Megszólalt a rektor: elkezdődik a modellváltás a BME-n
A még állami Műegyetem nem alapítványi, hanem céges fenntartásba kerülne. Az újfajta modellváltás részleteit Charaf Hassan, a BME rektora ismertette az egyetemi fórumon.
A még állami Műegyetem nem alapítványi, hanem céges fenntartásba kerülne. Az újfajta modellváltás részleteit Charaf Hassan, a BME rektora ismertette az egyetemi fórumon.
A Magyar Tudományos Akadémia ingatlanjainak kisajátítása ellen tüntettek a dolgozók.
Nagy tétje van a mostani rektorválasztásnak a BME-n, hiszen nagy eséllyel az új rektor fogja levezényelni a modellváltást
Finanszírozási szempontból válságos helyzetben van az intézmény, a kormány viszont a háborúra hivatkozva nem rendezi az állami egyetemek aggasztó helyzetét.
Gyakori, hogy az állami egyetemeken oktatók másod-, esetleg harmadállást is vállalnak, és hétvégén is dolgoznak.
Az egyetem munkavállalóinak nagy része a nemzetgazdasági átlag alatt keres.
A kutatóhálózatra szintén jellemzőek az alacsony bérek.
Február végére már hatvan iskola fenntartóváltására benyújtott kérelem érkezett a Belügyminisztériumhoz.
Béremelést követelnek az állami fenntartásban maradt egyetemek oktatói, a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete szerint egységes bértáblára lenne szükség.
Brenner Koloman szerint elsősorban nem az alapítványi formával van baj, hanem az állami befolyással.
Erről az Oktatói Hálózat vezetője beszélt, aki szerint bizonytalanság van az egyetemeken, de a minisztérium felől erős nyomás nehezedik rájuk.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem területén az oktatók az egyetem önállósága mellett, a tervezett modellváltás ellen tiltakoztak október 22-én.
A Veres Péter mezőgazdasági középiskola a továbbiakban Széchenyi István Egyetem Veres Péter Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium néven működik tovább.
A Jászai Mari-díjas és Kossuth-díjas színészek, Vámos László korábbi osztálya elhatárolódnak az egyetem jelenlegi szellemiségétől.
A budapesti Szinyei Merse Pál Gimnázium és az Orchidea Köznevelési Központhoz tartozó magyar-angol két tanítási nyelvű gimnázium is az Óbudai Egyetem fenntartásába került.
Ismét felröppentek a hírek a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem modellváltásáról elsősorban pénzügyi okokból. Nincsenek egyszerű helyzetben az egyetem vezetői, ugyanis rengeteg szempontot kell mérlegelniük.
Bár a támogatások egyelőre jövő nyárig biztosítva vannak, megegyezés hiányában 2024 őszétől több mint 4450 hallgató maradhat ki a külföldi csereprogramból.
Csak feltételesen kaphatnak támogatást a modellváltó egyetemek a Tempus Közalapítványtól, november 23-ig kell döntést hoznia az Európai Bizottságnak - közölte a szervezet pénteken az MTI-vel.
Nem csak újra napirendre került, de el is kezdődtek a tárgyalások a Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem esetleges modellváltástól - írta meg a 444.hu egyetemi forrásokra hivatkozva.