helyezi a munkavállalók fölé és profittermelő robotokként kezeli őket”.
Több ezer oktató és hallgató tüntetett szombat délután a Kossuth téren, a demonstrálók azt követelik a kormánytól, hogy írja alá a CEU működését biztosító megállapodást, szüntessen be minden felsőoktatási és kutatási cenzúrát.
Újabb tüntetés lesz november 24-én, a demonstrálók ki akarnak állni a minőségi és megfelelően finanszírozott oktatás és kutatás, valamint a CEU mellett is.
Ezen a héten sem unatkoztunk, hiszen lehet, hogy a 2019/2020-as tanévtől az amerikai akkreditációjú mester- és doktori programjainak új hallgatói már a CEU bécsi kampuszán tanulnak majd. Eddig 2200-an írták alá a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) petícióját és kiderült, mi a cél a Budapesti Corvinus Egyetemmel. Ezek voltak a hét fontosabb oktatási hírei.
Augusztus 11-én a debreceni Ady Endre Gimnázium épülete elé vonulnak tiltakozásul azok, akik nem fogadják el a gimnáziumot tizenhat éve vezető Rózsavölgyi Gábor igazgató leváltását - írja a Mérce.