Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Jön a középiskolai felvételi, és több tízezer diák választ a következő napokban egyetemet is. Az Oktatási Hivatal pedig nemrég útjára engedte a POM-ot, vagyis a "pályaorientációt támogató mérőeszközt". Megnéztük, mit tud.
Még decemberben adták át a Pintér Sándornak címzett levelüket az illetékes minisztériumnak az Egységes Diákfront tagjai. Most megkapták a választ, igaz, nem a belügyminisztertől.
A résztvevők hat nap alatt 180 kilométert fognak megtenni, délutánonként pedig fórumokat tartanak majd, hogy felhívják a figyelmet az oktatási rendszer problémáira.
2022 kétségtelenül a tüntetések éve volt Magyarországon, így azt meg sem próbáljuk összeszedni, hogy országos szinten hány kisebb-nagyobb megmozdulás volt a pedagógusok és a közoktatás ügyében. Azt viszont tudjuk, hogy Budapesten összesen hányszor szerveztek több tízezres tömegeket megmozgató demonstrációkat. Mutatjuk, mik voltak az idei év legfontosabb dátumai "tüntetésügyileg'.
Biztos vagyok benne, hogy ha már tavasszal komolyan vesznek minket, ha a cinikus válaszok helyett partnerként és felnőttként tárgyalnak velünk, nem jött volna létre ilyen erős és széles összefogás az oktatási rendszer szereplői között - írja.
Az elmúlt években folyamatosan növekedett az ellátást igénylő gyerekek száma, miközben egyre kevesebb a megfelelő szakember. A pedagógiai szakszolgálatokra egyre több munka hárul, ami így a legfontosabb feladatuktól, a terápiától veszi el az időt.
Nem csak Magyarországon, világszerte gondot okoz a tanárhiány kevesebb mint egy hónappal a tanévkezdés előtt. A problémát sok helyen képesítés nélküli "tanárok" és pedagógushallgatók alkalmazásával próbálják orvosolni, ez azonban inkább rontana, mintsem segítene a kialakult helyzeten.
London, München és Szöul vezeti a világ legélhetőbb egyetemvárosairól készített friss listát. A felsőoktatási világrangsorairól ismert Quacquarelli Symonds (QS) többek között a hallgatói sokszínűség, a közbiztonság, az árak és a toplistás egyetemek száma alapján értékelte a városokat. Budapest is bekerült az első százba, idén a 66. helyen áll.
A Nemzeti Pedagógus Kar (NKP) elnöke szerint most a sok kényszerhelyzet változást hozhat, Setényi János oktatáskutató biztos abban, hogy a tárca hamarosan előáll egy racionalizálási tervvel.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) korábban összefoglalta, mit szeretne elérni az oktatásirányítástól - most ismét leírta, mit vár el a parlamenti választás után megalakuló új kormánytól.