Kiemelkedő eredményt ért el az ELTE csapata a CHARM-EU pitch versenyen
Az európai egyetemszövetség első alkalommal megrendezett versenyén a korai fázisú startupok kategóriában az ELTE csapata első helyezést ért el.
Az európai egyetemszövetség első alkalommal megrendezett versenyén a korai fázisú startupok kategóriában az ELTE csapata első helyezést ért el.
Olyan középiskolások és egyetemisták jelentkezését várják, akiknek van egy jó ötlete a hat meghatározott terület valamelyikén.
Második helyezést értek el a Neumann János Nemzetközi Tehetségkutató Programtermék Versenyen.
A társadalmi vállalkozásokat térképre rakó kezdeményezés pedig a társadalmi hatásáért jutott döntőbe.
Öt ország nyolc egyetemének csapatai mérkőztek meg a versenyen, ahol a BME csapatának innovatív vállalkozási tervét találta legjobbnak a zsűri.
A GESS Education Awardson az év startupja kategória finalistái közé jutott a Xeropan magyar fejlesztésű nyelvoktató app.
A Munch célja, hogy minél kevesebb minőségi étel kerüljön a kukába.
Két magyar oktatási startup sikere bizonyítja: a legjobb ötletek gyakran az egyetemekről indulnak hódító útjukra.
Kétszáznál is több programmal készül április 19-20-ra a Startup Safary Budapest 2018. Menőbbnél menőbb programok és előadások várják az érdeklődőket.
Kétszáznál is több programmal készül április 19-20-ára a Startup Safary Budapest 2018. Menőbbnél menőbb programok és előadások várják az érdeklődőket.
Világszerte egyre népszerűbb a crowdfunding, vagyis a közösségi finanszírozás, az „együtt összedobjuk” elvre építő startupalapítók azonban buktatókra is számíthatnak. A Campus Plusz 2017 cikke.
Miért félünk annyira a kudarctól, a bukástól? Miért áll rosszul a „vállalkozói ökoszisztéma” Magyarországon? Miért nem mernek vállalkozni a tehetséges húszasok-harmincasok? Simó Györggyel, a Day One Capital ügyvezető partnerével beszélgettünk.
Asztmásokon segít az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Informatikai Kara diákjainak Pulmoment nevű telefonos alkalmazása, mely egyedüli magyarként száll versenybe a University Startup World Cupon.
Az easyMaths 2011-ben indult, és azóta is segíti az egyetemistákat a matematikában, gazdasági ismeretekben és hasonlókban, de hol kezdték az alapítók? Miért és hogyan indult a vállalkozás? Milyen igényekre tudnak reagálni, és hogyan működik az oldal. Erről és még sok másról beszélgettünk Somogyi Tiborral, az easyMaths alapítójával, ügyvezető igazgatójával.
Vak embereknek adja vissza az olvasás élményét 2017 magyar diákstartupja, a csapat tagjai július végén Seattle-ben, a Microsoft Imagine Cup nevű világversenyén mutatják be fejlesztésüket - írja az Index.
A Lauder-iskola végzős diákjai tanrendjébe a vállalati kultúra oktatása is bekerült.
A Startup Safary idei előadói között volt Limbacher Tivadar, aki Szabadkai Attilával 2011-ben, egyetemistaként hozta létre Ma este Színház! nevű oldalt, amelyen last minute jegyeket lehet vásárolni, jelentős kedvezménnyel. Ma, hat évvel később már több mint 110 ezer felhasználójuk van, és több mint 130 színházzal dolgoznak együtt Budapesten és vidéken.
Holnap és holnapután rengeteg program vár az első Startup Safary-n.
Megszületett a döntés a győztes kifejezésekről a Pénz7 nyitónapján meghirdetett névkereső pályázaton, szerdán a zsűri eredményt hirdetett az egyes kategóriákban - közölte a Magyar Bankszövetség az MTI-vel, szerdán.
Hogy néz ki a világ egyik legnagyobb repülőjegy-keresőjének, a Skyscannernek a budapesti központja? Mit csinál egy adattudós (data scientist), aki a legkeresettebb szakemberek egyike a világon? Hogyan lehet Budapestről nyugati munkakörnyezetben és bérszinttel dolgozni? Jön a Startup Safary: április 20-21-én bemutatkoznak az új technológiára épült sikeres vállalkozások.