Salátatörvényben az iskolai telefontilalom, lemondott Csák János miniszer - ezek történtek 2024 júniusában
Tanárokká átképezhető nyugdíjas katonák, új rektorok az egyetemek élén. Mutatjuk, mik voltak 2024 júniusának legfontosabb történései.
Tanárokká átképezhető nyugdíjas katonák, új rektorok az egyetemek élén. Mutatjuk, mik voltak 2024 júniusának legfontosabb történései.
Az új rektor július 1-jén lép hivatalba, és feltehetőleg ő vezényli majd le a még állami kézben lévő Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem elkerülhetetlennek tűnő modellváltását.
Nagy tétje van a mostani rektorválasztásnak a BME-n, hiszen nagy eséllyel az új rektor fogja levezényelni a modellváltást
A megbízása négy évre szól és várhatóan augusztus elején kezdi meg a tevékenységét.
Április 30-án az egyetem hallgatói és munkatársai előtt mutatkozik be.
A miniszter szerint ez az egyetlen magyar egyetem, amivel nem lehet együttműködni.
A hallgatók nyíltabb kommunikációt követelnek az egyetem vezetésétől, szerintük eljött az idő, hogy kritikusan szemléljék a jelenlegi helyzetet.
Hónapokon át tartó demokratikus folyamat eredménye volt, hogy a szenátus Vargha Balázst javasolta a pozícióra, a kuratórium mégis mást választott.
Hónapokon át tartó belharcokat követően hat sikeres pályázó közül került ki az új rektor.
Tanácstalanság vagy szándékos időhúzás, hogy a Zeneakadémia rektorjelöltjeinek pályázatai közül még egyet sem küldtek meg a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem szenátusának?
Az eddig ismert jelentkezők mellett két új név is szerepel a listán.
A Gábor Dénes Egyetem, a Milton Friedman Egyetem, a Debreceni Református Hittudományi Egyetem és a Neumann János Egyetem új vezetője is megkapta a megbízását.
Közben az is kiderült, Kutnyánszky Csaba, az egyetem rektorhelyettese adhatta be az elvileg visszavont, de az interneten fennhagyott pályázatra a jelentkezését. Frissítés: a Concerto Budapest szerint Keller óráit a zeneházukban tartotta meg, sokszor tömbösítve.
Az újat viszont nem a Közszolgállás nevű, korábban sokáig elérhetetlen portálra tették fel, noha elvileg a rektori pályázatokat is ott kellene meghirdetni.
Korábban Stumpf István, az intézmény kuratóriumának elnöke tiltakozott a kinevezése ellen.
A zenepedagógusok, előadók, kutatók és alkotóművészek közös nyilatkozatban tiltakoznak a Kulturális és Innovációs Minisztérium által kiírt rektori pályázat ellen.
Takáts Előd két év után, idén februárban jelentette be távozását a Corvinus Egyetemről, aminek akár a korábbi vizsgabotrányhoz is köze lehet.
Ő mentette fel a két eljárás alá vont egyetemi vezetőt a protekciós etikai ügyben.
A művészeti egyetem decemberben dönt az új intézményvezetőről.
A kérdés azért jelentős, mert most mutatkozik meg, tulajdonképpen kinek is van autonómiája: a modellváltás után: a tanárok és a hallgatók képviseletének vagy a kuratórium tagjainak.