Sok magyar fiatalnak maximum ötszáz forintja marad hó végére
A 18-35 közötti fiatalok 63 százaléka anyagi szempontból bizonytalannak érzi a jövőjét.
A 18-35 közötti fiatalok 63 százaléka anyagi szempontból bizonytalannak érzi a jövőjét.
Önálló élet, pályakezdés, infláció, drágulás - idén jelentősen kevesebbet tesznek félre a fiatalok az előző évi adatokhoz képest. A 18-25 éves korosztály többségének maximum 100.000 forint félre tett pénze van.
Semmi nincs ingyen, a számlavezetés költségekkel jár, de a bankok pontosan tudják, hogy nem ilyesmire szeretnétek költeni a pénzeteket. Mutatjuk, milyen lehetőségeitek vannak a legnagyobb hazai bankoknál, ha most nyitnátok diákszámlát.
A megkérdezett fiatalok döntő többsége szerint sokkal nehezebb a helyzete, mint korábban a szüleiknek volt.
A fő motiváció a pénzkeresés, a munkahely kiválasztásakor ugyanakkor már más legfontosabb szempont. Mire tippeltek?
Nem hagyta szó nélkül Balatoni József, azaz Jocó bácsi a politikusok nemrég nyilvánosságra hozott vagyonnyilatkozatát. Sem azt, hogy egy korábbi felmérés szerint a tanárok többségének van félretett pénze. Figyelem, a következő poszt iróniát tartalmazhat!
Az Állami Számvevőszék szerint a pedagógusok több mint 80 százalékának van megtakarítása. A tapasztalatok nem ezt mutatják.
2021 márciusában a fiatalok 60 százalékának volt megtakarítása, ami az eddig mért legmagasabb arány.
A 19 és 29 év közöttiek 55 százaléka rendelkezik megtakarítással - átlagosan 300 ezer forinttal. A legtöbben lakásra és a tanulmányaikra spórolnak - derül ki egy friss felmérésből.
Átlagosan 418 ezer forint megtakarításuk van a 19 és 29 év közöttieknek, mégis szoronganak pénzügyeik miatt - derül ki egy friss felmérésből.
Egyre nagyobb a tudatosan, hónap elején megtakarítók aránya - derül ki a K&H Csoport felméréséből.
Kiderült, hogy 10 megkérdezettből 8 szerint a fiataloknak jelenleg nehéz saját lakáshoz jutni ma Magyarországon, noha a legtöbb ember számára ez jelenti az önálló élet egyik alapfeltételét.
A fizikai munkakörben dolgozó magyarok alig egynegyede tesz félre rendszeresen a nyugdíjas éveire és több mint kilencven százalékuknak nincs nyugdíjterve – derül ki az Aegon legfrissebb nyugdíjkutatásából.
A K&H ifjúsági index felmérése szerint három hónapnál hosszabb időt jövedelem nélkül a fiatalok 36 százaléka tudna áthidalni és egyre többen tesznek félre a nyugdíjas éveikre is.
A 19 és 29 év közöttiek több mint 44 százaléka rendelkezik valamilyen megtakarítással – ez derült ki a K&H ifjúsági indexének 2018 második negyedéves adataiból.
A magyar pályakezdők megtakarítási szokásai jóval elmaradnak az optimumtól, még ha 2017 második negyedévében a megtakarítások aránya rekordot is döntött - derül ki a K&H legutóbbi felméréséből.
A 19 és 26 év közötti fiatalok 83 százalékának van bankkártyája, 74 százalékuknak saját folyószámlája is. - derül ki a K&H Bank jóléti-index kutatásából. Csupán 31 százalékuk nem tesz félre soha semmit, ez az arány 2014-ben még 38 százalék volt. A megtakarítók legnagyobb része lakásra gyűjt, majdnem ugyanennyien cél nélkül, vésztartalékot képeznek.
Míg tavasszal a ruhatárfrissítés volt az egyik legfontosabb megtakarítási cél, most rövidebb és hosszabb távon...
A kutatások szerint az amerikai diákok nagy része rosszul teljesít matekból, és ez bizony súlyos következményekkel jár. A gyerekek így később sem értik kellőképpen a számok, és ebből kifolyólag a pénz világát sem. Egy felmérés szerint az erre irányuló teszteken a diákok egy szomorú, 52%-os teljesítményt tudtak csak nyújtani.