1186 pedagógus mesterminősítését tolták tavaszról őszre, csak januártól kaphatják meg az ezzel járó magasabb fizetésüket
Többeknek már volt időpontja és az eljárási díjat is befizették tavaly augusztusban.
Többeknek már volt időpontja és az eljárási díjat is befizették tavaly augusztusban.
Teljességgel alkalmatlan és rendkívül veszélyes – írja a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) arról a belügyminisztériumi tervről, amelyről szerdán írt a Népszava.
Úgy néz ki, újból minősítő vizsgát kellene tennie egy tanárnak, hogy újra gyerekekkel foglalkozhasson.
Már lehet jelentkezni a 2021-es pedagógusminősítésre, elérhető a jelentkezési lap és a fontos tudnivalók.
Múlt héten lejárt a határidő, mintegy 14 500 pedagógus töltötte fel portfólióját az Oktatási Hivatal informatikai rendszerébe.
Egy csalódott pakisztáni friss diplomás 200 ezer angol fontot, vagyis megközelítőleg 76 millió forint kártérítést követel egyetemétől, amiért csak gyenge minősítésű diplomát kapott.
2019. november 25-ig tölthetik fel dokumentumaikat azok a pedagógusok, akik a 2020-as minősítési eljáráson pályáznak pedagógus I., pedagógus II., mesterpedagógus vagy kutatótanár fokozatra.
Majdnem 20 ezer pedagógus jelentkezett a 2020-as minősítési eljárásra március 31-ig – derül ki az Oktatási Hivatal által közzétette adatokból.
Március 31-ig jelentkezhetnek a pedagógusok a 2020-as minősítésre – az ehhez szükséges dokumentumokat már közzétette az Oktatási Hivatal.
Azoknak a pedagógusoknak, akik jelentkeztek a 2019-as minősítési eljárásra, portfóliót kell készíteniük. De mi a határidő? Mutatjuk.
November 25-ig kell elkészíteniük és feltölteniük portfóliójukat azoknak a pedagógusoknak, akik jelentkeztek a 2019-es minősítési eljárásra.
Harmincötezer pedagógusnak lenne lehetősége arra, hogy részt vegyen az idén a minősítési eljárásban és így jövőre magasabb fizetési kategóriába lépjen, ám csak 13 423-an pályáztak - írta a Magyar Hírlap szombati számában.
Hamarosan lejár a határidő a tanárok számára.
Megnyílt az elektronikus felület, ahová 2016. november 25-ig kell feltölteniük portfóliójukat/pályázatukat azoknak a pedagógusoknak, akik szerepelnek az oktatásért felelős miniszter által kiadott 2017. évi minősítési tervben Pedagógus I. vagy Pedagógus II. fokozatot, valamint Mesterpedagógus vagy Kutatótanár fokozatot megcélzó minősítésben.
A szakszervezet szerint a korábban kidolgozott minősítési eljárás önmagában alkalmatlan volt a tanárok teljesítményének mérésére, így az ezt elmulasztó tanárokat szankcionálni méltatlan, miközben másoknak eljárás nélkül megadták a felminősítést.
Minősítést végző pedagógusokat képeznek.
Mikor kerülhetnek magasabb fizetési kategóriába a több év szakmai tapasztalattal rendelkező tanárok? Mi a pedagógus II. és a mesterpedagógus kategóriába való besorolás feltétele? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Szeptember 1-jétől bevezették az új pedagógus-életpályamodellt és bérezési rendszert: a szakvizsgával rendelkezők...
Elbocsátanák a minősítővizsgán kétszer elbukott tanárokat az oktatási kormányzat tervei szerint – állítja a Magyar Nemzet.
Kiverte a biztosítékot a tanároknál a pedagógus életpályamodell – az oktatási államtitkárság ugyanis egyik pedagógus szakszervezet véleményét sem kérte ki a tervezet kidolgozásakor. A bértábla átalakításával elégedettek az iskolák, de a tanárok "vizsgáztatása" már nem aratott osztatlan sikert. Az új rendszert leghamarabb a 2012/2013-es tanévben vezethetik be.