Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Vak embereknek adja vissza az olvasás élményét 2017 magyar diákstartupja, a csapat tagjai július végén Seattle-ben, a Microsoft Imagine Cup nevű világversenyén mutatják be fejlesztésüket - írja az Index.
Az Index azt írja, a Microsoft idén is megrendezi a diákoknak szóló nemzetközi startupversenyét, az Imagine Cupot. Hétfő délután tartották a magyar döntőt az Ankertben, ahol hat csapat mutathatta be a maga projektjét.
Idén először a magyar győztesnek már nem kell európai regionális döntőn részt vennie, hanem a budapesti forduló megnyerésével automatikusan helyet szerez a július végi seattle-i nagydöntőn, ahol a fődíj 100 ezer dollár, vagyis több mint 27 millió forint.
Az Imagine Cup 2017-es magyar győztese a GlovEye lett - a csapat célja, hogy a vak embereknek valódi olvasásélményt nyújtsanak.
A GlovEye csapata egy kesztyűvel helyettesíti a látást. A felhasználó felhúzza az ujjára, a mobilját pedig a VR-szemüvegekből már ismert módon a fejére erősíti, hogy a kamerája rálásson a szövegre. Ezután már csak húznia kell az ujját a szövegen, a mobilra telepített app ezt követi, és Braille-jeleket küld az ujjra erősített kütyübe, annak megfelelően, ahol az éppen jár a szövegben, a kütyübe épített tüskék pedig valós időben “fordítják” a szöveget az ujjnak.
Tizenötezer diák közül egy magyar diákokból álló csapat szerezte meg a harmadik helyet a világ egyik legnagyobb tudományos versenyén. Április végén több mint tizenötezer fiatal utazott az amerikai St. Louisba, hogy részt vegyen a világ egyik legnagyobb tudományos versenyén, a FIRST Championship nevet viselő eseményen.