Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Milyen előnyei vannak, ha valaki idegen nyelven szerez diplomát? Milyen nyelvtudással ajánlott például egy angol nyelvű alapszakot megjelölni? Összegyűjtöttünk mindent, amit a hazai idegen nyelvű képzésekről tudni kell.
December közepén elindult a jelentkezés az egyetemek 2024 szeptemberében induló képzéseire. A legnagyobb versenyre idén is a gazdasági képzéseken lehet számítani, hiszen már 2023-ban is több mint 126 ezer jelentkező közül 36 ezren erre a képzésterületre próbáltak meg bekerülni.
Keveset beszél, folyton elalszik órán és retteg a tűzijátéktól - így látja Anita új osztálytársát, az ukrán-orosz háború elől menekülő Szofiját az Európai Bizottság “A lány, aki nyitva tartotta a szemét” című gyerekkönyvében.
Rájárt a rúd a nyelvvizsgapiacra az elmúlt három évben; a Covid, majd a sorozatos amnesztiák és a téli „rezsipánik” miatt jóval kevesebben vizsgáztak, mint 2019-ben. A nyelvtudás fontossága viszont nem veszett el, sőt, 2024-től talán minden eddiginél jobban értékelik, ha egy felvételiző csak egy kicsit is tud egy idegen nyelven.
Nem csak színészek, operatőrök vagy filmrendezők lehettek, ha szeretitek a filmeket és szívesen ki is próbálnátok magatokat a szakmában. Izgalmasabbnál izgalmasabb lehetőségek vannak, amire elsőre talán nem is gondolnátok. Mutatunk néhányat.
Milyen funkciói vannak a pénznek? Ki vehet fel diákhitelt? Kinek a dolga az infláció kordában tartása? – Ha gazdasági szakra mentek, akkor sok hasonló kérdésre kell majd tudnotok a választ, de más szakosoknak is hasznos lehet tisztában lenni néhány pénzügyi fogalommal
Az iskolakezdés mindig költségekkel jár, ha pedig egyetemkezdésről van szó, minden eddiginél magasabbra rúghatnak a kiadások. A jó hír viszont, hogy a kiadások mellett számos bevételi lehetőséggel is számolhatnak a frissen felvett hallgatók, és akkor sem kell nagyon megijedni, ha valaki önköltséges képzésen kezdi a szeptembert, hiszen számukra is vannak kedvező lehetőségek.
Több mint 126 ezer felsőoktatásba készülő diák sorsa dőlt el a ponthatárhúzás éjszakáján, 95 ezren kezdhetnek szeptemberben valamilyen felsőoktatási képzésen. Ezzel együtt elindult a vadászat a minél kedvezőbb lakhatási lehetőségekért. Van, aki kollégiumi férőhelyre hajt, mások lakásbérlésre, esetleg vásárlásra készülnek. Mutatjuk, milyen lehetőségeitek vannak, ha hamarosan ti is költöznétek.
Hőszivattyúval, tetőkerttel és az esővíz hasznosításával tennék fenntarthatóbbá iskolájukat, a 2061-ből "hozott" időkapszulájukkal pedig arra irányították rá a figyelmet, hogy a génmódosítást a klímavédelem eszközeként is lehet használni. Három gödöllői gimnazista többek között ilyen ötletekkel nyerte meg Középiskolai MTA Alumni Program versenyét.
Különleges versenyt indított néhány hónappal ezelőtt a Középiskolai MTA Alumni Program: diákokat kértek arra, találják ki, hogyan csökkentenék saját iskolájuk karbonlábnyomát 20 millió forintból. Hogy milyen tervek születtek? Szombat délelőtt kiderül, érdemes figyelni a verseny döntőseire.
Tízből hat tizenéves érzett már aggodalmat, szorongást a klímaváltozás és az azzal járó következmények miatt – ez az érzés pedig mindennapi életükre, mentális állapotukra, sőt még gyermekvállalási terveikre is hatással lehet. A klímaszorongás ellen a legjobb „ellenszer” a cselekvés – nem árt, ha már a középiskolások aktívan foglalkoznak azzal, hogyan tehermentesíthetik a környezetüket. Ehhez ad jó lehetőséget a Középiskolai MTA Alumni Program tanulmányi versenye.
A koronavírus-járvány nem udvariasan kitárta, hanem páros lábbal berúgta az ajtót az iskolákban a digitális oktatás előtt. Most úgy tűnik, a járvány nehezén már túl vagyunk, kérdés azonban, hogy a továbbiakban hogyan alakul az oktatás, hogyan épülnek be az elmúlt két év tapasztalatai a jövő oktatásába. Van-e visszaút, és ha igen, vissza kell-e térni a száz százalékos jelenléti oktatáshoz?
Gyakran előfordul, hogy a legfiatalabbak állnak elő a legjobb ötletekkel, a legkézenfekvőbb megoldásokkal a problémákra. A kor itt nem hátrányt jelent, hanem előnyt. Senkit ne tartsanak vissza azok, akik szerint felesleges megoldásokon agyalni, „mert másoknak sem sikerült” vagy „ezt nem lehet megcsinálni”. Dehogynem.
A bőr védőrétegünk, tükrözi belsőnket, testi és lelki folyamataink megjelennek rajta, mint egy festővásznon. Kamaszkortól kezdve a felnőtté válással, átalakulással járó bőrhibák nemtől függetlenül megkeserítheti a lányokból nőkké, fiúkból férfiakká váló fiatalok mindennapjait, miközben a szociális kapcsolataik meghatározóbbak, mint azelőtt. Te hogyan kezeled a bőröd hibáit, és főképp: mit (t)eszel, hogy szebb legyél?
Ahol ügyesen használták a digitális oktatás alatt az eszközöket, ott akár profitálhatott is ebből a diák a pandémia alatt. Még az átlagosnál is több múlt ez idő alatt a tanárokon, hiszen nekik is új volt a terep.
Az elmúlt 10-15 évben végbement technológiai fejlődés hatalmas társadalmi változást indított el. A fiatalabb generációk egészen mást várnak el a különféle szolgáltatóktól, mint elődeik. Különösen igaz ez a pénzügyekre.
Futótűzként tarolta le a világot a videojáték, amely úgy néz ki, mintha a nyolcvanas évekből érkezett volna. Ennek ellenére a mostani gyerekek megőrülnek érte, a szülők pedig alig győzik vásárolni a kiegészítőket, a letölthető digitális tartalmaktól a játék figuráival ellátott ruhadarabokig. A játék azonban ennél sokrétűbb: az iskolák számára átalakított változata például a digitális oktatásban óriási segítséget jelenthet. Lássuk, mit tud a Minecraft, és hogyan lehet bevetni az órán.
Fontos neked a környezetvédelem? Szeretnél valóban tenni azért, hogy egy élhető(bb) bolygón éljünk? A zöld nem csak egy szín számodra? Van egy jó hírünk neked.
A redmondi óriás céges csoportmunka alkalmazása óriási ismertségre tett szert a járvány első hulláma alatt, hiszen egy csapásra megismerte rengeteg tanár és diák is. Ez azonban csak az első lépés a felé, hogy a digitális oktatási módszerek beépüljenek az iskolák mindennapjaiba, amelyből a diákok és tanáraik is profitálnak.
A járvány miatt elképesztő mértékű érdeklődés alakult ki a különféle videókonferencia-megoldások és egyéb online kommunikációs felületek iránt. Sok új játékos is feltűnt a színen, de kiderült, hogy az egyik, főleg nagyvállalati környezetben alkalmazott technológia a digitális oktatásban is fényesen helyt tudott állni.