A szimulációk segítségével olyan munkahelyi helyzetekre is felkészülhetnek a hallgatók, amelyeket a való életben is tudniuk kell majd ismerni és kezelni.
Háromdimenziós, interaktív, szimuláción alapuló VR- és e-learning platformot fejlesztett a Mozaik Kiadó Kft. a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Egészségtudományi és Szociális Képzési Karával együttműködve – írja az MTI.
A 630 millió forintból létrejött oktatási platform elsősorban az ápolójelöltek és ápolók számára fog nagy segítséget jelenteni.
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap támogatásával megvalósult projekt az elmélet elsajátítása és az embereken történő kipróbálás között hozott létre élethű szimulációs fázist.
Az oktatási megoldás virtuális környezetben szimulálja azokat a körülményeket és eseményeket, amiket a hallgatóknak tudniuk kell kezelni, megoldani, átlátni majd a mindennapi munkájuk során - közölték.
Az e-learning rendszer elemei között olyan korszerű digitális tananyagok, 3D-animációk, videók és élethű VR-szimulációs gyakorlati terek vannak, amelyek az anatómia, az élettan, a fizioterápia, az ápolástan, a preventív egészségügyi gondozás tudományterületeinek tananyagát dolgozzák fel.