Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Szülői Hang úgy gondolja, nem egyértelmű a Klebelsberg Központont válasza: szerintük csak az lenne egyértelmű, ha visszavonnák a katonák iskolai alkalmazásáról szóló törvényi paragrafusokat.
Hányadik osztálytól lehet egy gyereket megbuktatni az iskolában? Miért nem könnyű ma magyar gyereknek lenni? Melyek a legjobb kelet-európai egyetemek? Minden kérdést igyekszünk megválaszolni a hét híreiben.
2021-ben Magyarországon volt a 3. legalacsonyabb a 20-24 évesek aránya a felsőoktatásban az EU-ban, a korai iskolaelhagyók száma pedig több mint a kétszerese volt a V3 többi országaihoz képest 2022-ben. Megnéztük, a Magyar Nemzeti bank versenyképességi jelentését, és érdekes adatokra bukkantunk.
A Meta új fejlesztésével az iskolákra is ki szeretné terjeszteni a virtuális valóság használatát. Bejelentették, hogy érkeznek az oktatást segítő VR funkciók.
Az alapítvány számos akkreditál képzése mellett, olyan ingyenesen elérhető tanfolyamokat is biztosít a civilek számára, amelyek a gyermekvédelemmel kapcsolatos tudást igyekeznek bővíteni.
Egyetemistaként is járhat szociális támogatás, amit számos ösztöndíj formájában lehet megigényelni. Egy szobi osztály olyan célt tűzött ki maga elé, amit csak nagyon kevesen próbálnának meg elérni. Kiderült, hogyan működik a gyakorlatban az ételallergiások iskolai étkeztetése. Ezek voltak a hét legfontosabb történéseit.
Ingyenes erdőpedagógiai foglalkozást indítanak Országos Erdészeti Egyesület és az Erdei Iskolák szervezésében, hogy segítsék a diákok környezeti nevelését.
A platform létrehozói olyan témák oktatását szeretnék elősegíteni, amelyekről az iskolákban nem tanítják a diákokat. Ezek között szerepel a bullying, az emberi jogok megismerése és az azokért való kiállás.